Nowoczesne grzejniki do łazienki. Stylowe, modne i funkcjonalne

2020-11-18 7:01 Materiał partnerski Redakcja
Grzejnik łazienkowy
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik MANHATTAN

Grzejnik w łazience nie tylko zapewnia komfort cieplny, suszy nasze ręczniki i niweluje wilgoć w tym pomieszczeniu. Kaloryfer łazienkowy pełni również funkcję estetyczną - może być dominującą lub subtelną ozdobą łazienki. Dlatego warto dobrać model grzejnika tak, by wpisywał się w stylistykę wnętrza. Wspólnie z marką Instal-Projekt wybraliśmy funkcjonalne i modne kaloryfery do nowoczesnych łazienek.

Jakie są rodzaje grzejników do łazienki?

Mamy do wyboru grzejniki będące częścią centralnego ogrzewania, działające gdy pozostała część systemu jest włączona. Grzejniki elektryczne możemy z kolei włączać i wyłączać w razie potrzeby. Trzecią opcją są grzejniki współpracujące z grzałką elektryczną.

Jeśli planujemy montaż ogrzewania podłogowego, nie rezygnujmy z kaloryfera - popularny grzejnik drabinkowy, oprócz podstawowej funkcji grzewczej sprawdzi się również w roli suszarki, na której będziemy mogli rozwiesić drobne pranie czy ręczniki, a także ogrzać szlafrok.

Grzejnik łazienkowy
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik ASTRO
Grzejnik łazienkowy
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik OMEGA R

Do wyboru, do koloru

Grzejnik łazienkowy musi być praktyczny, ale nie musi być nudny - nie jesteśmy skazani na zwykłą „białą drabinkę”. Obecnie wielu producentów grzejników łazienkowych oferuje modele w ciekawych kolorach i nietypowych kształtach, dlatego bez problemu znajdziemy kaloryfer, który wpasuje się w styl naszej łazienki i osobiste upodobania. Zależy nam na minimalistycznej, klasycznej elegancji? W takim razie białe, czarne czy antracytowe grzejniki będą najlepszą opcją. Dla miłośników mocniejszych detali i kolorów na pewno przypadną do gustu kaloryfery łazienkowe w barwie intensywnej czerwieni czy żółci. Zachwycające aranżacje tworzą takze grzejniki w kolorze złota lub chromowane.

Grzejnik łazienkowy
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik BELTI
Grzejnik łazienkowy
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik NAMELESS

Najlepsze grzejniki do łazienki  

Eksperci marki Instal-Projekt, producenta grzejników łazienkowych, wybrali modele, które cechują najlepsze parametry grzewcze i wysokie walory estetyczne.  

OMEGA R - Grzejnik OMEGA R to uniwersalna łazienkowa klasyka. Solidny grzejnik drabinowy dla tych, którzy lubią sprawdzone i funkcjonalne rozwiązania. Elegancki, prosty design łączy z poręczną i ergonomiczną konstrukcją. Standardowo dostępny w kolorze białym, świetnie wygląda w wersji chromowanej. Jego funkcjonalność można rozszerzyć montując wieszaki lub grzałkę elektryczną

POPPY - Grzejnik POPPY to klasyka z twistem. Ma kształt prostej i subtelnej, a jednak wyrazistej drabinki o poziomych szerszych listwach i dopasowanych krawędziach. Ten nowoczesny format grzejnika drabinkowego świetnie pasuje do kwadratowej armatury łazienkowej. Wygląda dobrze w każdym kolorze.

Grzejnik łazienkowy
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik POPPY

TRICK - TRICK to funkcjonalny i wydajny grzejnik. To model, który zdecydowanie wyróżnia się formą i fantastycznie prezentuje. Kształt grzejnika jest inspirowany naturą, nawiązuje do ułożenia żyłek na liściu. Idealny wybór dla wielbicieli nowoczesnych i praktycznych rozwiązań.

NAMELESS - Nowoczesny model o asymetrycznej formie wpasowuje się w najnowsze trendy. Grzejnik NAMELESS składa się z wyrazistych płaskich, prostokątnych profili poziomych oraz pionowych kolektorów, które mogą zostać umieszczone po prawej lub po lewej stronie. Dzięki większym przerwom pomiędzy profilami może służyć za wygodną suszarkę.

MANHATTAN - Nietuzinkowy grzejnik dekoracyjny Manhattan wywołuje efekt WOW. Jest zbudowany z cienkich pionowych listew. Ten oryginalny i wielokrotnie nagradzany projekt to jedyny grzejnik w tej formie dostępny na rynku. Nie tylko świetnie wygląda, ale jest praktyczny. Specjalny uchwyt pozwala w komfortowy sposób wysuszyć mokre ręczniki czy odwiesić nawet dłuższe elementy odzieży.

PIKO - Grzejnik o prostej i uniwersalnej formie, która będzie bardzo dobrze prezentować się w każdej aranżacji. PIKO to elegancka konstrukcja o cienkich szczeblach rozmieszczonych w regularnych odstępach. Całość tworzy harmonijną, ale wyrazistą dekorację. Świetnie wygląda w ciemnej kolorystyce.

Grzejnik łazienkowy
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik TRICK

MAKAO - Minimalistyczna i stylowa, trwała drabinka. Jest to model wyjątkowy, chroniony patentem. Innowacyjny ze względu na system żaluzjowego ułożenia profili grzewczych. Dzięki temu urządzenie można zamontować na dwa sposoby, obracając je o 180 stopni

BELTI - Wyrazisty i niesztampowy. Jego głównym walorem dekoracyjnym jest stopniowe zmniejszanie się światła pomiędzy poszczególnymi szczeblami drabinki. To nadaje alternatywnego rysu do aranżacji wnętrza. Jest też praktyczne - dzięki większym przerwom możemy wieszać różnego rodzaju tekstylia.

ASTRO - Grzejnik łazienkowy o dużej mocy grzewczej, dzięki dwóm rzędom poziomych rurek grzewczych. Można go montować zarówno prawo- jak i lewostronnie. Nowoczesna, wyrazista forma świetnie sprawdzi się w odważnych wnętrzach.