Olga Strużyna-Mazurkiewicz i Jonas Pettersson siedzą na meblach z kolekcji „The Nest”Olga Strużyna-Mazurkiewicz: W 2012 r. odwiedziłam pracownię Form Us With Love w Sztokholmie. Co się u Was zmieniło od tego czasu?

Jonas Pettersson: Mamy większy zespół, nasze studio może się pochwalić międzynarodowym składem projektantów z sześciu krajów i trzech kontynentów. A jeśli chodzi o podejście do pracy: gdy zaczynaliśmy, marzyliśmy po prostu o tym, by projektować. Dziś jesteśmy świadomi tego, co chcemy projektować, po co i w jaki sposób. Odpowiadamy na potrzeby przyszłości.

O.S.-M.: Czy masz na myśli narastający hałas i potrzebę ciszy?

J.P.: Od 10 lat badamy zagadnienia związane z akustyką w przestrzeni publicznej i jednocześnie testujemy nowy, biodegradowalny materiał Baux Acoustic Pulp. Stworzyliśmy go z naukowcami. To pierwszy na rynku całkowicie naturalny materiał pochłaniający dźwięki.

O.S.-M.: Specjalizujecie się w projektowaniu rozwiązań do biur. Jak wygląda Twoje miejsce pracy?

J.P.: Podobnie jak wtedy, gdy nas odwiedziłaś [industrialna biało-czarna przestrzeń jako tło mebli i projektów marki FUWL]. Ale jednocześnie cały czas się zmienia. Ustawiliśmy w różnych miejscach około 20 tablic (2,5x1,5 m). Przypinamy na nich notatki ze sprawami do rozwiązania, rysujemy. Ten system działa trochę jak Pinterest, tylko na żywo: każdy może dołączyć i pracować nad zagadnieniami, które się tam pojawiły. 

Cały wywiad z Jonasem Patterssonem, przeczytasz w czerwcowym numerze Dobrego Wnętrza!

Kup miesięcznik DOBRE WNĘTRZE w naszym sklepie>>>