Pomysłowa banda, czyli Tabanda. Projektanci wyposażenia wnętrz

2017-02-17 12:35
Tabanda
Autor: materiały prasowe Tabanda

Niedoceniane materiały, nowoczesność i prostota. To lubi trio projektujące jako Tabanda – czyli ona jedna, ich dwóch. Silna marka, której produkty sprzedają na całym świecie.

Tabanda o sobie? Projektujemy i produkujemy fajne rzeczy. Pomysły kiełkują w naszych głowach jak wielkanocna rzeżucha i cały czas ciągną nas za nogawkę, prosząc o realizację! – tak z przymrużeniem oka o swojej pracy mówią Megi Malinowska, Tomek Kempa i Filip Ludka.

Kim są twórcy grupy Tabanda?

Przede wszystkim przyjaciółmi. Gdańskie trio projektowe tworzy Megi Malinowska, Filip Ludka, Tomek Kempa, którzy od 2009 roku tworzą grupę Tabanda. Wszyscy są architektami, Megi i Filip absolwentami Politechniki Gdańskiej, Tomek – University of Westminster w Londynie. W portfolio projektantów są meble, oświetlenie i gadżety. Podczas Łódź Design Festival w 2011 roku ich propozycje spotkały się z uznaniem publiczności, a siedzisko Falon i oświetlenie Lampania otrzymały tytuł must have jako dobrze zaprojektowane polskie przedmioty. Rok później do grona utytułowanych dołączył stół Łoś, a w kolejnym postanowili zmierzyć się z projektem krzesła, które uchodzi w branży za największe zawodowe wyzwanie. Zainspirowani japońskim origami, stworzyli krzesło Diago - dzisiaj znak rozpozawalny projektantów.  

Nagrody:

  • 2014 DesignAlive Awards, Kreator Roku
  • 2013 must have - Łódź Design Festiwal – za krzesło Diago
  • 2013 DesignAlive Awards, nominacja w kategorii Kreator
  • 2013 Pappel Design Preis 2013 - za wystwę "Współczesne Improwizacje" w ramach DMY Berlin 
  • 2012 Must Have - Łódź Design Festiwal - stolik kawowy Łoś, siedzisko Falon i lampa Lampania

Więcej projektów Tabanda

www.tabanda.pl