Tapety – prosty i szybki sposób na metamorfozę wnętrza bez generalnego remontu

2020-11-05 6:30 Redakcja
Tapety dekoracyjne
Autor: materiały prasowe Decoberry

Dostępne na rynku od dawna, na chwilę zapomniane, powracające do trendów z nowymi, eleganckimi wzorami i wytrzymałymi materiałami.

Istnieje kilka prostych sposobów na szybką przemianę wnętrza. Przemeblowanie, dodanie kilku szczegółów jak kwiat, obraz. Po kilku latach mieszkania w niezmienionym wystroju może to jednak nie wystarczyć. Doskonałym sposobem na większą zmianę wyglądu jest połączenie tych szczegółów z metamorfozą największej części wnętrza, czyli ścian. Możemy to zrobić za pomocą malowania, ale nie namalujemy na ścianach pięknych wzorów, powtarzalnych i ze szczegółami. Naprzeciw wychodzą nam tapety. W tej dziedzinie sporo się zmieniło i na rynku dostępne są piękne wzory na solidnych materiałach o różnej strukturze.

Jedną z firm wyróżniających się na rynku jest firma Decoberry. Posiada ona w swojej ofercie dużo ponadczasowych, eleganckich wzorów w różnych stylach i tematach. Do wyboru mamy kategorie kwiatowe, roślinne, geometryczne, zwierzęce, ornament, kosmos oraz oryginalne wzory imitujące marmur.

Tapety dekoracyjne
Autor: materiały prasowe Decoberry

Za każdym wzorem kryje się osobna historia jego powstawania, ale nie kończy się ona na nadruku, spakowaniu i wysyłce do klienta. Dopiero we wnętrzach, do których trafiają tapety dostają nowe życie. Nową duszę dostają również pomieszczenia: zwykły salon zmienić się może w dżunglę, dotąd nieco zimna sypialnia w przytulny pokój, do którego chce się jak najprędzej wracać.

Pierwsze wzory tapet Decoberry powstały z potrzeby udekorowania najbliższego otoczenia – własnego mieszkania. Okazało się, że na rynku większość tapet to powtarzające się wzory, niezmienne od początku wieku i materiały już w dotyku pozostawiające wiele do życzenia. Po tysiącach godzin przeszukiwania inspiracji, dziesiątkach wystaw, galerii, targów tematycznych powstały starannie przez nas, zespół Decoberry, wyselekcjonowane wzory, ponadczasowe, pasujące do różnych charakterów wnętrz.

dekoracyjne tapety
Autor: materiały prasowe Decoberry

Elementem wyróżniającym tapety Decoberry są różne struktury samego materiału. Nadają one tapetom efekt trójwymiarowości i sprawiają wrażenie, że nasze ściany żyją przedstawianą grafiką, są ciepłe, lub chłodne w urokliwy sposób w przypadku wzorów z kategorii marmur. To sprawia, że ożywa całe pomieszczenie, pobudzają się nasze zmysły.

Tapety Decoberry są drukowane na specjalne zamówienie klienta. Wszystkie wzory można wybrać na dowolnym podkładzie z siedmiu dostępnych: facest (sól), frosted (szron), mozaic (mozaika), rock (skała), stone (kamień), oraz wood (drewno), oraz gładka flizelina.

Tapety dekoracyjne
Autor: materiały prasowe Decoberry
Wypowiedź eksperta
tapety dekoracyjne

Autor: materiały prasowe Decoberry

Jak w każdej dziedzinie mieszkalnictwa istnieją lepsze i gorsze rozwiązania, tak i tapeta tapecie nierówna. Tapety Decoberry to najwyższa jakość materiałów produkowanych głównie w Polsce, z zachowaniem najwyższych standardów. Materiał już w dotyku różni się od powszechnych marketowych materiałów, jest grubszy, solidniejszy, bardziej elastyczny, odporny na zagięcia, a przede wszystkim miły oraz naturalny w dotyku. To przekłada się na jego wygląd i spójność z resztą wnętrza po przyklejeniu.

Technika nadruku, farby do tego użyte są naturalne i przeznaczone do użytkowania wewnątrz pomieszczeń. Oznacza to, że tapety Decoberry mają naturalne PH i nie są w żaden sposób szkodliwe dla osób przebywających w pomieszczeniach. Proces druku odbywa się w Polsce. Dla wielu osób głównym kryterium wyboru tapety jest cena, później jednak są niestety rozczarowani efektem końcowym. Myślę, że na urządzaniu mieszkania nie warto oszczędzać, za nieco wyższą cenę otrzymujemy w tym przypadku o niebo lepszą jakość i gwarancję, że tapeta będzie dobrze wyglądać, poszczególne bryty będą się zgrywać i przede wszystkim trzymać ściany latami. Nie mnie oceniać wygląd samych wzorów, jestem ekspertem od strony technicznej produktów, ale przez wzgląd na jakość produktu warto przyjrzeć się też oryginalnym wzorom, myślę, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Tapety dekoracyjne
Autor: materiały prasowe Decoberry

Klienci mają możliwość zamówienia próbek z interesującymi ich wzorami, na wybranych podkładach. To bardzo ułatwia podjęcie decyzji i wybrania konkretnego wzoru, bo można dosłownie „przymierzyć” wystrój ściany w konkretnym pomieszczeniu.

Dodatkowym ułatwieniem jest możliwość wizualizacji, czyli naniesienia wzoru tapety na zdjęcie nadesłanego przez klienta zdjęcia pomieszczenia. Wystarczy w tym celu przesłać zdjęcie z kadrem, które zobrazuje nam nie tylko wygląd ścian, lecz także ich otoczenia; wybrać wzór do wizualizacji, a resztą zajmą się graficy.

Tapety dekoracyjne
Autor: materiały prasowe Decoberry

Po złożeniu zamówienia w sklepie internetowym klient w tekturowej tubie otrzymuje przycięte poszczególne bryty tapety, w ilości odpowiadającej szerokości ściany. Wzory są zaprojektowane tak, aby każdy kolejny kawałek tapety pasował do siebie bez konieczności docinania, odwijania z rolki, pasowania materiału. Sprawia to, że montaż staję się banalnie prosty i możemy to zrobić samodzielnie, bez konieczności zamawiania usług specjalistów.

Zapraszamy na stronę internetową sklepu https://decoberry.pl

Tapety dekoracyjne
Autor: materiały prasowe Decoberry Ściana przed metamorfozą
Tapety dekoracyjne
Autor: materiały prasowe Decoberry Ściana po metamorfozie - z tapetą