Dawid Ryski: grafik i ilustrator

2017-02-27 10:17
Dawid Ryski
Autor: dawidryski.pl

Ile rzeczy można robić naraz? Wiele! Działalność naszego bohatera jest tego najlepszym dowodem. Dawid Ryski z wykształcenia jest architektem krajobrazu, a dzisiaj to rozchwytywany ilustrator i grafik. Wieczorami perkusista punkowego zespołu.

Znany także pod pseudonimem Talkseek lub Risky. Urodzony w 1982 roku ilustrator, grafik i muzyk. Artysta, które plakaty możemy zobaczyć w mieszkaniach miłośników współczesnej grafiki.

Dawid Ryski - kim jest?

Jury plebiscytu must have 2014 doceniło plakaty artysty, który swoje ilustracje i grafi ki tworzy już od kilku lat. Dawida, znanego także jako Talkseek czy Risky, mogą rozpoznać wszyscy wnikliwi czytelnicy tygodników opinii czy codziennej prasy. Z kolei fani muzyki alternatywnej na pewno znają koncertowe plakaty, które zapowiadały występy takich zespołów jak Gossip, The Rapture i Thieves Like Us. Jest również grupa wyznawców artysty, którzy śledzą muzyczne poczynania w zespole The Black Tapes. Jeżeli nazwisko Ryski nie jest ci jeszcze znane, a w młodości na ścianach wieszałeś plakaty z gazet, koniecznie musisz zajrzeć na stronę talkseek.com. Czekają tam na ciebie prace, które młodzieńczy nawyk mogą zamienić w kolekcjonowanie sztuki. Takiej, której rodzice na pewno nie kazaliby ci zdjąć.

Ilustracje dla prasy

Ilustracje Dawida Ryskiego można znaleźć m.in. w „Architekturze-murator”, „Dużym Formacie”, „Przekroju”, „Wprost” czy „Charakterach”.

 

#mycompany #magazine #editorial #press #print #illo #illustration #business #design

Post udostępniony przez dawid ryski (@talkseek) 9 Sty, 2017 o 3:09 PST

Projekty

W 2010 roku razem z żoną Anulą Ryską, która też jest rysowniczką, założyli Pinata Unique. Pod tym szyldem tworzą koszulki dla dorosłych i dzieci oraz proste płócienne torby z oryginalnymi nadrukami. W jego portfolio znaleźć można także grę planszową Wielka warszawska z 2015 roku. Gra ta dołączona była do specjalnego wydania Gazety Stołecznej i miała za zadanie upamiętnienie najistotniejszych wydarzeń roku. W 2016 dla Browaru Zakładowego z Poniatowa  opracował serię etykiet na butelki. Dla berlińskiego wydawnictwa Gestalten (w tym przypadku części dla dzieci Little Gestalten) zilustrował książkę Alphabetics: an aesthetically awesome alliterated alphabet anthology, napisaną przez Patricka i Traci Coneption.

 

#1982 #exhibition #illo #illustration #wall #mural #lublin #poland

Post udostępniony przez dawid ryski (@talkseek) 27 Sty, 2017 o 12:19 PST

Zobacz inspirujące www artysty

Plakaty, koszulki, nowości znajdziecie na: dawidryski.pl