Łazienka w nowej rzeczywistości. 3 najważniejsze trendy

2021-07-20 14:18 Materiał sponsorowany
Nowa rzeczywistość, nowi my, nowa łazienka
Autor: Roca, materiały prasowe Nowa rzeczywistość, nowi my, nowa łazienka.

Gdy zdrowie jest priorytetem, a w domu spędzamy więcej czasu niż kiedykolwiek wcześniej, nasze przyzwyczajenia ulegają zmianom. Widać to także w sposobie użytkowania łazienek, które z dnia na dzień stały się oazami upragnionej ciszy i świątyniami self-care. Oto 3 łazienkowe trendy, które rozkwitły w czasie pandemii, ale z pewnością zostaną z nami na dłużej.

Trend 1. Higiena ciała i umysłu

W ostatnich miesiącach łazienki przeistoczyły się w domowe centra zdrowia. To tutaj wprowadzaliśmy w życie zasady prawidłowego mycia rąk, starając się wpoić dobre nawyki także najmłodszym domownikom. Co być może mniej oczywiste, łazienka stała się również miejscem, w którym mogliśmy zadbać o higienę psychiczną – wyciszyć umysł, poświęcić więcej czasu sobie. Oderwanie się od zewnętrznych bodźców, przyjemna kąpiel w wannie, kontemplacja przy świecach i olejkach eterycznych zdecydowanie w tym pomagały.

Jednocześnie większą uwagę przykładaliśmy do dbania o czystość łazienki, stosowania środków antybakteryjnych, regularnego dezynfekowania najczęściej dotykanych powierzchni. Wśród osób planujących remont wzrosło zainteresowanie rozwiązaniami bezdotykowymi, np. bateriami z czujnikiem ruchu czy elektronicznymi przyciskami spłukującymi do toalet.

Trend 1. Higiena ciała i umysłu. Roca
Autor: Roca, materiały prasowe Trend 1. Higiena ciała i umysłu.

Trend 2. Wiele funkcji w jednym miejscu

Rola łazienki już od dłuższego czasu nie ogranicza się do funkcji kąpielowej i toaletowej. Pomieszczenie to niejednokrotnie służy nam za pralnię, salon SPA, plac zabaw, bibliotekę, miejsce przygotowywania się na ważne wydarzenia. Przykłady można mnożyć, a pandemia jeszcze bardziej to uwydatniła. Zwłaszcza, że w tym bezprecedensowym okresie łazienka często była jedynym pomieszczeniem w domu, w którym mogliśmy cieszyć się prywatnością. Nic więc dziwnego, że zdarzało nam się tu przeprowadzić rozmowę telefoniczną czy wykonywać pracę wymagającą największej koncentracji. A to nie wszystko.

Różne formy spędzania czasu w łazience opisali autorzy poradnika „Łazienka na nowo”, przygotowanego przez markę Roca. Natalia prowadząca na Instagramie konto @simplife.pl podzieliła się wskazówkami dotyczącymi medytowania w tym pomieszczeniu. Z kolei Izabela, autorka konta @pomyslowamama_, zaproponowała urządzenie tu wodnego placu zabaw, który nie pozwoli najmłodszym narzekać na nudę. Nie zabrakło też ciekawostek na temat najmodniejszych rytuałów pielęgnacyjnych, tj. szczotkowania ciała na sucho, uprawiania jogi twarzy czy tzw. włosingu.

Trend 2. Wiele funkcji w jednym miejscu. Roca
Autor: Roca, materiały prasowe Trend 2. Wiele funkcji w jednym miejscu.

 Trend 3. Ergonomia i wysoka jakość wyposażenia

Częstsze i dłuższe przebywanie w domu pozwoliło nam dostrzec aspekty, o których wcześniej nie myśleliśmy. Mocniej odczuliśmy brak pewnych rozwiązań, albo znikomą funkcjonalność innych.   Poszukiwaliśmy zmiany, co potwierdził boom remontowy, jaki dało się zauważyć w pierwszych miesiącach pandemii. Wiele osób zapragnęło przeprowadzić metamorfozę swoich wnętrz, w tym łazienki. Na znaczeniu zyskały rozwiązania i produkty o lepszej jakości, zapewniające najwyższy komfort użytkowania. Ponadto, wiedząc jak cenny jest każdy kawałek przestrzeni, jeszcze większą uwagę przywiązywaliśmy do jej ergonomicznego zagospodarowania.

Trend 3. Ergonomia i wysoka jakość wyposażenia. Roca
Autor: Roca, materiały prasowe Trend 3. Ergonomia i wysoka jakość wyposażenia.

O najświeższych trendach, w poradniku Akademii Roca, pisze Agnieszka Gruszczyńska-Hyc, redaktor naczelna magazynów „M jak Mieszkanie” i „Dobre Wnętrze” oraz serwisu  Urzadzamy.pl. W jej tekście pt. „Nowe wnętrza, nowi my” znalazły się rozważania na temat nowych technologii w łazience, rozwiązań proekologicznych, a także wzrostu popularności korzystania z usług projektantów wnętrz.

Łazienka w nowym wydaniu

Jeśli zainteresował Cię temat zmian spod znaku „new normal” dotykających przestrzeni łazienkowej, pobierz bezpłatny poradnik Akademii Roca i dowiedz się więcej. Znajdziesz w nim wiele inspiracji i pomysłów dotyczących urządzania tego pomieszczenia. Poznasz sprytne rozwiązania, które znacząco podnoszą komfort korzystania z łazienki i pozwalają nadać jej nowe funkcje. Nie zabraknie też informacji o nowoczesnych produktach zapewniających oszczędność wody, bezpieczeństwo i najwyższą higienę. Sprawdź koniecznie!

Łazienka na nowo. Akademia Roca
Autor: Roca, materiały prasowe
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021