T - design

 T - design

Fot. Materiały prasowe firm

Najprostsze pomysły są najlepsze. Świadczą o tym hasła na literę „T” w naszym alfabecie. Na wiele z nich już wpadli panowie Thonet, Tupper, Toyoda, Taschen i Thun.

Taschen

18-letni Benedikt Taschen zapoczątkował swoje wydawnicze sukcesy w 1980 roku, sprzedając komiksy w 25-metrowym sklepiku. Cztery lata później wydał pierwsze albumy: obrazów Renne Magritte'a i zdjęć Anne Leibovitz. Dziś Taschen to jedno z najbardziej znanych wydawnictw specjalizujących się w książkach o sztuce, wzornictwie, fotografii i architekturze.

Tupperware

Najlepsze i najambitniejsze wzorniczo pojemniki z tworzyw sztucznych. W tym roku seria „Allegra” otrzymała tytuł Best of the Best w konkursie Red Dot – a przeciętnie co dwie sekundy gdzieś na świecie rozpoczyna się „Tupperware party”.

 T - design

 

 

Fot. Materiały prasowe firm

Thonet

Nazwa producenta giętych mebli pochodzi od nazwiska Austriaka Michaela Thoneta (1796 –1871), pioniera ich seryjnej produkcji. Jego krzesło „14” uważane jest za najbardziej znany produkt przemysłowy na świecie. W tym roku obchodzi 150. urodziny, a dotychczas wyprodukowano ich ponad 50 milionów!

T - design

Firmy wywodzące się z imperium rodziny Thonetów działają też w Polsce: w Jasienicy i Radomsku.

T - design

Luksusowy hotel Missoni Kuwait nad Zatoką Perską, powstający pod nadzorem Thuna.

THUN MatTeo

Włoski architekt i projektant, w latach 80. jeden z twórców ruchu Memphis. Pracował m.in. dla marek Artemide, Driade, Villeroy & Boch. Każdy może się napić kawy z filiżanki z okrągłym uchem, którą zaprojektował dla Illy.

Ocena: 0
Tekst: Redakcja Zdjęcia: Materiały prasowe firm

POLECANE ARTYKUŁY