D - design

2008-07-11 2:00
D - design
Autor: Materiały prasowe firmy DROOG DESIGN

Współczesne hity, intrygujące przedmioty i ikony stylu. Wszystko na D: od futurystycznych wieżowców w Dubaju po ekskluzywne kreacje Diora.

DROOG DESIGN

Sztuczna roślina (na zdj.) to doskonała próbka ironicznego stylu Droog Design. Ta holenderska grupa założona przez Renny Ramakers i Gijsa Bakkera wsławiła się kontrowersyjnymi realizacjami, na przykład stołami w kształcie swastyki i krzyża. Ale to tylko jedna strona medalu: Droog znany jest też jako promotor gwiazd designu. Zaczynała tu słynna Hella Jongerius i Marcel Wanders...
www.droogdesign.nl

DUBAJ

Architektoniczny eksperyment na wielką sklaę zaczął się niedawno nad Zatoką Perską. Nieduży, lecz opływający w petrodolary Dubaj przeistoczył się w plac budowy. Nie konkurują tu jednak najwięksi architeki, lecz niebotyczne udżety. Padają kolejne rekordy wysokości, a na naszych oczach powstaje wysepka luksusu dla arabskich szejków i zachodnich turystów.
www.dubai.com

DIGIPOP

Plastik również może być elegancki! W rękach Karima Rashida okrzykniętego przez magazyn "Time" "poetą pastiku", ten zwykły, kojarzący się z bylejakością materiał przekształca się w wyrfinowane formy. Digipop, czyli cyfrowy pop, najlepiej określa filozofię twórcy. Dzięki cyfrowym technikom modelowania nawet to, co najbardziej popularne, może stać się niemal dziełem sztuki. Digipop to żywe kolory i faliste, miękkie linie, tak jak w prezentowanej szafie "Horm Blend". Rashid tworzy estetykę współczesności, dzięki której piękno staje się demokratyczne.
www.karimrashid.com

DENEUVE

Niekwestionowana gwiazda, symbol francuskiego kina osatniego półwiecza. Choć wróżono zmierzch jej kariery, zaskoczyła rolą uboku Bjork w "Tańcząc w ciemnościach" von Triera. Catherine Deneuve nigdy nie wychodzi z mody...
www.catherine.denevue.filmweb.pl

DIOR

Kiedy w 1946 r. Christian Dior kończył służbę wojskową w armii francuskiej i zakładał własny dom mody przy paryskiej Avenue Montaigne, mało kto spodziewał się spektakularnego sukcesu. Ale Paryż (a chwilę później reszta świata) oszalał na punkcie projektów, które stały się synonimem nieprzemijającej elegancji i francuskiego smaku. Dior do dziś kojarzy się z pięknem bez kompromisu, wzbogaconym nutką szaleństwa.
www.dior.com

DESIGNERS GUILD

Projektantka Tricia Guild to różowa eminencja świata designu. Produkty Designers Guild - należącej do niej, powstałej w 1970 r. firmy - są obecne chyba w każdym brytyjskim domu. To nie tylko barwne tkaniny i tapety, ale cała gama akcesoriów domowych, od dywanów po świece zapachowe i kosmetyki pielęgnacyjne.
www.designersguild.com

DE STIJL

Moderniści zrzeszeni pod znakiem De Stijl (czyli po prostu "styl") stworzyli w latac 20. XX w. mistyczną filozofię. Tajemne działanie świata miało polega na walce przeciwieństw: pionów i poziomów oraz barw podstawowych. Dzięki temu wypracowali rozpoznawalną stylistykę projektową, w której dominowały kąty proste i mocno skontrastowane, czyste barwy. Słynne Czerwone Krzesło (na zdj.) autostwa Gerrita Rietvelda jest jedną z ikon nurtu, który wpłynął na bardzo wielu współczesnych twórców.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022