Łatwiej, ciszej, smaczniej. Poznaj nowe funkcje ekspresów do kawy

2022-03-10 10:37 Materiał partnerski

Projektanci ekspresów nie ustają w wysiłkach, aby przyjemność, którą czerpiemy ze smaku i aromatu kawy, była jeszcze większa. Nowe funkcje tych urządzeń sprawiają, że proces parzenia wybranej kawy przebiegał szybciej, odbywał się jeszcze prościej niż dotąd, a ulubione napoje zachwycały wyjątkową głębią smaku i aromatu. Na które rozwiązania szczególnie warto zwrócić uwagę?

Melitta, ekspres do kawy LatteSelect
Autor: Melitta, materiały prasowe Melitta, ekspres do kawy LatteSelect

Spis treści

  1. Cichy młynek. By gładko wchodzić w nowy dzień
  2. Dwukomorowy zasobnik, czyli ziarno do wyboru
  3. Idealnie spienione mleko. Jak (co najmniej) we włoskiej kawiarni
  4. Pełna personalizacja. Zapisz przepis na kawę, jaką lubisz
  5. Mnożymy, nie dzielimy. Jak zaparzyć dwie doskonałe kawy naraz
  6. Za jednym dotknięciem. Steruj za pomocą wygodnego panelu

Cichy młynek. By gładko wchodzić w nowy dzień

Rankiem głośne dźwięki są szczególnie raniące dla uszu. Już z tego względu (choć powodów jest więcej, o czym będzie mowa za chwilę) warto wybrać jeden z ekspresów z solidnym, ale ultracichym stalowym młynkiem stożkowym. Do tej godnej polecenia grupy należą m.in. modele LatteSelect i Latticia OT marki Melitta. Co więcej, rozwinięte przez tę firmę młynki oferują aż 5 stopni zmielenia ziaren. To jedna z istotniejszych cech pozwalających przygotować kawę idealnie dopasowaną do oczekiwań. Ale niejedyna! Koniecznie poznaj kolejne.

Dwukomorowy zasobnik, czyli ziarno do wyboru

Skoro o ziarnach kawy mowa, przypomnijmy: te o łagodnym smaku zaleca się do przygotowania napojów mlecznych, a bardziej aromatyczne – do kaw czarnych, szczególnie do espresso. Nie sposób jednak wymieniać zawartości zasobnika dwa razy dziennie, żeby rano budzić się przy małej czarnej, a po południu relaksować przy białej kawie... Rozwiązaniem problemu stał się dwukomorowy pojemnik na ziarna kawy Bean Select, dostępny m.in. w ekspresach LatteSelect. Aby wskazać rodzaj ziaren, z których ma być zaparzona kawa, wystarczy przesunąć małą dźwignię przy zasobniku.

Idealnie spienione mleko. Jak (co najmniej) we włoskiej kawiarni

Każdy miłośnik mlecznej kawy wie, że jej sekret tkwi w odpowiednio przyrządzonym mleku. Musi ono mieć nie tylko właściwą temperaturę, ale również zostać dobrze spienione. Warto zatem wiedzieć, że ekspres automatyczny Latticia OT został wyposażony w innowacyjny system LATTEperfection. Dzięki podwójnemu spienianiu mleko jest wyjątkowo delikatne i odpowiednio gorące! Autentyczne włoskie cappuccino z leciutką pianką czy pyszną latte macchiato model ten przygotuje w kilka minut, zawsze z tym samym rewelacyjnym rezultatem.

Melitta, ekspres do kawy Latticia OT
Autor: Melitta, materiały prasowe Melitta, ekspres do kawy Latticia OT

Pełna personalizacja. Zapisz przepis na kawę, jaką lubisz

Ekspres automatyczny Melitta LatteSelect zapewnia różnorodny wybór kaw z mlekiem lub bez – parzonych w oparciu o 12 zapisanych przepisów. Ale to nie wszystko! Funkcja Moja Kawa umożliwia ponadto ustawienie preferowanej mocy kawy, temperatury parzenia, pojemności, ilości spienionego mleka czy grubości mielenia kawy ziarnistej. Pozwala też na zapisanie w pamięci ekspresu 6 kolejnych ulubionych sposobów przygotowywania napoju. Każdy domownik, a może także ulubieni goście, mogą tu mieć własny profil.

Mnożymy, nie dzielimy. Jak zaparzyć dwie doskonałe kawy naraz

W trybie DoubleCup w ekspresie LatteSelect możesz przygotować dwie kawy czarne lub z mlekiem – jednocześnie. To się nazywa wygoda! Gdy wpadną goście, błyskawicznie przygotujesz aromatyczne napoje, oszczędzając i czas, i fatygę.

Za jednym dotknięciem. Steruj za pomocą wygodnego panelu

Dzięki dużemu, czytelnemu wyświetlaczowi dotykowemu i funkcji One Touch, wszystkie zaprogramowane specjały kawowe przygotujesz za dotknięciem jednego przycisku. Espresso, caffé crema, cappuccino czy latte macchiato? A może raczej ciepłe lub spienione mleko czy gorąca woda? Wszystkie one i wiele innych napojów jest tu łatwo dostępnych. Jeszcze prościej i jeszcze wygodniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Więcej na www.melitta.pl.

Melitta, ekspres do kawy LatteSelect
Autor: Melitta, materiały prasowe Melitta, ekspres do kawy LatteSelect
Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE