Mieszkanie idealne. Jak wybrać najlepsze miejsce do życia dla singla, pary, rodziny?

2020-11-16 7:04 Barbara Ruppel
Mieszkanie idealne
Autor: materiały prasowe Profbud

Mieszkanie idealne to miejsce, które spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Nie tylko w kwestii stylu i wyposażenia, ale również okolicy, w jakiej się znajduje. Idealne mieszkanie dla singla będzie wyglądało inaczej niż gniazdko pary czy przestrzeń dla większej rodziny. W jakim miejscu będzie dobrze mieszkało się singlowi, parze i kilkuosobowej rodzinie? Sprawdzamy!

Mieszkanie dla singla – wygoda przede wszystkim

Idealne mieszkanie dla singla powinno być funkcjonalne i wygodne. Metraż w dużej mierze zależy od stylu życia: jeśli większość czasu spędzamy poza domem, niewielka kawalerka z aneksem kuchennym powinna wystarczyć. Z drugiej strony, dobrze jest myśleć przyszłościowo – za kilka lat mała kawalerka może nam nie wystarczać, jeśli wprowadzi się do niej druga osoba, dlatego warto zainwestować w mieszkanie o większym metrażu, np. dwupokojowe.

Inną ważną kwestią podczas wyboru mieszkania dla singla jest otoczenie – czy budynek znajduje się w dobrej lokalizacji, dojazd do centrum miasta jest bezproblemowy i czy w okolicy jest przynajmniej jeden większy sklep spożywczy? Te warunki spełnia na przykład osiedle Zakątek Cybisa znajdujące się w samym centrum warszawskiego Ursynowa. Inwestycja marki Profbud to nowoczesny, bezpieczny i funkcjonalny budynek z ok. 300 mieszkaniami o zróżnicowanym metrażu. Zakątek Cybisa to wybór dla młodych osób poszukujących nowoczesnego miejsca w dobrej lokalizacji.

Ekspert radzi
 Mariusz Delura, Lider Biura Sprzedaży firmy Profbud

Autor: mat. pras. Profbud

Wybór idealnego miejsca zamieszkania, nie jest oczywiście rzeczą prostą, zwłaszcza, że decyzja ta podejmowana jest często na całe życie lub wiele lat. Dużo zależy m.in. od wieku i sytuacji życiowej Klienta, jego upodobań względem określonej dzielnicy czy innych indywidualnych oczekiwań. Single i osoby w młodym wieku cenią sobie bliskość metra, przystanków autobusowych i tramwajowych. Zwracają również uwagę na infrastrukturę oraz ogólny aspekt wizualny, zarówno osiedla, jak i całej okolicy. Ważna jest też dla nich odległość od sklepów, kawiarni czy restauracji – cenią sobie życie towarzyskie i chętnie wychodzą z domu, a przestrzeń umożliwiająca im spotkania w gronie znajomych jest wartością dodaną przy wyborze ich wymarzonego „M”. Pary i rodziny z dziećmi z kolei częściej zwracają uwagę na bliskość m.in. żłobków, przedszkoli, szkół, parków i placów zabaw. W okolicy mile widziane są również sale zabaw, kawiarnie oraz restauracje – dziś coraz więcej osób z dziećmi chętnie spotyka się np. na lunch poza domem. Wybierając miejsce do życia chcą mieć poczucie dobrze ulokowanych pieniędzy. Inwestycje o podwyższonym standardzie firmy Profbud np. na Ursynowie, Bemowie, Gocławiu czy Ursusie z pewnością spełnią ich oczekiwania względem okolicy, a także designu, jakości wykonania i komfortu mieszkania.

-  Mariusz Delura, Lider Biura Sprzedaży firmy Profbud

Zakątek Cybisa
Autor: materiały prasowe Profbud Osiedle Zakątek Cybisa na warszawskim Ursynowie

Mieszkanie dla pary – większa przestrzeń dla dwojga

Para będzie miała nieco inne wymagania dotyczące mieszkania niż singiel. Takie gniazdko musi uwzględniać potrzeby każdej ze stron, a także zapewniać wygodę i swobodę mieszkania. Idealne dla pary będą przestronne lokale 2-pokojowe. Jeśli jeden z partnerów pracuje w domu lub w przyszłości planujemy powiększenie rodziny, dobrą opcją będzie wybór większego mieszkania z trzema pokojami. Ponadto, decydując się na oddalone od hałaśliwej ulicy, położone na wyższych piętrach budynku lokum, zapewnimy sobie prywatność i komfort.

Coraz chętniej pary z dużych miast wybierają mieszkania w cichych i spokojnych dzielnicach, gdzie panują przyjazne warunki i można odpocząć od miejskiego zgiełku. Jednym z takich miejsc jest osiedle Stella na warszawskim Bemowie. Budynek mieszczący 74 mieszkania o różnym metrażu idealnie wpisuje się w krajobraz jednej z najbardziej ekologicznych dzielnic stolicy. Osiedle wzniesione z inicjatywy firmy deweloperskiej Profbud znajduje się w bliskim sąsiedztwie zielonych terenów, a z wyższych pięter budynku mieszkańcy mogą podziwiać zachwycającą panoramę miasta.

Mieszkanie dla rodziny – bezpieczeństwo i spokój

W mieszkaniach dla większych rodzin ważną kwestią, oprócz dużej przestrzeni, jest bezpieczeństwo. Nowoczesne osiedla coraz częściej wychodzą naprzeciw potrzebom rodzin z dziećmi, urządzając na centralnych dziedzińcach place zabaw i zielone zakątki, gdzie najmłodsi mieszkańcy mogą bezpiecznie spędzać czas. Tak przystosowane osiedla wyposażone są w systemy monitoringu oraz kontroli dostępu do mieszkań i klatek (np. osiedle Zakątek Cybisa), dlatego nie musimy obawiać się o bezpieczeństwo nasze i naszych pociech.

Kilkuosobowe rodziny w przeciwieństwie do przebojowych singli stawiają na mieszkania w spokojnych częściach miasta, oddalonych od ruchliwych i głośnych ulic - nierzadko decydują się zamieszkać na obrzeżach lub nawet terenach podmiejskich. Wspomniane osiedla Zakątek Cybisa i Stella oferują doskonałe warunki dla rodzin z dziećmi, zapewniając maksymalny komfort i wygodę mieszkania w przyjaznych warunkach.

Nowoczesne mieszkania
Autor: materiały prasowe Profbud