Piękno, doskonałość i wszechstronność. Spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam

2020-11-05 11:17 Redakcja
Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

Znają go zarówno architekci, jak i projektanci wnętrz na całym świecie. Doceniają jego klasyczne, ponadczasowe piękno i doskonałe parametry techniczne. Dzięki nim właśnie, spieki kwarcowe włoskiej marki Laminam są materiałem wszechstronnym, stosowanym z równym powodzeniem we wnętrzach i na elewacjach budynków, konkurencyjnym względem innych materiałów wykończeniowych - naturalnego kamienia, standardowej ceramiki, szkła czy drewna.

Przepis na doskonałość

Spieki kwarcowe Laminam powstają z naturalnych materiałów, które zostają sprasowane, a następnie wypalane w temperaturze 1220 stopni. Z granulatu kwarcu, iłów łupkowych, skał granitowych i pigmentów ceramicznych tworzy się idealnie płaskie płyty, cienkie (3 do 20 milimetrów), które można docinać z wielką dokładnością. Wielkoformatowe spieki kwarcowe Laminam dostępne są w trzech wymiarach: od wersji ekonomicznej M 1000 x 1000 mm, przez kolekcję Architectural, L 3000 x 1000 mm i L 3000x1200 mm (w tych wymiarach dostępne są jedynie płyty z kolekcji In-Side), aż po format XL 3240 x 1620 mm nazwany Furnishing & Design. Spieki kwarcowe są niebywale cienkie, wytrzymałe i lekkie. Metr kwadratowy najcieńszej płyty waży zaledwie 8 kg.

Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

Wszechstronność Laminam

Niezależnie od formatu, spieki kwarcowe są materiałem niezwykle wytrzymałym, mają więc bardzo szeroki wachlarz zastosowań. Z wielkim powodzeniem wykorzystywane są na elewacjach budynków, niezależnie od skali inwestycji. Zdobią więc ekskluzywne wille, apartamentowce, hotele, sklepy wielkopowierzchniowe, biurowce i eleganckie siedziby firm na całym świecie.

Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

We wnętrzach natomiast mogą być stosowane dosłownie wszędzie. Są używane jako wykończenie podłóg, ścian, portali kominkowych, parapetów. Architekci szczególnie upodobali je sobie w kuchniach jako materiał na blaty i wyspy kuchenne. Profesjonaliści stosują także Laminam przy projektowaniu mebli, np. jako materiał, z którego powstają blaty stołów czy stolików kawowych. Spieki kwarcowe wykorzystywane są również jako okładzina na drzwi, także drzwi wejściowe do domu. O tym jak, że produkty Laminamu są niezwykle trwałe niech świadczy fakt, że na elewacje budynków oraz blaty kuchenne marka daje aż 25 lat gwarancji.

Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

Technologia w służbie piękna

Portfolio marki Laminam wzbudza podziw klientów indywidualnych i architektów. Jest w nim ponad 150 wzorów, które idealnie naśladują inne materiały wykończeniowe, takie jak naturalny kamień, drewno, metal. Co bardzo ważne, płyty spieków kwarcowych Laminam znakomicie odwzorowują nie tylko kolorystykę, rysunek, lecz również fakturę naturalnych materiałów. Projektanci firmy na bieżąco śledzą światowe trendy architektury i aranżacji wnętrz. Kolekcja, o której wprost nie sposób nie wspomnieć to wyjątkowa IN-SIDE. Wśród nowości znajdziemy Pietra di Cardoso Grigio, ciemną szarość wapiennych skał, która przyciąga wzrok idealnie odwzorowanym użyleniem.

Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

Pietra di Cardoso Nero to z kolei czerń, która w wykończeniu płomieniowanym w nieprawdopodobnie realistyczny sposób oddaje strukturę naturalnej skały. Płyta, która urzeka naturalnymi żyłami kalcytu i niejednorodną strukturą to Pietra Piasentina Grigio w ciepłym odcieniu szarości. Zupełnie wyjątkowy jest też szaro-brązowy spiek kwarcowy inspirowany magmowymi skałami wulkanicznymi - Porfido Marrone. Wszystkie spieki z kolekcji IN-SIDE dostępne są w formacie 1200 x 3000 mm, w dwóch wariantach wykończenia: naturalnym (matowym) oraz płomieniowanym. Tuż po włoskiej premierze możemy też Państwu przedstawić nowe rodzaje spieków kwarcowych z kolekcji o uniwersalnej kolorystyce -I Naturali. Ich faktura przypomina łupek.

Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

Występują w dwóch odcieniach: zgaszonej bieli z delikatną trójwymiarową strukturą oraz ciemnego grafitu. To Ardesia Bianco a Spacco i Ardesia Nero a Spacco. Z myślą o blatach kuchennych w stylu amerykańskim powstał natomiast Cristallo Lucidato (także z kolekcji I Naturali) zainspirowany świetlistą powierzchnią polerowanego kwarcytu. Designerskim hitem okazała się kolekcja Ossido i niesamowity wzór Verderame. Ten spiek kwarcowy łączy w sobie zieleń, złoto, beż i turkus. Ta kolorystyka nikogo nie pozostawi obojętnym!

Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

Architekci polecają

Płyty ze spieków kwarcowych włoskiej marki Laminam mają dziesiątki zastosowań, nie tylko ze względu na wyjątkową urodę. Liczne zalety tego materiału wykończeniowego nie są widoczne przecież gołym okiem. Spieki kwarcowe są odporne na działanie czynników atmosferycznych – promieniowania słonecznego, mrozu i wysokich temperatur. Właśnie dlatego często znajdują swoje zastosowanie na elewacjach budynków.

Spiek kwarcowy
Autor: materiały prasowe Laminam

Fakt, że płyty włoskiej marki Laminam są odporne na rozpuszczalniki, środki odkażające i detergenty czyni je idealnym wykończeniem łazienek, łaźni i basenów. Tym bardziej, że nie dopuszczają do tworzenia się pleśni, bakterii i grzybów oraz są antypoślizgowe. Spieki kwarcowe doskonale nadają się do kontaktu z żywnością, dlatego tak często wykorzystywane są w kuchniach, powstają z nich blaty i wyspy kuchenne. Tym bardziej, że produkty marki Laminam są odporne na zarysowania i głębokie ścieranie.

Więcej informacji o produktach marki Laminam na stronie www.laminam.pl oraz na Instagramie i Facebooku.