Dla ucznia. Ekspertki radzą, jak urządzić pokój dla dziecka w wieku szkolnym. WIDEO

2021-09-01 7:19 Materiał partnerski
Meble i akcesoria do pokoju ucznia – IKEA
Autor: IKEA, materiały prasowe RAZEM CZY OSOBNO? Przegroda ÖVNING IKEA z dźwiękoszczelnego materiału (z lewej) zapewni najmłodszym prywatność. Ułatwi im również skupienie się w czasie pracy. Kieszonki na ekranie przyczynią się do utrzymania porządku. Na szóstkę! Biurko PÅHL IKEA (z prawej) należy do tych uniwersalnych mebli, które towarzyszą dzieciom od najmłodszych lat do wieku nastoletniego. Blat biurka można bowiem ustawić na trzech wysokościach. Praktyczne skrzynki na kable pomieszczą listwy zasilające, a więc bałagan nie ma żadnych szans.

Kupując meble i dodatki do pokoju ucznia, stawiajmy nie tylko na estetykę, lecz także na solidność, ergonomię oraz możliwość dostosowania wyposażenia i wystroju do błyskawicznie rosnącego lokatora. Będą sprzyjały jego rozwojowi, a nauka i praca przy komputerze staną się jeszcze bardziej przyjemne i łatwe. Dzięki poradom ekspertki IKEA nie popełnimy żadnego błędu przy wyborze wyposażenia.

Katarzyna Jaros-Puzio, projektantka i dekoratorka wnętrz w IKEA
Meble i akcesoria do pokoju ucznia – IKEA

Autor: IKEA, materiały prasowe

Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA

Od ponad 20 lat dba o jakość i inspiracyjną rolę aranżacji w IKEA. Chętnie podejmuje wyzwania projektowe i dekoratorskie. Uwielbia skandynawskie, eleganckie, prosto urządzone wnętrza.

W trosce o dziecko

Co powinno być priorytetem w aranżacji miejsca do nauki?

Podstawą są oczywiście wygodne krzesło i biurko. Najlepiej wybrać modele z możliwością zmiany m.in. wysokości blatu czy siedziska, by „rosły” wraz z dzieckiem. Ideałem jest krzesło z funkcją podparcia karku i regulacją nie tylko wysokości, lecz także głębokości siedziska, wysokości oparcia oraz ułożenia podłokietników. To bardzo ważne, gdyż młody kręgosłup stale się jeszcze rozwija. Podczas dłuższej nauki zaleca się dziecku zmiany pozycji. Jeśli wybiera ono miejsce na podłodze czy łóżku, zadbajmy o podkładkę pod laptop lub – gdy lubi leżeć na brzuchu – specjalną poduszkę służącą za podpórkę.

A jakie biurko i akcesoria się sprawdzą?

Modne kompaktowe modele mogą okazać się niewystarczające dla ucznia, zwłaszcza w czasie nauki zdalnej. Przyda się biurko z blatem o dużej powierzchni. Kluczowe jest również miejsce do przechowywania zeszytów, książek i artykułów biurowych. Dobrym rozwiązaniem są kontenerki, które łatwo umieścić pod biurkiem. Istotne też, by ekran komputera znajdował się na wysokości wzroku dziecka. W tym celu skorzystajmy z podstawki pod monitor.

Ważna jest także strefa aktywności fizycznej i zabawy…

Z myślą o niej zdecydujmy się na lekkie meble, które szybko, bez wysiłku da się przesunąć lub przenieść, robiąc wolne miejsce na ćwiczenia. Świetnie zda tu egzamin składana mata gimnastyczna. W kilka chwil można ją rozłożyć czy złożyć, a gdy niepotrzebna – schować do szafy. Mniejsze dzieci mają mnóstwo zabawek. Posegregujmy je w koszach i pojemnikach rozmieszczonych na półkach, podłodze lub w komodzie. Malec bez kłopotu do nich sięgnie i schowa porozrzucane rzeczy.

Meble i akcesoria do pokoju ucznia – IKEA
Autor: IKEA, materiały prasowe TAK JAK CHCESZ: Regulowane krzesło obrotowe JÄRVFJÄLLET IKEA (po lewej) perfekcyjnie dopasujesz do wzrostu oraz budowy ciała siedzącego. Siateczkowy materiał na oparciu pozwala na przepływ powietrza – bezcenne, gdy długo się pracuje przy biurku. A gdy małe dziecko lub nastolatek siedzi przy biurku, ergonomiczny podnóżek ÖVNING IKEA (po prawej) zapewni jego stopom stabilną pozycję. Przy tym zmniejsza nacisk na uda, przez co polepsza krążenie krwi. Doskonale służy także w trakcie nauki na leżąco czy odpoczynku na dywanie albo łóżku.

Funkcjonalnie i komfortowo

Obejrzyj wideo, by dowiedzieć się, jak dzięki odpowiedniej aranżacji poprawić efektywność nauki, wyzwolić kreatywność dziecka, stworzyć dobre warunki do rozwoju dla rodzeństwa zajmującego wspólny pokój. O tych i wielu innych interesujących sprawach w naszym filmie mówi Ewa Parzychowska.

Ekspert radzi: jak urządzić pokój ucznia
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021