Aromatyczna czarna, aksamitna biała. Co robić, by kawa zawsze była pyszna?

2022-03-10 10:50 Materiał partnerski

Kawa kawie nierówna. Aby ulubiony napój zawsze miał te same, najwyższe walory smaku i aromatu, trzeba przestrzegać kilku sprawdzonych zasad. Warto też wykorzystać potencjał innowacyjnych rozwiązań stosowanych w nowoczesnych ekspresach do kawy. Dzięki nim zarówno czarna, jak i biała kawa zawsze będzie doskonała.

Melitta, ekspres do kawy LatteSelect
Autor: Melitta, materiały prasowe Melitta, ekspres do kawy LatteSelect

Spis treści

  1. Wybierz odpowiednie ziarno
  2. Zwróć uwagę na młynek
  3. Dopasuj parametry parzenia
  4. Idealnie spieniaj mleko
  5. Utrzymuj ekspres w idealnej czystości

Wybierz odpowiednie ziarno

Idealna kawa, aromatyczna i doskonała w smaku, zaczyna się oczywiście od ziaren. Łagodniejsze są rekomendowane do przygotowania mlecznych napojów, a bardziej aromatyczne, mocniejsze – do kaw czarnych, szczególnie do espresso. Ale przecież nie każdy ma się ochotę ograniczyć do jednego rodzaju napoju! Rozwiązaniem stał się dwukomorowy pojemnik na ziarna kawy Bean Select, dostępny m.in. w ekspresach LatteSelect firmy Melitta. Aby wskazać rodzaj ziaren, z których ma być zaparzona kawa, wystarczy odpowiednio ustawić niewielką dźwignię. 

Zwróć uwagę na młynek

Nie tylko rodzaj ziaren, ale i poziom zmielenia ma wpływ na smak oraz aromat kawy. Ultracichy stalowy młynek stożkowy, w który wyposażono ekspresy firmy Melitta (z modelami Latticia OT oraz LatteSelect na czele) oferuje aż 5 stopni zmielenia ziaren. Ta funkcja pozwala przygotować napój dokładnie taki, o jakim w danej chwili zamarzymy. Mocniejszy lub słabszy, wyrazistszy lub delikatniejszy w smaku, bardziej lub mniej aromatyczny... Na co tylko przyjdzie ochota!

Melitta, ekspres do kawy Latticia OT
Autor: Melitta, materiały prasowe Melitta, ekspres do kawy Latticia OT

Dopasuj parametry parzenia

Ekspres Latticia OT daje możliwość dostosowania mocy kawy (od łagodnej, przez średnią aż po mocną) i jej ilości (od 25 do 220 ml). A co więcej, funkcja Double Cup pozwala przyrządzić od razu dwie filiżanki wybranego rodzaju kawy jednocześnie (czarnej lub mlecznej, do wyboru). W modelu LatteSelect znajdziemy cztery poziomy ustawienia mocy i trzy poziomy temperatury parzenia. W ten sposób ekspresy do kawy marki Melitta są w stanie odpowiedzieć na wszelkie, nawet najbardziej wyrafinowane oczekiwania. Co więcej, model LatteSelect ma też wyjątkowo wygodny panel sterowania – dotykowy wyświetlacz. Urządzenie przechowuje w pamięci aż 12 rodzajów kaw, a dodatkowo w ramach 6 autorskich profili można tu zapisać 6 kolejnych receptur. To funkcja Moja Kawa, która pozwala indywidualnie określić parametry takie jak moc, temperatura parzenia czy ilość spienianego mleka.

Idealnie spieniaj mleko

Spienianie mleka to sztuka. By pianka była gęsta i długo się utrzymywała, przede wszystkim trzeba zadbać o temperaturę oraz o czas spieniania. Jak je dobrać? To zadanie najlepiej oddać w ręce eksperta. Takiego jak nowatorski system LATTEperfection, obecny w ekspresie Latticia OT. Dzięki podwójnemu spienianiu mleczna pianka jest wyjątkowo delikatna, odpowiednio gorące, gęsta i trwała. Autentyczne włoskie cappuccino z leciutką pianką czy pyszną latte macchiato Latticia OT przygotuje w kilka minut, bez wysiłku ze strony użytkownika. Wystarczy nacisnąć odpowiedni przycisk!

Melitta, ekspres do kawy LatteSelect
Autor: Melitta, materiały prasowe Melitta, ekspres do kawy LatteSelect

Utrzymuj ekspres w idealnej czystości

Dla doskonałego smaku kawy zarówno czarnej, jak i białej duże znaczenie ma również łatwość czyszczenia ekspresu. Tu dobra wiadomość: we wszystkich ekspresach Melitta blok zaparzania w całości łatwo się wyjmuje, co ułatwia jego czyszczenie. Wszystkie modele mają ponadto program automatycznego czyszczenia i odkamieniania. Ekspresy z wbudowanym systemem spieniania mleka mają dodatkowo funkcję czyszczenia obwodu mleka gorącą wodą i parą wodną po każdym przygotowaniu kawy z mlekiem – w trosce o higienę i niezakłócony smak kawy. A model LatteSelect na wyświetlaczu informuje zarówno o konieczności czyszczenia oraz odkamieniania, jak i prowadzi przez procesz czyszczenia krok po kroku. W ekspresie tym można także używać filtra wody, co zmniejsza ryzyko zakamienienia i wpływa na doskonały smak kawy.

Więcej na www.melitta.pl.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE