Trendy 2018. Poznaj modne materiały wykończeniowe i dekoracyjne

2018-02-01 14:03

Co będzie modne w 2018 roku? Przede wszystkim naturalne materiały: drewno, rattan, wiklina, a także marmur czy granit. Złote i miedziane detale będą zaś miały silną konkurencję w postaci czarnego metalu. Z kolei miłośnicy glamouru docenią modę na eleganckie tapicerki. Na tym nie koniec ciekawych rozwiązań, które zdobędą popularność. Poznaj gorące trendy 2018 w aranżacji wnętrz!

Trendy 2018: drewno pod każdą postacią

Drewno jest materiałem, który nigdy nie traci swojej popularności. Jednak w 2018 roku szczególnie chętnie będzie wykorzystywany w aranżacji wnętrz. Do łask powróci chociażby boazeria w nowoczesnym wydaniu, ale też w postaci klasycznej boazerii angielskiej. Elementy drewniane w meblach i dekoracjach będą zaś chętnie eksponowane w roli dekoracyjnej – zwłaszcza ciemne odcienie. Ponieważ w sile pozostaje trend eko, we wnętrzach będą królować meble z palet, a także wyposażenie z drewna pochodzącego z recyklingu. Można się również spodziewać popularności driftwoodu, czyli drewna wyrzucanego na brzeg przez morze. W parze z modnym drewnem będzie szło zainteresowanie naturalnymi plecionkami z rattanu oraz wikliny.

..  Kolory drewna – jakim wybarwieniem charakteryzują się poszczególne gatunki? >>>

Skóra, aksamit, zamsz – moda na eleganckie wykończenia

Eleganckie tapicerki, zwłaszcza w ciemnych, nasyconych kolorach, w dużej ilości pojawiły się już pod koniec 2017 roku. Trend ten utrzyma się także w najbliższych sezonach. Sofy i fotele obite aksamitem czy zamszem będą chętnie włączane do aranżacji nowoczesnych i w stylu skandynawskim. Do tego dojdzie moda na naturalną skórę. Jej ciepły, brązowy odcień świetnie komponuje się zresztą z drewnem – równie popularnym!

Praktyczne dodatki: ceramika, kamionka, barwione szkło

W designie naczyń i innych praktycznych dodatków widać powrót do korzeni. Nowoczesny minimalizm i perfekcyjnie gładkie powierzchnie zastępowany jest przez surowość typową dla tradycyjnego rzemiosła. Kubki, misy i wazony z kamionki już od kilku sezonów królują w kolekcjach proponowanych przez skandynawskie marki. W 2017 roku widać było też zainteresowanie szkłem – cienkim, subtelnie barwionym i transparentnym. Popularność tego materiału się utrzyma, a jednocześnie ciekawie rozwinie. Zamiast chłodnych odcieni pastelowych będzie więcej złocistej ochry, pomarańczu, koloru musztardowego czy głębszego burgundu i śliwkowego fioletu. Do łask wróci również szkło kryształowe.

Modne materiały wykończeniowe: kamień naturalny i lastryko

2017 upłynął pod znakiem mody na marmur, a także lastryko, które wróciło do łask po wielu latach zapomnienia. Wspomniane „terrazzo” to materiał solidny oraz o wyjątkowych walorach dekoracyjnych dzięki charakterystycznemu wzorowi w kropki. Z marmurem będzie konkurował granit, który o wiele lepiej sprawdza się jako materiał na blaty czy parapety. Można się również spodziewać większego zainteresowania betonem architektonicznym.

..  Granit we wnętrzach – poznaj jego zalety >>>

..  Marmur na topie! Jak wykorzystać go w wystroju? >>>

Trendy wnętrzarskie 2018: coraz więcej metalu!

W 2017 roku trochę zapomniano o metalu – pojawiał się przede wszystkim w postaci eleganckich detali w kolorze złota, miedzi oraz mosiądzu. W kolejnych sezonach trend ten się utrzyma, ale większą popularność zyska metal barwiony na czarno. Industrialne lampy, metalowe ramy mebli czy dodatki dekoracyjne (świeczniki, ramki na zdjęcia) przeżyją swoisty renesans.

Trendy 2018 - modne wnętrza - GALERIE ZDJĘĆ

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE