Aranżacja wnętrz Złota 44: aranżacja wnętrz, która podkreśla widok za oknem!

2015-04-20 13:09 Monika Czerwińska-Konarska

Aranżacja wnętrz apartamentów przy Złotej 44 to niecodzienne połączenie tego co wewnątrz i na zewnątrz. Projekty wnętrz kolejnych apartamentów przeplatają w sobie elegancki wystrój, wygodę mieszkańców i wyjątkowe widoki. Zwłaszcza z górnych kondygnacji…

Charakterystyczny "Żagiel" przy ul. Złotej 44 w Warszawie, według projektu światowej sławy architekta Daniela Libeskinda, jest najwyższym budynkiem mieszkalnym w Warszawie i jednym z najwyższych w Unii Europejskiej. Posiadanie apartamentu w takim miejscu, to nie tylko własność nieruchomości - to styl życia! Kupując wyposażony – w jednym z 9 wariantów - apartament, kupujemy też luksusowo zaaranżowane części wspólne z całodobową obsługą, usługami i rekreacją. Aranżacja wnętrz nowoczesnych apartamentów trafiła w samo sedno wielkomiejskiego stylu. Znajdziemy tu piękne drewno egzotyczne – orzech amerykański na podłodze i frontach szaf, białe ściany, czarne i białe marmury (tylko na blatach kuchennych i w łazienkach). Do tego beton na sufitach i wyjątkowo misternie dobrane nowoczesne oświetlenie. Ale najważniejsze w tym projekcie wnętrza, przygotowanym przez brytyjską pracownię Woods Bagot, jest to, że wszystkie luksusowe elementy wykończeniowe służą jedynie podkreśleniu nieprawdopodobnych widoków miasta za oknem – czyli czegoś, co wyróżnia ten budynek spośród wszystkich innych.

Nowoczesny apartament: kawa z mlekiem czy z widokiem? 

Co jest niewidoczną ale najważniejszą składową ceny 1m kwadratowego w najwyższym apartamentowcu w mieście? Wielkość apartamentów? Nie. Dobrze wyposażone części wspólne? Nie. Standard wyposażenia? Nie. Położenie i widoki z okien? TAK! Im wyżej, tym widok bardziej zapiera dech w piersiach. Każdego wchodzącego do apartamentu na 50-tym piętrze widok za oknem przyciąga jak magnes. Aranżacja wnętrz  takiego apartamentu powinna być więc dokładnie przemyślana. Nic nie powinno konkurować z roztaczającą się wokół panoramą miasta. I tak jest przy Złotej 44. Przy oknach znalazły się tylko niskie meble służące wypoczynkowi: fotele z ażurowymi stolikami pomocniczymi, niskie sofy lub stoły jadalniane. Kropką nad „i” projektu wnętrz jest ustawienie przy wysokim oknie kuchennym małego stolika z dwoma krzesłami. Powstało idealne miejsce na poranną kawę, w zależności od preferencji: z mlekiem czy z …widokiem?

Projekt wnętrz: nowoczesne materiały i elegancki mat 

W projektach wnętrz na Złotej 44 znajdziemy wszystko to, co jest charakterystyczne dla aranżacji wnętrz nowoczesnego apartamentu w wielkomiejskim stylu. Są piękne, miękkie i przepastne sofy, designerskie stoliki kawowe i jadalnie. Minimalistyczne łazienki wykończono dwoma rodzajami marmuru i wyposażono włoską ceramiką i armaturą. Sypialnie to oazy wygodnego relaksu. Znajdują się tam tylko niezbędne elementy: wygodne, tapicerowane łóżka z eleganckimi zagłowiami, szafki nocne, szafy i designerskie konsole na kilka ozdobnych drobiazgów. W kuchniach zadbano by nawet wyciągi kuchenne nie zasłaniały okien. Aranżacje otwartych kuchni i aneksów kuchennych w mniejszych apartamentach są dyskretnie eleganckie i spójne z aranżacją części dziennych. Całość aranżacji wnętrz apartamentów uzupełnia drobiazgowo dobrane nowoczesne oświetlenie. Znajdziemy tam mnóstwo klasyków designu, które swoją ażurową formą absolutnie się nie narzucają. Nie sposób nie wspomnieć o elementach drewnianych. Parkiety z szerokich desek ułożonych we francuską jodełkę, fronty szaf, zabudów garderobianych i kuchennych zostały wykończone matowo. Betonowe sufity, dla wielu będące zaskoczeniem w takich eleganckich wnętrzach, doskonale wtopiły się w nowoczesny eklektyzm tej stylistyki. Projekt wnętrz jest przejrzysty, opiera się na prostych, eleganckich i nowoczesnych elementach. Niewiele tutaj błyszczy. Bo błyszczeć ma Warszawa za oknami… location, location, location…

Nowoczesny apartament: styl życia w wersji all inclusive

Właściciele apartamentów przy Złotej 44 będą mieli do dyspozycji niedostępny do tej pory w Polsce styl życia. Do wyłącznej dyspozycji rezydentów dostępne będą usługi i udogodnienia: piętro rekreacyjne, 25 metrowy basen, taras słoneczny z jacuzzi i prywatna sala kinowa wyposażona w symulator gry w golfa. Wielbiciele szlachetnych trunków będą mieli dostęp do profesjonalnej piwniczki do przechowywania win, wraz z pokojem do degustacji. Dla dzieci będzie w pełni wyposażona sala, w której pod okiem wyspecjalizowanego personelu będą mogły aktywnie i bezpiecznie spędzać czas. Nowoczesne technologie to automatycznie uchylne okna, dzięki którym mieszkańcy oprócz klimatyzacji, będą mieli dostęp do świeżego powietrza. Wysoka efektywność energetyczna budynku jest tu rzeczą oczywistą mającą wpływ na koszty klimatyzacji i ogrzewania apartamentów.