Modna łazienka 2019. Trendy z targów ISH we Frankfurcie

2019-04-05 13:32

Targi ISH we Frankfurcie to jedno z największych na świecie wydarzeń dotyczących domowych instalacji, w tym łazienkowych. Odbywająca się co 2 lata prezentacja produktów przyciąga około 200 tys. zwiedzających. A co można było zobaczyć w tegorocznej edycji i jak wygląda modna łazienka 2019? Przygotowaliśmy przegląd trendów i nowinek w zakresie designu oraz technologii.

Modna łazienka 2019: świat nowych technologii

Sprzęty łazienkowe coraz częściej pracują w oparciu o nowe technologie, co wiąże się z zastosowaniem paneli elektronicznych. Dotyczy to nie tylko zdobywających popularność toalet myjących, lecz także umywalek czy armatury. Szczególnie ciekawie prezentuje się sterowanie elektroniczne prysznicami i deszczownicami. Inny aspekt technologiczny to druk 3D. Podczas targów ISH 2019 Grohe zaprezentowało innowacyjną baterię Allure Brilliant Icon 3D z metalu wydrukowanego w technologii 3D. Pozwoliło to uzyskać intrygującą, nowoczesną formę w duecie z solidnością.

Modna łazienka 2019
Autor: mat. prasowe Grohe Bateria Grohe Allure Brilliant Icon 3D

Modne kolory w łazience 2019

Chromowane baterie wciąż stanowią ważną część oferty producentów, jednak mamy do wyboru więcej ciekawych kolorów. Szczególnie modne są barwy złota, miedzi czy mosiądzu. W trendach umacniają się także czarne baterie łazienkowe (i kuchenne). Czerń zresztą pojawia się też w ramach kabin prysznicowych, akcesoriach oraz samej ceramice. Możemy więc skusić się na czarną umywalkę, wannę czy muszlę sedesową.

Targi ISH 2019 były świetną okazją do tego, by przekonać się także do innych barw, i to zarówno na samych sprzętach, jak i w aranżacjach łazienkowych. Odważnie do tego trendu podszedł zwłaszcza Villeroy & Boch (czerwona wanna). Inne często spotykane kolory? Granat, różne odcienie błękitu, ceglasty pomarańcz, miętowa zieleń i pudrowy róż.

Modna łazienka 2019
Autor: Materiały prasowe Kaldewei Denimowy granat - główna barwa w nowoczesnej, przestronnej łazience

Nowoczesne materiały – zabawa formą

Lekkie (dosłownie i optycznie) oraz solidne kompozyty chętnie wykorzystywane są do produkcji umywalek, wanien czy muszli sedesowych. Takie materiały pozwalają też łatwiej uzyskać ciekawe formy – np. asymetryczne, a także znacznie zmniejszyć sprzęty oraz barwić je na różnorodne kolory. Kolejna sprawa to powierzchnia kompozytu, która może być zarówno idealnie gładka i śliska, jak i aksamitna, matowa. Nowoczesne materiały pojawiają się również – zwłaszcza w detalach – na bateriach i akcesoriach łazienkowych. Uchwyt z drewna, kamienia czy kompozytu połączonego z metalowym korpusem zapewnia niezwykłe możliwości dekoracyjne, i to tam, gdzie się ich nie spodziewamy.

Kompaktowo i funkcjonalnie

Współczesne mieszkania stają się coraz mniejsze, stąd zaś wynika potrzeba rozwiązań kompaktowych, a najlepiej też wielofunkcyjnych. Znamy to głównie z kuchni czy salonu, ale trend ten zawitał również do łazienek. Cienkie umywalki z kompozytu, kabiny walk-in zamiast tradycyjnych (zabudowanych i z wysokim brodzikiem), a także umywalki zintegrowane z blatem z tego samego materiału bądź całą szafką – warto zwrócić uwagę na takie rozwiązania. Pozwalają one perfekcyjnie wykorzystać każdy dostępny centymetr. Na targach ISH 2019 zaprezentowano również sporo małych umywalek narożnych, a także przeznaczonych do niedużych toalet. Co ważne, wszystkie można wygodnie obsługiwać mimo niekiedy miniaturowych rozmiarów.

..  Jak urządzić małą łazienkę? Porady i zdjęcia >>>

Modna łazienka 2019
Autor: mat. prasowe Cosmic Umywalka zintegrowana z blatem i szafką oraz kabina prysznicowa typu walk-in

Modna łazienka 2019: coraz więcej dekoru

Kolor i dekor – tymi hasłami można podsumować targi ISH 2019. Ciekawe elementy dekoracyjne pojawiają się bowiem na bateriach, ale też ceramice łazienkowej. W końcu nie jest żadną pisaną regułą, że np. umywalka musi być pozbawiona ozdobnych printów! Dzięki nowym trendom wyposażenie łazienki zyskuje też intrygujące faktury (różne typy wykończeń, ryflowania, dekor 3D).

..  Ponad 30 pomysłów na prysznic! >>>

Wygodny salon kąpielowy

W łazience potrafimy spędzać wiele czasu. Nic więc dziwnego, że chętnie urządza się ją jako salon kąpielowy. Pozwala to spójnie włączyć łazienkę do wystroju całego mieszkania, przenosząc do niej rozwiązania powtarzające się w kuchni czy salonie (zbliżona kolorystyka, podobne meble i dekoracje). Aranżacje prezentowane na targach ISH 2019 zachęcają do relaksu, spokojnej pielęgnacji urody czy przyjemnej, długiej kąpieli.

..  Sypialnia z łazienką – jak je połączyć? >>>