B - design

2008-07-10 2:00
B - design
Autor: Materiały prasowe firmy BOONTJE

Opowiadamy o klasyce, pokazujemy hity XXi wieku, zdradzamy tajemnice rzeczy. T razem wszystko na "b".

BOONTJE

Koniec z modernistyczną surowością i powagą.
Tord Boontje bez skrępowania wykorzystuje motywy rodem z bajek. Równie ważnym skarbcem wzorów jest dla niego przyroda. Jedno z najbardziej znanych dzieł holenderskiego designera, "Shadow Light" (na zdjęciu), balansuje na krawędzi żartu i konceptualnej instalacji. To propozycja nie tylko do pokoju dziecięcego!
www.tordboontje.com

B - design
Autor: Materiały prasowe firmy BLOB

BLOB

Dzięki wykorzystaniu nowych technologii i możliwościom, jakie daje projektowanie komputerowe, współczesna architektura zaczyna wyglądać inaczej. Blob to obiekt lepiej dostosowany do potrzeb użytkowników, bardziej funkcjonalny. W ślad za nową funkcjonalnością podąża forma. Charakterystyczne obłości i ponętne krągłości blobów - choć krytykowane czasem za zbytnią dekoracyjność, zdobyły już całe rzesze zwolenników.

B - design
Autor: Materiały prasowe firmy BOUROULLEC

BOUROULLEC

Erwan i Ronan Bouroullec mimo młodego wieku zdążyli już namieszać w designerskim światku. Ich realizacje (na zdjęciu Roc: scenography, projekt stoiska firmy Vitra na targach w Mediolanie) wymykają się klasyfikacji. Nie są jednoznacznie modernistyczne, nie popadają w ponowoczesną przesadę ani fascynację detalem. Jednym słowem, francuska odrębność i wyrafinowanie.
www.bouroullec.com

BURBERRY

czyli esencja Wielkiej Brytanii. Charakterystyczna kratka jest jednym  z najbardziej rozpoznawalnych motywów w całym świecie mody. Od niedawna firma stara się jednak nieco zmienić wizerunek. Stawiana nowoczesność, unika skojarzeńz tradycją, a promuje się dzięki gwiazdom popkultury. Wystarczy wspomnieć, że w Burberry ubierają się m.in.: Gwyneth Paltrow, Brad Pitt i Jan Maria Rokita.
www.burberry.com

BISAZZA

Gwiazdorska obsada gwarantuje najwyższą jakość. Dla włoskiej Bisazzy, producenta luksusowej ceramiki, projektują tylko celebryci designu. Allessandro Mendini, Jaime Hayon, Patricia Urquiola i inni tworzą fascynujące płaszczyzny, które nadają wnętrzom niepowtarzalny charakter. Doskonała alternatywa dla nudnej ściany.
http://www.bisazza.it/

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Przed Wami lipcowe wydanie M jak Mieszkanie . Zapraszamy gorąco do lektury, jednocześnie zdradzając 19 sposobów na uporanie się z upałem w domu.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - lipiec 2022