Prysznic XXI wieku: wielofunkcyjne natryski i deszczownie, kabiny walk-in

Tradycyjne kabiny są już passé. Dziś prysznice umiejscawiamy za transparentną taflą szkła lub całkiem w wolnej przestrzeni. Jeśli w kabinie, to designerskiej, korespondującej z architekturą otoczenia.

nowoczesna łazienka prysznic bez brodzika
Kafelki pod prysznicem
Nowoczesna łazienka z prysznicem
Kabina prysznicowa Ultra Koło
Prysznic z deszczownią

Zanim wybierzemy rozwiązanie dla siebie: kwestie, które należy przemyśleć

Producenci kuszą coraz większą liczbą rozwiązań, dobrze jest jednak samodzielnie zastanowić się nad podstawowymi sprawami. Należą do nich:

- dostosowanie kabiny do wielkości łazienki
- wybór drzwi (przesuwne, wahadłowe, składane)
- miejsce prysznica: czy ma być w narożniku, niszy, wolno stojący czy przy  ścianie
- formę prysznica, czyli jego design.

Sprytne tricki: jak zaoszczędzić miejsce i pieniądze

Nowoczesne natryski wyposażone są w regulację strumienia. Pojawiły się też na rynku głowice z nowatorskim systemem rozpraszania wody (jak głowica prysznicowa "Nebia", która pozwala zaoszczędzić wodę aż o 70 procent). Jeśli mamy małą łazienkę i chcemy zaoszczędzić miejsce, możemy zdecydować się na kabiny składane.

Czytaj też: Sprytne rozwiązania do małej łazienki >>>

Odchodzimy od schematycznych rozwiązań. Kabiny prysznicowe mają dziś zdobić przestrzeń (np. za pomocą artystycznych dekorów), i to niekoniecznie łazienki, ale na przykład sypialni czy salonu. Wspaniale prezentuje się też prysznic za niezamykanym przeszkleniem. Jeszcze bardziej odważnym pomysłem jest natrysk całkowicie bez brodzika i bez kabiny. Wówczas trzeba zadbać o spadek podłogi i wodoodporne materiały.

Ocena: 0
Tekst: EK Zdjęcia: Jakub Pajewski

POLECANE ARTYKUŁY