Natura i wzornictwo - Dobre Wnętrze w latach 2011-2012

2017-07-04 11:41 Iwona Ławecka-Marczewska
archiwalna okładka DW nr 12/12
Autor: redakcja Dobrego Wnętrza archiwalna okładka DW nr 12/12

Na początku roku 2011 przeprowadziliśmy śledztwo dziennikarskie, które wykazało, że najbliższych 12 miesięcy upłynie pod znakiem folk, kolorów i nurtów eko. Przewidywania się sprawdziły. W roku 2012 opublikowaliśmy przewodnik po polskim designie i świętowaliśmy 15-lecie!

Trendy na najbliższe lata w 2011 r. przepowiadali dla nas Li Edelkoort, Anna Wojczyńska, Tomek Rygalik i Maciej Zień. O łazienkach drugiej dekady XXI w., które stawiały na wygodę, harmonię i dopieszczanie zmysłów, opowiedział nam w wywiadzie Antonio Citterio. W 2011 r. prezentowaliśmy na zmianę soft lofty, podmiejskie domy z ogromnymi przeszkleniami i luksusowe rezydencje, jak willa projektu Doroty Szaroszyk z drzewkiem oliwnym w holu.

Już w 2011 r. polskie domy stały się inteligentne. W czerwcu tego roku my także wspięliśmy się na wyżyny nowoczesności, przygotowując wydanie multimedialne. Czytelnik zbliżał okładkę i strony ze specjalnym znaczkiem do kamery komputera i dzięki aplikacji wykorzystującej augmented reality otrzymywał dodatkowe treści: filmy i animacje. W tym samym numerze znalazło się 101 pomysłów na mieszkanie, o jakim marzą nasi rodacy, a marzyli wówczas o skórzanych sofach, nowych meblościankach i kinie domowym.

Na targach meblowych w Mediolanie w 2011 r. było głośno o Polakach. Pokazali m.in. lampę „Megastar” Puff-Buffa, stołek „Plopp” Zięty i fotel „Zulu” Comforty. Już
w 2011 r. postawiliśmy na luksus, publikując listę 15 obiektów pożądania, wśród nich WC z kryształkami Swarovskiego za 69 tys. zł.

2012 r. przyniósł przewodnik po rodzimym wzornictwie. Wśród mebli znalazły się w nim stolik „Kostka” Malafora, szezlong „Mono” Tomasza Augustyniaka i regał „Bibliotekarka” Marty Grynasz. W tym roku jeszcze mocniej związała się z nami grupa architektów wnętrz, którzy stworzyli radę ekspertów „DW”. Wystartował też nasz profil na Facebooku.

2012 był rokiem podsumowań i alfabetów designu. Ułożyliśmy od A do Z najlepsze łazienkowe projekty takich gwiazd, jak: bracia Bouroullec, Philippe Starck, Patricia Urquiola. W czerwcu do swojego domu pełnego książek i pamiątek z podróży zaprosiła nas Martyna Wojciechowska. We wrześniu czytelnicy dostali od nas w prezencie rabaty na zakupy w sklepach wnętrzarskich. W przededniu 15. urodzin „DW” ogłosiliśmy plebiscyt, w którym czytelnicy spośród 49 przedmiotów, które najczęściej gościły na naszych łamach, wybrali gorącą 15. Jubileuszowym numerem, w którym świętowaliśmy 15-lecie, było „DW” 12/12, z matową okładką i złotą folią na logo. Kolejne 5 lat minęło naprawdę niepostrzeżenie.