Technologia pomocna na co dzień - wygodne sterowanie zasłonami

2020-10-30 9:37 Materiał sponsorowany Barbara Ruppel
Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy

Coraz więcej osób korzysta z rozwiązań smart w swoich domach. Nic dziwnego – to znaczne ułatwienie życia i poprawa komfortu mieszkania. Jednym z liderów oferujących między innymi wygodne sterowanie zasłonami i osłonami okiennymi jest marka Somfy, która stawia na połączenie ponadczasowego designu i inteligentnych technologii.

Sterowanie zasłonami za pomocą aplikacji

Ręczne otwieranie i zamykanie zasłon to już przeszłość! Teraz, korzystając z napędów Somfy możemy sterować zasłonami za pomocą pilota czy - po połączeniu z centralą smart TaHoma – poprzez aplikację w smartfonie lub tablecie. Już nigdy nie będziemy musieli gimnastykować się, by przed snem zamknąć zasłony lub rozsunąć je z nastaniem poranka. Zaoszczędzamy także mnóstwo czasu – zamiast wstawać z ciepłego łóżka, odrywać się od pasjonującej rozmowy czy ulubionego serialu, wystarczy jeden ruch. Zasłony otworzą się i zamkną automatycznie.

Co więcej, napędem do zasłon marki Somfy możemy także sterować...głosem. Aplikacja w smartfonie pozwala również na tworzenie scenariuszy, które mogą być uruchamiane automatycznie. Jeśli nie chcemy codziennie otwierać i zamykać zasłon, możemy ustawić konkretne godziny, a system wykona tę czynność za nas. To również doskonała opcja w przypadku dłuższego wyjazdu. Nawet wygrzewając się w słońcu na drugim końcu świata możemy być spokojni: system do sterowania zasłonami Somfy będzie regularnie rozsuwał i zasuwał zasłony tak, by dać wrażenie obecności domowników.

Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy

Zdalne zarządzanie domem

Napędy do zasłon Somfy wpisują się w ekosystem smart home. Za pomocą centrali TaHoma® Premium, która pozwala stopniowo rozbudowywać system domu inteligentnego o urządzenia Somfy oraz innych marek, możemy zarządzać domem nawet, gdy jesteśmy w pracy lub poza miastem.

Centrala TaHoma® Premium pozwala sterować m.in.: zasłonami, roletami, oświetleniem, bramą garażową, drzwiami wejściowymi, kamerami, instalacjami alarmowymi czy ogrzewaniem. Tak kompleksowy ekosystem w domu w wersji smart to nie tylko rozwiązanie komfortowe, ale również ekonomiczne – dzięki sterowaniu różnych urządzeń możemy optymalizować poziom zużycia energii elektrycznej czy ogrzewania.

Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy

Komfort w najlepszej jakości

Napędy do zasłon Somfy dostępne są w wersjach przewodowych i bezprzewodowych. Wykonane z największą dbałością o detal, cechują się wysoką jakością, wydajnością i trwałością. To urządzenie dyskretne, ukryte pod tkaniną, czyli niewidoczne. Dlatego nie musimy obawiać się, że niekorzystnie wpłynie na charakter i aranżację wnętrza, a wręcz przeciwnie – pozwoli w łatwy sposób odmienić wnętrze dzięki pięknym i praktycznym dodatkom, jakim są zasłony ze szczyptą technologii.

Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy

Dużą popularnością cieszą się napędy bezprzewodowe. Nie wymagają doprowadzenia zasilenia, a zatem kucie ścian i prowadzenie przewodów nie będzie konieczne, co stanowi duże udogodnienie w urządzaniu wnętrza. Napędy są wyposażone w akumulator, który wystarczy naładować dwa razy w roku w zależności od częstotliwości użytkowania. Przykładem jest napęd Movelite firmy Somfy. Oczywiście, zawsze możemy otworzyć i zamknąć zasłony ręcznie, ale po co to robić, skoro jeden przycisk może zrobić to za nas!

Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy