Żaluzje drewniane ANWIS – piękno i elegancja w najwyższej jakości

2020-08-06 10:25 Barbara Ruppel
Żaluzje drewniane ANWIS
Autor: mat. prasowe Anwis Drewniane żaluzje są uniwersalne, pasują do każdego wnętrza i każdego stylu.

Żaluzje drewniane ANWIS łączą w sobie najlepsze cechy materiału, jakim jest drewno. Uniwersalność, ponadczasowa elegancja i bogata kolorystyka osłon okiennych wykonanych z największą starannością nie tylko odmienią domową przestrzeń, ale wprowadzą do niej niepowtarzalny klimat i nastrój.

Drewno niejedno ma imię

Kolekcja drewnianych żaluzji ANWIS wykorzystując różnorodne gatunki drewna, bogatą kolorystykę i wykończenie doskonale wpasuje się w każdy styl i wystrój wnętrza. W zależności od upodobań możemy wybrać lamele w kolorach ziemi, idealne do wnętrz klasycznych. Dopełnieniem surowych, rustykalnych pomieszczeń będą żaluzje o mocno zaznaczonej fakturze drewna, natomiast miłośnikom prostoty i minimalizmu przypadną do gustu lamele o gładkiej powierzchni w odcieniach szarości, bieli oraz czerni.

Na uwagę zasługują w szczególności żaluzje wykonane z dwóch gatunków egzotycznego drewna, które znalazły się w ofercie marki ANWIS. Pierwszym z nich jest abachi, nazywany zimnym drewnem, głównie dzięki swojej imponującej odporności na wysokie temperatury. Gatunek rośnie w lasach deszczowych Afryki Zachodniej i jest często wykorzystywany przez producentów żaluzji. Abachi to drewno jasne, o widocznej strukturze. Jest trwale, odporne na odkształcenia i dobrze chroni przed słońcem. Drugim interesującym gatunkiem, z którego wytwarzane są drewniane osłony okienne ANWIS to azjatycki basswood. Charakteryzuje się delikatną strukturą i gładką powierzchnią, dzięki czemu dobrze prezentuje się we wnętrzach minimalistycznych. Gatunek ten łatwo daje się barwić, co znacznie poszerza gamę kolorystyczną żaluzji.

Detal na wagę złota

Drabinka jest istotnym elementem żaluzji, który nie tylko utrzymuje lamele w pozycji poziomej, ale również umożliwia sterowanie ich położeniem. Ponadto, wpływa na wygląd i stylistykę żaluzji. Jeśli zależy nam, by drabinka nie wybijała się na tle drewnianych lamel, wybierzmy model sznurkowy o monochromatycznej kolorystyce. Z kolei drabinka tekstylna o różnych wzorach szycia i rozmiarach taśmy będzie stylową i modną ozdobą żaluzji. –

W zależności od rozmiaru okna, lamele dostępne są w trzech szerokościach: 25, 50 i 70 mm. Do niewielkich przeszkleń wystarczą lamele 25-milimetrowe, natomiast duże okna i drzwi tarasowe będą wymagać lamel o szerokości 50 i 70 mm. Niepowtarzalny charakter osłon okiennych dopełnią drewniane elementy wykończenia, m.in. maskownica rynny górnej, pokrętła i końcówka sznurka.

Wygoda i bezpieczeństwo użytkowania

W drewnianych żaluzjach ANWIS zastosowano dwa sposoby sterowania, które ułatwiają ich płynną regulację. Manualna obsługa przy użyciu łańcuszka, sznurka czy pokrętła to tradycyjna opcja, którą warto wykorzystać przy niewielkich, pojedynczych przeszkleniach. Napęd elektryczny umożliwi sterowanie większą grupą żaluzji. Sprawdzi się także w przypadku przeszkleń, gdzie zastosowanie sznurków czy patyków może być problematyczne. Sterowanie pilotem będzie przydatne również tam, gdzie lamele są zbyt ciężkie, by obsługiwać je manualnie.

Żaluzje mogą być także zasilane akumulatorowo bez zbędnej sieci kabli. Ten system pozwala na sterowanie żaluzjami nie tylko za pomocą pilota, ale również urządzeń mobilnych podłączonych do internetu. Żaluzje drewniane ANWIS oprócz prostej obsługi są bezpieczne, szczególnie dla najmłodszych. Wyposażone w system Child Safety zapobiegają tworzeniu się niebezpiecznej pętli w systemach manualnych, sterowanych sznurkiem i łańcuszkiem koralikowym.