Komfortowa przestrzeń w domu – jak stworzyć przytulny nastrój przy użyciu zasłon?

2020-10-30 7:34 Materiał sponsorowany Barbara Ruppel
Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy

Wyobraźmy sobie, że jednym ruchem ręki możemy osłonić się przed szarą jesienią lub zaprosić trochę promieni słonecznych do środka. Sterujemy dostępem do światła i samodzielnie tworzymy charakter wnętrza w zależności od naszych potrzeb w danej chwili – i to wszystko przy minimalnym nakładzie sił.

Więcej niż ozdoba okna

Zasłony pełnią we wnętrzach wiele funkcji – są stylową, oryginalną ozdobą okna, chronią nas przed uciążliwymi promieniami słonecznymi, zapewniają ochronę przed ciekawskim wzrokiem sąsiadów, a także wprowadzają do wnętrza atmosferę ciepła i przytulności.

Jako ozdoba, zasłony wpływają na klimat i charakter wnętrza, dlatego warto wykorzystać ich estetyczne możliwości. W salonie, w którym odpoczywamy, relaksujemy się, a także podejmujemy gości i spędzamy miło czas z rodziną doskonale sprawdzą się stylowe, półprzepuszczalne zasłony. Jeśli urządziliśmy salon w neutralnych kolorach, wprowadźmy do wnętrza nieco koloru i postawmy na zasłony w intensywnych barwach – np. szmaragdowym, fioletowym czy czerwonym. Miękkie, przyjemne w dotyku tkaniny pomogą stworzyć przytulną atmosferę i ocieplą pomieszczenie.

Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy

W sypialni koniecznie skupmy się na ochronie przed słońcem i światłem ulicznym. Za odpowiednie zaciemnienie pomieszczenia w tym przypadku odpowiadać będą grube zasłony. Wybierzmy tkaniny, które zapewnią maksymalny komfort i blokadę promieni słonecznych. By w sypialni nie było zbyt ponuro, zdecydujmy się na tkaniny o jasnych barwach, np. delikatnych szarościach, beżach czy pastelowych kolorach.

W pokoju dziecka najlepiej sprawdzą się kolorowe zasłony lub modele z postaciami z bajek, które uwielbia nasza pociecha. Dziecko na pewno poczuje się lepiej wiedząc, że podczas zabawy czy zasypiania czuwa nad nim jego ulubiony superbohater lub sympatyczna postać z kreskówki. Jeżeli zasłony w pokoju dziecka mają pełnić funkcję wyłącznie dekoracyjną, lekkie, przewiewne tkaniny w zupełności wystarczą. W przypadku ochrony przed światłem słonecznym lepiej wybrać modele grubsze, przyjemniejsze w dotyku.

Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy

Funkcjonalne i piękne wnętrza

Perfekcyjne ułożenie tkaniny, elegancki wygląd każdej zasłony i szczelne zasłonięcie okna to trzy cechy idealnej zasłony. A gdyby można było osiągnąć taki efekt jednym ruchem ręki? Dzięki rozwiązaniom smart home jest to możliwe. Marka Somfy specjalizuje się w dyskretnych, ukrytych pod tkaniną napędach do zasłon, które umożliwiają wygodne sterowanie zasłonami nawet bez wstawania z fotela. W ofercie producenta na szczególną uwagę zasługują rozwiązania z zasilaniem akumulatorowym, które nie wymagają kucia ścian czy prowadzenia przewodów, a ładuje się je tak łatwo jak smartfon. Właśnie dzięki temu, że są bezprzewodowe mogą być dostosowane do możliwości aranżacyjnych każdego wnętrza.

Napędem do zasłon z zasilaniem akumulatorowym jest na przykład Movelite WireFree RTS firmy Somfy. Zapewnia nienaganny wygląd tkaniny i perfekcyjną dekorację okna, dopasowaną do potrzeb domowników. Otwieranie boczne lub teatralne, montaż napędu po lewej lub prawej stronie karnisza, instalacja szyny do sufitu lub do ściany – te cechy pozwalają swobodnie aranżować przestrzeń w salonie, gabinecie czy w pokoju dziecięcym.

Co więcej, napęd Movelite zapewnia lekki i płynny ruch zasłon nawet o ciężarze do 35 kg. Możemy go także zastosować do większości popularnych zasłon: plisowanych i harmonijkowych. Wystarczy jeden przycisk pilota lub przy połączeniu z centralą smart home TaHoma jedno kliknięcie aplikacji w smartfonie, by dopasować ułożenie zasłon do indywidualnych preferencji. A możliwości jest znacznie więcej – dzięki opcji scenariuszy możemy ustawiać nawet dokładne godziny, gdy nasze zasłony się otworzą, by na przykład o poranku zaprosić promienie słońca do naszych wnętrz. Możemy również zaplanować idealną atmosferę na wieczór – jednym kliknięciem aplikacji możemy uruchomić scenariusz, w którym zasłony się zasuną, włączy się klimatyczne oświetlenie, a z głośników popłynie nastrojowa muzyka.

Napęd do zasłon
Autor: materiały prasowe Somfy