Monolityczny mat. Meble kuchenne bez śladów palców, bez widocznych łączeń, bez problemu

2022-05-01 15:21 Materiał partnerski
REHAU
Autor: REHAU, materiały prasowe RAUVISIO noir

Meble kuchenne muszą być przede wszystkim praktyczne – trwałe, odporne na zabrudzenia i łatwe w czyszczeniu. To przecież tu, w walorach na wskroś użytkowych, kryje się przecież i sekret ich doskonałej prezencji każdego dnia przez długie lata. A przy tym zabudowa może zachwycać formą, barwą, urodą wykończenia w tak modnym dziś macie. Co jednak zrobić, by uzyskać doskonały efekt? Zacząć trzeba od wyboru odpowiednich powierzchni meblowych.

Przyjrzyjmy się kilku realizacjom kuchennym. Co już na pierwszy rzut oka zwraca w nich uwagę? Wspaniały, głęboki, aksamitny mat o wyjątkowym uroku. Ten efekt to zasługa zastosowania powierzchni meblowych REHAU. W odróżnieniu od wielu innych rozwiązań, matowe powierzchnie akrylowe i laminaty HPL tej firmy charakteryzują się tak mocnym pochłanianiem światła, że nie powstają na nich odbicia. Dzięki temu nawet gdyby dopiero skończyła się tu wielka impreza, albo gdyby dzieci ledwie skończyły pomagać przy gotowaniu, ślady życia na frontach kuchennych nie byłyby widoczne.

Czysto – optycznie i faktycznie

Rzecz jednak nie tylko w braku refleksów, ale przede wszystkim w takim opracowaniu powierzchni meblowych, by łatwo było utrzymać je w rzeczywistej czystości. Laminaty akrylowe i HPL firmy REHAU mają pod tym względem wielkie zalety. Przede wszystkim nie sprzyjają osadzaniu się wszelkich zabrudzeń. Dobrą ilustracją są tu fronty bezuchwytowe, otwierane na dotyk – bez odcisków palców! Co ważne, tak doskonała prezencja zostanie im na długo. Powierzchnie te są znakomicie odporne na najróżniejsze uszkodzenia mechaniczne – jak zarysowania czy obtłuczenia – a także na występujące w domu wysokie temperatury, pryskający wrzątek czy tłuszcz.

REHAU
Autor: REHAU, materiały prasowe RAUVISIO noir

Warto zwrócić uwagę także na krawędzie. Obrzeża, przy użyciu lasera montowane bezspoinowo, to gwarancja, że w tym newralgicznym punkcie ani nie zatrzymają się, ani tym bardziej nie wnikną do rdzenia frontu żadne substancje – od barwnych sosów czy wina po parę wodną, wodę, tłuszcze. Zniknie obawa, że po kilku latach intensywnego użytkowania fronty kuchenne (a może także te w zabudowie w łazience, przedpokoju lub salonie) nieestetycznie spuchną.

Jakie kolory dobierzesz?

Wspomniane obrzeża to jednocześnie ważne pole do osiągania oczekiwanych efektów wizualnych. Komu marzy się minimalistyczny efekt monolitu, osiągnie go za sprawą powierzchni z palet REHAU noble matt lub RAUVISIO noir oraz obrzeży w idealnie dobranym odcieniu. Pierwsza z tych dwóch kolekcji obejmuje głęboką czerń After Dark, antracyt Gaslit Alley, całą gamę szarości – Trench Coat, Smoke Stack i Silver Lake oraz trzy warianty bieli: cieplejszy High Low, różowawy Capital Starlit i świetlista Casa Blanca. Zainspirowana klasyką kina detektywistycznego linia RAUVISIO noir obok wymienionych odcieni przynosi także niezwykle modną, ale przede wszystkim szalenie elegancką ciemną zieleń Olive Detour, granat Midnight Dash, kremowy odcień Maltese Mist oraz beż Boxcar Blonde. W tych samych odcieniach – prócz obrzeży – występują także żaluzje meblowe RAUVOLET, przydatne zwłaszcza w ciasnych przestrzeniach lub tam, gdzie przy otwieraniu standardowych szafek lub szuflad mogłyby występować kolizje.

REHAU: RAUVISIO noir oraz brilliant noble matt
Autor: REHAU, materiały prasowe REHAU: RAUVISIO noir oraz brilliant noble matt

Ale prócz bardzo powściągliwego minimalizmu modne są też rozwiązania bardziej fantazyjne. Jak choćby kontrastowe obrysy, wysnute z tradycji modernizmu. Nic nie stoi więc na przeszkodzie, by w obrębie frontów łączyć dwa różne kolory. A przy tym korzystać z zalet bezspoinowego montażu laserowego, dającego pewność na lata. Tym bardziej, że znakomita odporność wykończeń REHAU również na promieniowanie UV chroni je przed zmianą odcienia w perspektywie dekad!

REHAU: RAUVISIO noir oraz brilliant noble matt
Autor: REHAU, materiały prasowe REHAU: RAUVISIO noir oraz brilliant noble matt
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

W czerwcowym numerze M jak Mieszkanie otwieramy sezon balkonowy. Urządzamy oazę za oknem – klimatyczną, wygodną, zapewniającą relaks.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2022