Horoskop numerologiczny 2019. Wnętrza dla każdej liczby: od 1 do 9

2019-01-03 12:53 Redakcja

Znaki zodiaku to tylko jeden ze sposobów na określenie typów osobowości. Ciekawych informacji dostarcza także numerologia. Co więcej, w zgodzie z numerologią i własną liczbą można odpowiednio urządzić wnętrze. Sprawdź, jak to zrobić! Przedstawiamy horoskop numerologiczny 2019, z uwzględnieniem najgorętszych trendów na ten rok.

Pierwszy krok to wyliczenie własnej liczby na podstawie daty urodzenia. Zasada jest prosta: sumujemy wszystkie cyfry z pełnej daty urodzenia (dzień, miesiąc, rok) do momentu, aż otrzymamy liczbę od 1 do 9. Najlepiej przedstawić to na przykładzie. Data urodzenia: 11.10.1984. Suma daje: 1 + 1 + 1 + 0 + 1 + 9 + 8 + 4 = 25. Następnie: 2 + 5 = 7. Osoba urodzona 11 października 1984 roku jest więc numerologiczną siódemką.

W numerologii mówi się też o tzw. liczbach mistrzowskich. Chodzi o przypadki, gdy suma cyfr z daty urodzenia wyniesie 11, 22, 33 i 44. Poniższy horoskop dotyczy jednak najpowszechniejszego podziału na 9 typów, czyli liczb od 1 do 9.

Zobacz też: Horoskop wnętrzarski 2019 - wnętrza dla każdego znaku zodiaku >>>

Numerologia 1: wnętrza dla jedynki

Jedynki to osoby dynamiczne, optymistyczne i dość… władcze. Bardzo nie lubią pozostawać w jednym miejscu – cenią podróże, zmiany i kreatywność. Często osiągają duże sukcesy zawodowe, a na co dzień charakteryzuje je ekstrawertyzm. Dlatego też wnętrze dla numerologicznej jedynki powinno być urządzone w odważnych kolorach. W 2019 roku warto postawić na mocno nasycone odcienie czerwieni. Moc inspiracji dostarczy też styl etno, idealny dla niespokojnych osób, poszukujących ciekawostek i kreatywnych rozwiązań. Pamiątki z różnych stron świata najlepiej gromadzić podczas podróży (częstych u jedynek), by później wyeksponować je w domu.

Numerologia 2: wnętrza dla dwójki

Dwójki to osoby ciepłe, serdeczne i wyrozumiałe, a także urodzeni dyplomaci. W numerologii 2 oznacza harmonię przeciwieństw – i tak też często działają dwójki. Potrafią się porozumieć właściwie z każdym, a ogromną przyjemność odnajdują w obdarowywaniu innych. Czasami brakuje im jednak wiary w siebie. Wnętrze dla dwójki powinno być przytulne, najlepiej klasyczne i bez zbędnej ekstrawagancji. Dobrze jest wygospodarować w nim miejsce na biblioteczkę i dobrą sztukę. W 2019 roku dwójki znajdą wiele inspiracji w designie vintage, który zresztą zyskuje bardziej nowoczesną odsłonę: styl modern vintage. W trendach nie osłabnie zainteresowanie projektami z lat 50. i 60. Ponieważ dwójki lubią biel, świetnym rozwiązaniem będzie aranżacja w stylu skandynawskim z licznymi detalami vintage. Powinny też zainteresować się odcieniami pastelowymi - zwłaszcza różem i miętą. Jeśli biel jest zbyt chłodna, lepsze będą łagodne kremy i bardzo jasne szarości, jak np. kolor Metropolitan.

Numerologia 3: wnętrza dla trójki

Trójki są osobami towarzyskimi, które lubią skupiać na sobie uwagę otoczenia. Często beztroskie, ciekawe świata, ale też porywcze. Wyróżniają się dużym urokiem osobistym, dlatego szybko zjednują sobie ludzi. Na życie lubią patrzeć przez różowe okulary. Ponieważ często błyszczą w towarzystwie, również aranżacja wnętrz trójki powinna się tym wyróżniać. Dlatego najlepszy będzie styl glamour – po gwiazdorsku! W 2019 roku łatwo będzie znaleźć eleganckie, wysmakowane dodatki do takiego wnętrza: w barwach złota i mosiądzu. Z nimi zaś znakomicie komponują się granat, turkus oraz inne odcienie niebieskiego, które będą bardzo modne w bieżącym roku. Ponieważ trójki prowadzą intensywne życie towarzyskie, warto, by w mieszkaniu miały odpowiednią, wygodną strefę do przyjmowania licznych gości.

Numerologia 4: wnętrza dla czwórki

Dla czwórek porządek, logika oraz przewidywalność stanowią podstawowe wartości. Osoby te metodycznie dążą do celów, które sobie wyznaczają. Nie szastają również pieniędzmi – wolą mieć trochę „zaskórniaków” na czarną godzinę. Często sprawiają wrażenie osób nazbyt konserwatywnych i wycofanych, ale wynika to z tego, że nie przepadają za zbytnim eksponowaniem swoich poglądów. A jakie wnętrze będzie najlepsze dla czwórek? Przewidywalne, czyli klasyczne. W 2019 roku czwórki mogą skorzystać z powracającej mody na naturalne drewno. Ponadto brązy w każdym odcieniu dobrze wpływają na dobrostan czwórek. Z kolorystycznych inspiracji na rok 2019 polecamy czwórkom także ciemną zieleń i szmaragd oraz bordo. Takie barwy, w połączeniu z brązami, tworzą kompozycję harmonijną, a przy tym ponadczasową. A to ważne dla czwórek, które twardo stąpają po ziemi i nie lubią ciągłych zmian.

Zobacz: Kolor brązowy we wnętrzach >>>

Numerologia 5: wnętrza dla piątki

Piątki to bodaj najbardziej dynamiczne osobowości spośród wszystkich typów numerologicznych. Wszędzie ich pełno, kochają zmiany, nowoczesność, nie przywiązują się zbytnio do rzeczy ani do tradycji. Bywają przy tym nerwowe, często impulsywne, jednak pod tą fasadą kryją się osoby romantyczne i wrażliwe. Ponieważ 2019 rok w aranżacji wnętrz upłynie pod znakiem klasycznego rzemiosła, przytulności i powrotu do sprawdzonych projektów, piątki czeka wiele wyzwań, by w tym wszystkim znaleźć coś dla siebie. Wciąż modne będą meble modułowe, które umożliwiają częste zmiany w aranżacji – a to prawdziwa gratka dla piątek. Ponadto duża popularność stylu boho i energetycznego miksowania wzorów również stanowi ciekawą inspirację dla domów piątek.

Numerologia 6: wnętrza dla szóstki

Szóstki są urodzonymi opiekunami oraz… romantykami. Na co dzień spokojne, miłe i przyjazne, potrafią walczyć jak lwy o osoby, na których im zależy. Doceniają stateczność oraz tradycję, co przekłada się na aranżację ich domów. Zazwyczaj stawiają na wygodę, ciepło ogniska domowego, ale też piękne i wyszukane przedmioty. Cenioną przytulność szóstki znajdą w filozofii hygge, która wiążę się z komfortem, relaksem oraz celebrowaniem drobnych przyjemności. 2019 rok upłynie też pod znakiem domu wygodnego i komfortowego, dlatego szóstki znajdą wiele dla siebie: puszyste pledy, przepastne sofy i fotele, a także tradycyjne rzemiosło (zwłaszcza wszechobecne plecionki i wyroby drewniane). Szóstkom polecamy zaaranżowanie strefy z kominkiem – tradycyjnym, elektrycznym albo bardziej nowoczesnym biokominkiem.

Numerologia 7: wnętrza dla siódemki

Siódemki bardziej poświęcają się sprawom duchowym niż materialnym. Od dziecka intensywnie chłoną wiedzę, ponieważ są bardzo ciekawe świata. Wyjątkowo dobrze działająca intuicja idzie w parze z krytycznym osądem. Dlatego mimo wrodzonego idealizmu i chęci poszukiwania doskonałości siódemki twardo stąpają po ziemi. Często też wiodą samotniczy tryb życia, zatem w domu powinny zadbać o miejsce sprzyjające relaksowi i… długim refleksjom. Najlepsze dla siódemek będą wnętrza mocno inspirowane naturą. Warto mieć obok siebie jak najwięcej roślin. Trendy wnętrzarskie na 2019 rok stanowią kopalnię inspiracji odnośnie do tego, jak je ciekawie aranżować. Wystrój warto wzbogacić o pamiątki z różnych stron świata, głęboko zakorzenione w kulturach lokalnych. Szczególnie atrakcyjna dla siódemek będzie azjatycka filozofia zen. Nie zaszkodzi też ubarwić aranżacji kilimami i makatkami. Uduchowione siódemki powinny też zwrócić uwagę na pastelowe błękity i fiolety.

Zobacz: Wnętrza w stylu orientalnym rodem z Azji >>>

Numerologia 8: wnętrza dla ósemki

Ósemki to jedne z najsilniejszych osobowości wśród typów numerologicznych. Ciężko pracują, wyróżniają się perfekcjonizmem, uparcie dążą do celu. Trudno ich skłonić do kompromisów, kiedy w coś szczerze wierzą lub trzymają się swoich zasad. Mają jednak skłonność do nadmiernej dominacji. Wiele ósemek to ludzie sukcesu, które mają dar do dobrych inwestycji i gromadzenia majątku. Ósemkom polecamy wnętrza w stylu klasycznym, ale wzbogacone o współczesną fantazję w designie. Świetnie sprawdzą się modne w 2019 roku dodatki spod znaku biżuterii dla wnętrz: złote patery, kryształowe uchwyty, mosiężne lampy, miedziane detale. Ósemkom może się też spodobać styl modern vintage, czyli popisowe łączenie tego, co stare, z nowym. Aranżacja w takim stylu pasuje do ludzi sukcesu!

Zobacz: Mieszkanie w stylu modern vintage - jak łączyć stare z nowym? >>>

Numerologia 9: wnętrza dla dziewiątki

Liczba 9 zamyka zbiór typów numerologicznych. Dziewiątki wyróżniają się znakomitą intuicją, dużą przenikliwością i doskonałym zmysłem obserwacji. Często stawiają bardziej na rozwój duchowy niż sukces materialny. Jednocześnie świetnie radzą sobie w sytuacjach kryzysowych i tam, gdzie inni nie są w stanie znaleźć dobrych rozwiązań. W aranżacji wnętrz powinny postawić na pełen indywidualizm – zgromadzić dodatki i dekoracje zgodne z zainteresowaniami. Ponieważ dziewiątki są ciekawe świata, polecamy im modny w 2019 roku styl etno, ale w wersji bardziej egzotycznej i z naciskiem na mniej popularne kultury: amerykańskich Indian, ludów syberyjskich czy uduchowionych mieszkańców Tybetu. Z kolei dodatki w stylu boho podkreślą wolność tak bardzo cenioną przez dziewiątki.

Opisy cech osobowości na podstawie książki Gladys Lobos „Magia numerologii”, wyd. II, Wydawnictwo KOS, Katowice 2009.