Niemodna łazienka to często wnętrzarski "gargamel", z którym boryka się wiele osób. Wykonana dekady temu, z materiałów wybranych pod wpływem chwili lub z katalogu "sezonowych hitów". Technicznie wciąż sprawna, czysta i dobrze utrzymana, ale pod względem estetyki i odpowiedzi na współczesne standardy - porażająca. Ku pokrzepieniu serc prezentujemy Wam spektakularną metamorfozę naprawdę niemodnej już łazienki. Prostymi zabiegami kolorystycznymi i odpowiednio rozłożonymi proporcjami kolorów ścian i mebli, stworzono niezwykle czystą, estetyczną i zupełnie nowoczesną aranżację łazienki!

Odnawiamy niemodną łazienkę: malowanie ścian i podłóg

Jednolity dotychczas kolor ścian niemodnej łazienki zróżnicowano subtelnym odcieniem szarości w dolnej partii ścian i rozświetlono czystą bielą od początku skosów po sufit. Na ścianie z lustrem i umywalką dodano głęboki, turkusowy kolor wokół meblowej zabudowy, co niezwykle ożywiło monochromatyczne wnętrze i dało przyczynek do wyboru równie turkusowych dodatków (ręczników, akcesoriów, obicia mebli). Ścianę ponad umywalką, wyłożoną glazurą, pomalowano w całości na biało. Podobnie uczyniono z terakotą na podłodze. Dzięki jednolitej bieli farby renowacyjnej, optycznie zlikwidowano podziały fug, co dodało wnętrzu łazienki światła i ujednoliciło jej proporcje.

Odnawiamy niemodną łazienkę: malowanie mebli

Najbardziej spektakularną metamorfozę przeszły jednak zastane meble łazienkowe. Kolory frontów szafek łazienkowych w odcieniu caffew latte uzyskano dzięki pomalowaniu ich dedykowaną meblom farbą renowacyjną. Dzięki harmonijnie zdobranym kolorom szafek łazienkowych, koloru ścian i dodatków, łazienka nabrała niezwykle świeżego i ożywczego wigoru. A co najważniejsze - wygląda, jakby była zupełnie i absolutnie nowa.