urządzamy.pl

Z - design

 Z - design

Fot. Materiały prasowe firm

W odcinku na literę „Z” mamy włoskie gwiazdy designu, takie jak Marco Zanuso czy firma Zanotta, ale też młody polski talent Oskara Ziętę i swojskiego producenta AGD, firmę Zelmer.

Oskar Zięta

Oskar Zięta
Młody polski dizajner, który swoimi meblami z metalu, spawanego laserem i nadmuchiwanego pod ogromnym ciśnieniem, zyskał światowy rozgłos oraz kilka dizajnerskich nagród, m.in. słynną Red Dot, przyznawaną przez niemieckie Centrum Projektowe Nadrenii Północnej-Westfalii. Technologia opracowana przez Ziętę ma jednak dużo szersze perspektywy: można w niej tworzyć lekkie konstrukcje budowlane, elektrownie wiatrowe czy bariery na autostrady.Oskar Zięta

Młody polski dizajner, który swoimi meblami z metalu, spawanego laserem i nadmuchiwanego pod ogromnym ciśnieniem, zyskał światowy rozgłos oraz kilka dizajnerskich nagród, m.in. słynną Red Dot, przyznawaną przez niemieckie Centrum Projektowe Nadrenii Północnej-Westfalii. Technologia opracowana przez Ziętę ma jednak dużo szersze perspektywy: można w niej tworzyć lekkie konstrukcje budowlane, elektrownie wiatrowe czy bariery na autostrady.

Z - design

Taboret "Plopp" projekt Oskar Zięta, który łączy miękki efekt nadmuchania z twardością stali.

 

Z - design

Zapalniczki Zippo

Zapalniczki Zippo

O popularności benzynowych zapalniczek Zippo przesądziła ich funkcjonalność i niezawodność:  podstawowe założenia twórcy marki George'a Blaisdella. Od 1933 do 2006 roku wyprodukowano ich 425 milionów! Zapalniczka Zippo to ikona popkultury - zagrała w ponad 1500 filmach (m.in w „Czasie Apokalipsy” i „Stąd do wieczności”), to ją zaczęto w latach 60. podnosić w górę na rockowych koncertach.

Z - design

Zara Home

Z - design

Radio "Cube" oraz fotel "Lady Chair" z 1951 r. projekt Marco Zanuso.

 

Zara Home

Hiszpańska marka sieciowa, która z miejsca podbiła serca Polaków, ich garderoby, a także wnętrza domów. W poznańskim Starym Browarze otwarto pierwszy w Polsce butik Zara Home. Znajdziemy w nim pościele, obrusy, serwetki, porcelanę, szkło, sztućće i inne domowe drobiazgi.

Marco Zanuso włoski dizajner

Marco Zanuso znany jest z projektów mebli dla takich firm, jak Kartell czy Arflex. Był pionierem stosowania tworzyw sztucznych w produkcji mebli tapicerowanych. Jednak status prawdziwej legendy zyskały radia i przenośne telewizory, które w latach 60. zaprojektował dla włoskiej marki Brionvega.

Copyrights © TIME S.A. 2001-2010 | Design by TIME S.A. Multimedia | Hosted by supermedia