Rok 2016 bardzo dobrze się dla nas zaczął. Lutowy numer, z górskim chalet na okładce, sprzedał się doskonale, potwierdzając, że Polacy szukają luksusowych miejsc zimowego wypoczynku. Przekonani o tym, że w domach nic nie zapewni rodakom takiego komfortu jak wygodna i piękna sofa, przedstawiliśmy najlepiej zaprojektowane kanapy XXI w. i ich wielkie poprzedniczki.

Marzec rozświetliliśmy blaskiem wielkich gwiazd designu, które projektują oświetlenie, prezentując ich ikoniczne dzieła i świeżynki wyznaczające trendy na nadchodzący 2017 r. W przededniu Roku Rzeki Wisły sprawdziliśmy, jak mieszka się ze stopą wody… pod salonem, prezentując domy na wodzie. Na lądzie znaleźliśmy prawdziwą kuźnię na warszawskiej Pradze, w której wykuwa się design.

Majowy wiatr zapoczątkował zmiany. Logo na okładce straciło prostokącik z boku z napisem „Dobre Wnętrze” i stało się bardziej wyraziste i nowoczesne. Okładkowe zdjęcie zapowiedziało wielki powrót do naszych mieszkań egzotycznych roślin. W środku pisma hitem okazała się ukryta w gęstej zieleni willa Patrizii Moroso. Letnią temperaturę wakacji podgrzaliśmy, pokazując „Arkę” Roberta Koniecznego, dom, którego zazdrości nam Europa. Utrzymując słupek rtęci wysoko, odwiedziliśmy „The Edge”, krakowską realizację pracowni Mobius Architekci.

W jesienne klimaty łagodnie weszliśmy, udając się z wizytą do Agaty Tuszyńskiej, pisarki, poetki, reportażystki, i Vincenta V. Severskiego, autora popularnych thrillerów szpiegowsko-politycznych. Jeszcze przed zimą zdążyliśmy zajrzeć do domków na drzewach. Święta spędziliśmy w willi nad Jeziorem Czorsztyńskim.