Kawa taka, jak lubisz. Przyrządź kawę jak barista w kilka minut

2020-11-17 12:17 Materiał partnerski Redakcja
ekspres automatyczny Melitta
Autor: materiały prasowe Melitta

Masz dziś ochotę na subtelną cafè latte, aromatyczne espresso czy lekkie, puszyste cappuccino? By skosztować wyśmienitych kaw, nie musisz już odwiedzać kawiarni, teraz w kilka minut przyrządzisz je w swoim własnym domu, dzięki ekspresowi Barista TS Smart niemieckiej marki Melitta®.

Twój osobisty barista

Melitta® Barista TS Smart to jeden z najnowocześniejszych ekspresów automatycznych dostępnych na rynku. Urządzenie pozwala zaparzyć aż 21 różnych rodzajów kawowych napojów. Co więcej, za jego pomocą możesz dowolnie eksperymentować z recepturami i tworzyć napoje, które spełnią wszystkie twoje oczekiwania – i to zaledwie w kilka minut. Ekspres Melitta® Barista TS Smart wyposażony jest w funkcję Bluetooth, dzięki czemu możesz nim wygodnie sterować przez aplikację w smartfonie lub tablecie. Wyobraź sobie, że za pomocą kilku dotknięć ekranu smartfona możesz przygotować wyborną kawę nie odrywając się od ulubionego serialu czy nie przerywając rozmowy.

ekspres automatyczny Melitta
Autor: materiały prasowe Melitta

Sto lat doświadczenia

Niemiecka marka Melitta® jest obecna na rynku już od ponad 100 lat. Wszystko zaczęło się w Dreźnie, gdy Melitta Bentz chcąc pozbyć się fusów z naparu kawowego, użyła do ich odsączenia bibułki oraz mosiężnego kubka z podziurawionym dnem. Zachęcona efektem eksperymentów 1908 roku założyła firmę Melitta®, która stała się prekursorem filtracji kawy.

Przez lata marka udoskonalała technikę filtrowania kawy. W latach 60. w jej ofercie pojawiły się pierwsze ekspresy przelewowe, a obecnie Melitta® jest wiodącym producentem wysokiej jakości ekspresów automatycznych. Ponad stuletnie doświadczenie w parzeniu kawy i ciągła chęć doskonalenia się zostały docenione w 2020 roku, gdy niemiecka firma otrzymała tytuł najlepszej marki w prestiżowym plebiscycie Plus X Award.

ekspres automatyczny Melitta
Autor: materiały prasowe Melitta

Automatyczny i inteligentny

W ekspresach automatycznych przez świeżo zmieloną kawę przepływa woda pod dużym ciśnieniem. Automatyczne ekspresy Melitta® umożliwiają regulowanie mocy oraz ilości kawy, dzięki czemu możesz stworzyć swoją autorską kawę lub wybrać z obszernej listy kawowych napojów, np. latte czy macchiato.

Jeśli jesteś miłośnikiem kaw mlecznych, model Barista TS Smart posiada wbudowany automatyczny spieniacz mleka oraz ultra cichy młynek do kawy, dlatego przygotowanie cappuccino z lekka pianką zajmie urządzeniu krotką chwilę. Co więcej, ekspres Barista TS Smart wyposażony został w dwie komory na ziarna, w których możesz umieścić np. łagodne ziarna do kaw mlecznych oraz aromatyczne, mocniejsze ziarna do kaw czarnych. Innowacyjna funkcja Automatic Bean Select wybierze odpowiedni rodzaj ziaren do danego rodzaju kawy.

ekspres automatyczny Melitta
Autor: materiały prasowe Melitta

Pełna personalizacja

Po kilku eksperymentach w końcu udało Ci się opracować swój autorski przepis na kawę idealną? Opcja Pamięć Moja Kawa w ekspresie Barista TS Smart możesz zapisać konkretne ustawienia, by nie musieć za każdym razem ustawiać ich na nowo.

Natomiast funkcja Bean to Cup da Ci pewność, że kawa mielona będzie na bieżąco i tylko w takiej ilości, jakiej potrzebujesz, by przyrządzić napój. Koniec z zalegającymi w ekspresie resztkami kawy, które psują smak kolejno przyrządzanych napojów!

Nie musisz także obawiać się, że wsypane do pojemnika ziarna zwietrzeją, stracą swój smak czy aromat – model Barista TS Smart został wyposażony w specjalną szczelną pokrywę Aromasafe, która utrzymuje w pojemniku świeżość i aromat ziaren.

Urządzenie niemieckiej marki to doskonały wybór dla kawoszy gustujących w autentycznych włoskich specjałach kawowych. Nie musisz odwiedzać uroczych kawiarenek Florencji czy Mediolanu, by raczyć się pysznym latte macchiato przyrządzonym zgodnie z włoska recepturą. Ekspres Barista TS Smart przygotuje kawę, czuwając nad odpowiednią kolejnością czynności parzenia według włoskich standardów.

ekspres automatyczny Melitta
Autor: materiały prasowe Melitta

Wygoda przede wszystkim

Ekspres Melitta® Barista TS Smart jest wygodny i niezwykle prosty w obsłudze. Czytelne menu na kolorowym wyświetlaczu w przejrzysty sposób, krok po kroku instruuje użytkownika. Opcja One Touch pozwala wybrać jednym dotknięciem z listy kawę, która nas interesuje, ale równie dobrze możemy zrobić to za pomocą aplikacji Melitta® Connect z poziomu smartfona. Ciekawą opcją, o której również warto wspomnieć jest tryb dwóch filiżanek – Double Cup, który umożliwia przyrządzenie jednocześnie kawy czarnej lub mlecznej dla dwóch osób. Parzenie kawy nigdy nie było takie proste i przyjemne!