Malwina Konopacka: ilustratorka i graficzka

2017-01-30 17:35
Malwina Konopacka
Autor: Aga Bilska/malwinakonopacka.com

Na co dzień Malwina Konopacka zajmuje się ilustracją i grafiką, ale w swoim portfolio ma także świetne projekty łączące świat sztuki i wnętrz. Serią wazonów OKO podbiła serca miłośników pięknych dodatków do domu.

Od pewnego czasu mamy na oku Malwinę Konopacką. Powód? Charakterystyczna kreska, poczucie humoru i umiejętność odświeżania stylistyki retro.

Kim jest Malwina Konopacka?

Artystka jest absolwentką wzornictwa warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych oraz wydziału ilustracji Universität der Künste w Berlinie. Dzięki swojej edukacji potrafi zgrabnie łączyć świat 2D i 3D. Ten pierwszy możemy podziwiać na łamach prasy, gdzie regularnie publikuje ilustracje. Współpracowała z wydawnictwem Lampa i Iskra Boża. Grafiki Malwiny Konopackiej mogliśmy oglądać na łamach takich tytułów jak jak Elle, Bluszcz, Kikimora, Zwykłe Życie, Dwutygodnik, Machina, Podróże, Gaga, Architektura, Przekrój. Mieszka i pracuje w Warszawie. W każdym projekcie użytkowym artystki miłośnicy jej talentu na pierwszy rzut oka odnajdują znajomą kreskę. A skoro o oczach mowa...

Wazony OKO

Najnowszym dzieckiem Malwiny Konopackiej jest projekt limitowanych wazonów OKO. Seria to 20 egzemplarzy, po pięć z każdego wariantu, plus 10 sztuk unikatowych z autorskimi motywami.  Wazony ukazały się w kolekcjach:

 • kobalt (2014)
  Seria 15 autorskich, unikatowych wzorów głownie kobaltowych – od patternów, po wielobarwne ilustracje. Motyw oka i twarzy, rąk oraz desenie przywołujące lata 60te. Malowane farbami podszkliwnymi, głównie klasycznym kobaltem odwołującym się do tradycyjnej porcelany blue and white. Serie tworzą dodatkowo wielkoformatowe ilustracje, nawiązujące i rozwijające wzory z wazonów.
 • jungle (2015)
  Seria 20 pojedynczych wzorów liści w kolorze zieleni. Palmy, paprocie, liście bananowca, kaktusy oraz wzory – desenie. Wśród wazonów znajdują się 2 inspirowane obrazami Henriego Rousseau. Chromowa zieleń to kolejny po kobalcie tradycyjny kolor porcelany, przywodzi na myśl klasyczną angielską porcelanę, którą równoważą uproszczone, nowoczesne ilustracje. Całość kolekcji uzupełniają wazony w złote kropki (pozłacane).
 • CutOut (2016)
  wycinankowa seria wazonów i talerzy. Kolorowe kalkomanie wycięte we wzory i nałożone na wazony. Kolekcji towarzyszą talerze. Pojedyncze egzemplarze.
 • w złote lub platynowe kropki
  wersja w złote lub platynowe kropki. Malowane metalami szlachetnymi – płynnym złotem i platyną w płynie. Najbardziej uniwersalny wzór pasujący do wszystkich wnętrz.

 Więcej: malwinakonopacka.com

Malwina Konopacka2
Autor: malwinakonopacka.com
Malwina Konopacka tunika
Autor: pantuniestal.com
Malwina Konopacka
Autor: malwinakonopacka.com