Kącik do nauki w domu – jak go wyposażyć?

2022-09-01 11:25 Materiał sponsorowany

Początek roku szkolnego to ostatnia chwila na przygotowanie domowego kącika do nauki. Co powinno się w nim znaleźć, by zapewnić dzieciom odpowiednie, czyli przyjazne i zdrowe, warunki do pracy? I jakie wyposażenie wybrać, by rosło wraz z uczniami?

Futuro pokój nastolatka
Autor: Materiały prasowe/REJS

Biurko i ergonomiczny fotel – to najważniejsze elementy kącika do nauki. Najczęściej meble te służą kilka lat, więc warto wybrać je rozważnie. Warto by oferowały szeroki zakres regulacji, tak by móc perfekcyjnie dopasować je do dziecka – jego wzrostu i przyzwyczajeń. Od czego zacząć poszukiwania? I na co zwrócić uwagę?

Jeśli chodzi o fotel – tu sprawa jest prosta. Największe znaczenie ma wzrost i waga dziecka, gdyż fotel musi zapewnić odpowiednie podparcie ciała – zwłaszcza pleców i łokci. Inny sprawdzi się w przypadku starszych nastolatków, inny – przedszkolaków i uczniów pierwszych klas. Dobry fotel musi umożliwiać zmianę wysokości siedziska, położenia podłokietników i kąta pochylenia oparcia. Naprawdę warto usiąść na nim przed zakupem.

Dopasuj kącik i meble do dziecka, nie odwrotnie

Wybór biurka jest równie ważny. Wbrew pozorom i tu bardzo istotna jest możliwość regulacji. Wysokość położenia blatu ma kolosalne znaczenie przy zachowaniu odpowiedniej, a więc zdrowej pozycji ciała podczas siedzenia. A przecież nad książkami i zadaniami domowymi uczniowie niejednokrotnie spędzają długie godziny.

Dobrym rozwiązaniem jest stelaż elektryczny Futuro od REJS, który umożliwia zmianę wysokości blatu w zakresie od 625 do 1275 mm. Tym samym pozwala na wygodną pracę w różnych pozycjach: siedzącej lub stojącej, a także na różnych krzesłach i fotelach, a gdy trzeba również piłkach i koziołkach. Futuro sprawdzi się też gdy korzystają z niego dwie osoby (albo więcej). Pozwala też na wykorzystanie jednego biurka nie tylko przez uczniów, ale i rodziców np. podczas okazjonalnej pracy zdalnej. Regulacja wysokości jest bezproblemowa, więc dopasowanie biurka do potrzeb osób różniących się wiekiem i wzrostem zajmuje dosłownie chwilę. Sterowanie jest proste – należy przycisnąć odpowiedni przycisk i blat podnosi się albo obniża. Futuro umożliwia też zapamiętanie 4 stałych i ulubionych pozycji. I tu wystarczy kliknąć przycisk i gotowe.

Do stelaża elektrycznego Futuro można zamocować blat z drewna lub płyty meblowej o wymiarach 1000x2000 mm. Dzięki odpowiednim łącznikom stelaże można łączyć, tak by np. powstało biurko dla dwójki dzieci. Specjalne panele akustyczne pozwalają je oddzielić i wyciszyć hałasy.

Futuro REJS
Autor: Materiały prasowe/REJS

Szuflady pomogą w utrzymaniu porządku

Oprócz biurka, wyposażając domowy kącik do nauki koniecznie trzeba zatroszczyć się o akcesoria ułatwiające utrzymanie porządku i podnoszące komfort pracy. Stelaż Futuro można wzbogacić o specjalne rynienki na kable, wysuwane z blatu przedłużacze, a także stelaż na jednostkę główną komputera. Dzięki nim sprzątanie będzie dużo łatwiejsze. Nic nie trzeba będzie podnosić, ani przekładać.

Sprawdzonym i lubianym rozwiązaniem w pokoju dziecka są też komody i mobilne kontenerki. Warto wyposażyć je w szuflady np. wyróżniające się wąskimi ściankami Slim Box od REJS. Systemy te proponowane są w trzech kolorach – bieli, czerni i graficie, co umożliwia wkomponowanie ich w meble o różnym stylu. Poza tym dostępne są w kilku wysokościach, dzięki czemu przechowywać możemy w nich i rzeczy niewielkie jak np. przybory szkolne, jak i całkiem spore – zeszyty i książki, a nawet pudełka z zabawkami i dziecięcymi skarbami.

Systemy do organizacji szuflad – wkłady z tworzywa albo wytrzymałej stali, ułatwią segregację drobiazgów i utrzymanie ich w porządku. Są dostępne w różnych rozmiarach, więc bez trudu wybierzemy te odpowiednie. Jeśli dzieci będą w nich trzymać kredki i mazaki, wkłady można łatwo wyjąć z szuflady i przenieść tam, gdzie są potrzebne np. do salonu.

REJS szuflady
Autor: Materiały prasowe/REJS

Odpowiednie oświetlenie – must have w kąciku do nauki

Absolutnie niezbędne w kąciku do nauki jest również odpowiednie oświetlenie. I to nie tylko w długie jesienne i zimowe wieczory. W kąciku do nauki sprawdzą się odpowiednio zamontowane taśmy ledowe od REJS doświetlające blat biurka, a tym samym wszelkie książki i zeszyty. Odpowiednie włączniki umożliwią regulację natężenia światła i dostosowanie go do pory dnia i potrzeb dziecka. Dzięki nim oświetlenie biurka może służyć też podczas wieczornej zabawy lub lektury. Wszystko po to, by zapewnić uczniom zdrowe i sprzyjające warunki do skupienia i nauki.

Futuro pokój nastolatka 2
Autor: Materiały prasowe/REJS

www.rejs.eu

www.e-rejs.eu

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE