Moskitiery do zadań specjalnych. Najskuteczniejsza ochrona okien i drzwi

2020-07-06 14:28 Barbara Ruppel
Moskitiera ANWIS
Autor: mat. prasowe Anwis Moskitiera stanowi ochronę przed insektami i zanieczyszczeniami z zewnątrz. Można montować ją do okien, drzwi balkonowych lub tarasowych

Ciepłe wiosenne wieczory i duszne letnie noce zachęcają do otwierania na oścież okien i drzwi balkonowych. Niestety, razem ze świeżym powietrzem do wnętrz wpraszają się komary, muszki i inne insekty, które mogą zakłócać nasz spokojny odpoczynek. Skuteczną ochroną przed owadami jest solidnie wykonana i dobrze zamontowana moskitiera, która będzie służyć nam przez kilka lat i nie ograniczy widoczności w świetle okna. W takich moskitierach specjalizuje się firma ANWIS.

Swobodne wyjście na taras i balkon

MOSKITIERA OTWIERANA – występuje w wersji drzwiowej i okiennej; montuje się ją do fasady budynku lub futryny drzwiowej za pomocą zawiasów. Wyposażona jest w uchwyt do otwierania, magnesy domykające i uszczelkę szczotkową, która stanowi dodatkową barierę ochronną przeciwko insektom i zanieczyszczeniom z zewnątrz. Ze względu na duże gabaryty drzwi balkonowych i tarasowych należy pamiętać, by tego typu moskitiera była dość sztywna. Model oferowany przez ANWIS wykonany jest z zamkniętego profilu aluminiowego.

MOSKITIERA PRZESUWNA – doskonała do dużych przeszkleń jak balkony, tarasy, witryny i zimowe ogrody. Moskitiera przesuwna ANWIS pasuje do wszystkich rodzajów drzwi i okien, a przy tym nie ogranicza widoczności w świetle okna. Skrzydło moskitiery przesuwa się na prowadnicach – górnej i dolnej. Warto zaznaczyć, że w ofercie dostępnych jest aż sześć typów prowadnic, a maksymalny rozmiar skrzydła wynosi 2 m x 2.5 m, co umożliwia pokrycie naprawdę dużych przeszkleń.

MOSKITIERA PLISOWANA – została stworzona specjalnie z myślą o drzwiach tarasowych. Wyposażona jest w siatkę, która podczas składania układa się w harmonijkę. Moskitiera porusza się na prowadnicach (górnych i dolnych), a dzięki modułowej budowie można składać ją w system jedno- i dwuskrzydłowy. Po złożeniu całkowicie chowa się w profilu aluminiowym. Plisowana moskitiera ANWIS ma niskoprogową konstrukcję, co ułatwia korzystanie z niej seniorom i dzieciom.

Moskitiera – na straży okien i drzwi

Większość z nas chociaż raz korzystała z moskitier przyklejanych do okien taśmą lub rzepem. Niestety, nie słyną one ani ze skuteczności, ani z trwałości. Jeśli chcemy, by moskitiera służyła nam na dłużej, warto zastanowić się nad modelem wykonanym na zamówienie, które oferuje m.in. marka ANWIS. Do produkcji moskitier marki ANWIS wykorzystuje się aluminium, dzięki czemu są one odporne na czynniki atmosferyczne, w szczególności temperaturę, promieniowanie UV czy deszcz. Siatka występuje w dwóch kolorach, szarym i czarnym, natomiast profil możemy dopasować bezpośrednio do drzwi lub okien. Na szczególną uwagę zasługują okleiny drewnopodobne, np. złoty dąb, orzech, macore czy mahoń.

MOSKITIERA RAMKOWA – doskonale sprawdzi się do okien otwieranych tylko i wyłącznie w celu wentylacji. Montaż tego typu moskitiery jest prosty i bezinwazyjny. Specjalne obrotowe uchwyty mocuje się do futryny okiennej. Uchwyty stabilnie trzymają moskitierę, którą w każdej chwili możemy zdjąć i np. przemyć lub schować na zimę.

MOSKITIERA ROLOWANA – wyposażona w mechanizm, który przypomina w działaniu roletę. Po rozwinięciu moskitierę blokuje się do zaczepów umieszczonych w prowadnicy lub specjalnej listwy hakowej. Po zwolnieniu siatki z uchwytów mechanizm zadziała dokładnie jak roleta i zwinie moskitierę w kasecie. Tego typu siatka przeciwko owadom najchętniej mocowana jest do okien i drzwi balkonowych lub tarasowych. Ciekawym rozwiązaniem, które oferuje marka ANWIS, jest moskitiera zintegrowana z roletą zewnętrzną. Siatka moskitiery znajduje się w jednej kasecie z pancerzem rolety.