5 powodów, dla których warto kupić latem chłodziarkę do wina

2020-07-04 12:42

Koneserzy wina doskonale znają powody, dla których trunek ten powinien być przechowywany w piwnicy czy chłodziarce do wina, a nie e zwykłej lodówce lub szafce obok innych produktów. Te powody zamknąć można w jednym słowie „jakość”. Jednak niektórych do zalet szeroko pojętej „jakości” warto jeszcze przekonać. Bowiem „jakość” dotyczy nie tylko przedmiotów, ale odnosi się także do prawdziwych szczerych relacji, życia rodzinnego, kontaktów z przyjaciółmi, stosunków i charakteru pracy, a w końcu charakteru miejsca, w którym spędzamy niemal całe swoje życie. Tym miejscem jest dom.

 Jeżeli jednak czytasz ten artykuł, to bez wątpienia jesteś wymagający w wielu obszarach. Z pewnością lubisz cieszyć się życiem i chcesz to robić w pełni, otaczając się wartościowymi ludźmi i przedmiotami. A od przedmiotów codziennego użytku prawdopodobnie oczekujesz, że będą uzupełniać i podkreślać Twój styl życia.

Dlaczego zatem potrzebujesz chłodziarki do wina? Właśnie po to, by podtrzymać jakość ulubionego trunku, czego nie uzyskasz, nie zapewniając winu odpowiednich warunków.

1. Idealne warunki. Patrzmy na tych, którzy się znają

Wino jest wymagającym trunkiem. Mamy swoje ulubione smaki. Miłośnicy pinot grigio nie zdecydują się raczej na chardonnay i odwrotnie. Rozróżniamy smaki znad Loary od słonecznych nut z Ameryki Płd. Smak trunku to jednak nie tylko pochodna szczepu czy regionu pochodzenia, ale jest też zależny od odpowiedniej temperatury i wilgotności. A chłodziarki do wina jako jedyne są w stanie zapewnić naszemu ulubionemu smakowi idealne warunki przechowywania i dojrzewania. Rozejrzyjmy się nawet nie w winiarni, ale po prostu w naszej ulubionej restauracji. Takiej, w której mamy zaufanie co do jakości potraw. Jestem pewna na 100%, że znajdziecie na jej wyposażeniu profesjonalną chłodziarkę do wina. Restauratorzy mogą oszczędzać na wystroju, ale Ci szanujący swoich gości - dbają o jakość. A to oznacza zawsze jedno: krótka karta, lokalne produkty, dobrzy dostawcy i profesjonalne urządzenia. Carpaccio musi być super cienko pokrojone a wino podane w optymalnych do tego warunkach.

2. Temperatura, leżakowanie, brak światła. Lodówka nie jest żadną alternatywą…

Wiemy już jak ważna jest temperatura przechowywania wina. W lodówce jest ona niekorzystna z kilku powodów. Jest to chyba najczęściej używane urządzenie w domu. Otwieramy ją i zamykamy cały czas, co prowadzi do zmian temperatury we wnętrzu. Plus, podczas ciągłego otwierania, wpada do niej negatywnie działające na wino światło. Dodatkowo nie zawsze mamy miejsce, w którym wino może leżakować. Gdy stoi na półce na drzwiach lodówki - korek nie jest zanurzony w winie. Wyschnięty zaś przepuszcza powietrze nie jest dobrym dla wina zamknięciem. Warto pamiętać o tym, że wino powinno być przechowywane w pozycji poziomej.

3. Pasuje do naszego mieszkania. Niewielka i ultranowoczesna

Profesjonalni producenci, jak duńska marka Vestfrost, dostarczający od lat chłodziarki do wina restauracjom - dostrzegli potencjał wśród miłośników wina i wyszli naprzeciw ich potrzebom, oferując urządzenia do domów i mieszkań. Często są to niewielkie urządzenia, które wkomponują się nawet w kuchnie o niewielkim metrażu. Zamiast lubianych kilka lat temu drewnianych szafek  z miejscem do leżakowania, możemy wyposażyć naszą kuchnię w podobnej wielkości urządzenie posiadające najwyższej jakości rozwiązania do przechowywania wina. Idealnym przykładem jest dwustrefowa chłodziarka do wina Vestfrost WFG45. Niewielkie gabaryty i luksusowe wnętrze. Po pierwsze dwie strefy do przechowywania, czyli osobna do czerwonego i osobna do białego wina. Po drugie półki z drewna dębowego. Drewno idealnie pochłania wibracje (omijajmy z daleka chłodziarki z półkami z plastiku czy metalu). Warto dodać, że drewno w tej chłodziarce nie jest impregnowane, dzięki czemu do wnętrza nie przedostają się substancje, które mogłyby ulatniać się z impregnowanego drewna, psując tym samym smak trunku. Kolejną skuteczną blokadą dla niepożądanych zapachów jest filtr węglowy. Pochłania zapachy, wiąże zanieczyszczone substancje w węglu i dzięki temu w chłodziarce znajduje się wyłącznie czyste powietrze. O spokój wina dba natomiast kompresor z funkcją tłumienia drgań oraz przyciemniane szklane drzwi z filtrem UV.

4. Zapraszasz do domu gości? Zadbaj o jego wnętrze

Diabeł tkwi w szczegółach. Piękna lampa jest najlepszą biżuterią dla domu, regał pełen książek pozwala pokazać nasz charakter, rośliny i świece - zamiłowanie do dobrej atmosfery i to, że szukamy w życiu tego to co piękne a elegancka, czarna z przydymionym szkłem chłodziarka do wina oraz obrazy, piękne wazony, figurki - mówią o naszej wrażliwości na sztukę. Jak nas widzą tak nas piszą. Kto powie, że to nieprawda?

5. Przyjęcia na świeżym powietrzu – zadbaj również o napoje

Masz taras albo piękny ogród, gdzie zapraszasz gości? Jesteś szczęściarzem! Wiosną i latem trudno wyobrazić sobie lepsze miejsca na obiady, przyjęcia czy spotkania z bliskimi. Trend spędzenia czasu na świeżym powietrzu rozwija się błyskawicznie – w sklepach z wyposażeniem znajdziesz już nie tylko meble ogrodowe, ale również fontanny, profesjonalne nagrzewnice, egzotyczne rośliny, designerskie siedziska. Wszystko to pozwala stworzyć oazę spokoju nawet w samym centrum miasta. Czego brakuje w tym opisie? Zdecydowanie wina. Idealnie schłodzonego, o fantastycznym smaku i kolorze. Nic nie dopełnia ciepłego, letniego wieczoru niż kieliszek schłodzonego rieslinga w towarzystwie przyjaciół, na tarasie w otoczeniu zieleni. Rozwiązanie? Przenośna chłodziarka do wina marki Vestfrost, w której można przechowywać zarówno wino, jak inne napoje – w zależności od potrzeb. W modelu CC45 jest jedna, większa strefa chłodzenia, o rozpiętości temperatur od 2°C do 8°C. Winiarka bez trudu pomieści aż do 16 butelek wina, 44 puszki o pojemności 0,3 l lub też około 32 butelek 0,5 litra. Urządzenie posiada z przodu specjalny uchwyt do butelek, ułatwieniem są również drewniane blaty, świetne do serwowania napojów. Chłodziarka dostępna jest w kolorze czarnym lub srebrnym. Od teraz spotkania na świeżym powietrzu zyskają nową jakość.