Młodzi duchem - Dobre Wnętrze w roku 2015

2017-08-30 12:43 Iwona Ławecka-Marczewska
Dobre Wnętrze - rok 2015
Autor: Jacek Marczewski Dobre Wnętrze - rok 2015

W roku 2015 obchodziliśmy osiemnastkę! Prócz tortu zaserwowaliśmy z tej okazji 18 najbardziej zjawiskowych realizacji prezentowanych w „DW” i stworzyliśmy ranking 18 przedmiotów do domu, które wywołują największe emocje i poruszają zmysły.

Wśród „7 trendów głównych” 2015 r., które z pomocą ekspertów wytypowaliśmy już w styczniu, były: ekstremalny recykling, zaprzęgnięcie przyrody
do współtworzenia designerskich obiektów i wzornictwo multi-kulti. Zimową porą zajrzeliśmy przez dziurkę od klucza do sypialni gwiazd: George'a Clooneya i Amal Alamuddin, Angeliny Jolie i Brada Pitta (wówczas byli razem), Tildy Swinton i Sandro Koppa. W rubryce „VIP Styl” wzięliśmy pod lupę pierwszą damę rewolucji Vivienne Westwood. Święta Wielkanocne spędziliśmy w towarzystwie architektów wnętrz Łukasza Kałasy i Agnieszki Stefańskiej, którzy dla Czytelników „DW” zaaranżowali stoły „z jajem”.

Po Euroluce 2015 w Mediolanie obwieściliśmy, że nadciąga rewolucja – projektanci uwalniają lampy z okowów tradycyjnych abażurów i tworzą wyzwolone obiekty świetlne. We wrześniu nie lada gratką dla miłośników architektury była prezentacja domu z trawą w salonie projektu Roberta Koniecznego. W 2015 r. po raz pierwszy ukazał się nasz numer specjalny „Styl & Klasyka”, który szybko odniósł sukces rynkowy. Rok zakończyliśmy z przytupem. Magda Kazimierczuk przeprowadziła wywiad z Philippe'em Starckiem!