Pierwszy etap prestiżowego konkursu branży projektowania wnętrz i designu SBID International Design Award, za nami! Wyłoniono czołówkę Finalistów spośród najlepszych projektów, nadesłanych z całego świata! Wśród nich znalazła się polska reprezentantka -  projektantka Ewelina Niska. Wyróżniony projekt naszej rodaczki został wyłoniony w kategorii KBB (Kitchen, Bedroom, Bathroom ). Ewelina Niska jest jedynym reprezentantem Polski w tegorocznej edycji konkursu SBID International Design Award, który wszedł do ścisłego finału!

Prestiżowy konkurs Projektowania Wnętrz: SBID International Design Awards

Wydarzenie SBID International Design Awards utrwaliło się w środowisku projektantów, architektów i designerów jako jedno z najbardziej prestiżowych i przyjemnych konkursów w kategorii Projektowanie Wnętrz na świecie! Konkurs obejmuje 30 krajów na 5 kontynentach, a nagrody i wyróżnienia przyznawane są w 15 kategoriach tematycznych. O skali konkursu, oprócz niespełna 1000 starannie wyselekcjonowanych zgłoszeń z całego świata, stanowi przede wszystkim ranga znamienitego Jury, w skład którego w tym roku wchodzą m.in.:

·         KEVIN MAU, Senior Creative Director, The Boeing Company  
·         BEN MCOWEN WILSON, Director of Content Partnerships, YouTube
·         JANE PRESTON, Facilities Manager UK, Real Estate & Workplace Services, Google
·         CHRISTOPHER JENNER, Creative Director, Eurostar
·         DAVID LEWIS , Managing Director, Sunseeker

Główną wygraną jest prestiż i uznanie w środowisku branżowym! Obok takich obiektów jak: Trump International Hotel and Tower w Toronto, Plaza Hotel w Hong Kongu, Hotel w Abu Dhabi, Mariott w New Delhi, Waiheke Island w Nowej Zelandii, Tverskoy Boulevard w Moskwie o nagrodę główną walczy także realizacja konkursowego projektu mieszkania w Gdańsku!

Ewelina Niska: projektantka o projekcie i przyjemności projektowania

Swój akces w prestiżowym konkursie SBID International Design Award Ewelina Niska uzasadnia następująco: - Na udział w konkursie zdecydowałam się głównie po to, by pokazać, że projektowanie wnętrz to nie tylko wybieranie wygodnej sofy. Chciałam unaocznić, że projektowanie jest bogatym procesem twórczym, podczas którego mogą wydarzyć się prawdziwie magiczne rzeczy! Zzwrócić uwagę, że bez względu na to w jakim zakątku świata projekt jest realizowany, możemy stworzyć coś prawdziwie pięknego. Że warto poszukiwać przyjemności z obcowania ze sztuką, niezależnie od tego jakim budżetem i metrażem dysponujemy.

W konkursowym projekcie łazienki Projektantka skupiła się na wyeksponowaniu czystej linii konturów. Główną intencją było wyostrzenie i uczytelnienie kształtów poszczególnych elementów wyposażenia. Interakcja czystych linii przedmiotów i mebli z wewnętrzną nieregularnością płaszczyzn i użytych materiałów, stanowiła główny cel założenia projektowego. W kwestii materiałów, w zgodzie ze swoją naturą Autorka projektu użyła jednej, czystej powierzchni szlachetnego materiału, zamiast kilku elementów szybko wpadających w oko: - Krzykliwe elementy stwarzają jedynie iluzję piękna. Szlachetne natomiast, powoli je uwalniają - komentuje. W konkursowym projekcie łazienki Projektantka postawiła na marmur Bianco Carrara. Sposób ułożenia marmurowych płyt nawiązuje do lustrzanego odbicia, co we wnętrzu okalanym lustrami, uwalnia specyficzną energię: - Kiedy wkładamy coś dzikiego w uporządkowaną przestrzeń, naszym oczom ukazują się relacje, które nie byłyby możliwe bez tego kontrastu - uzasadnia swój wybór Projektantka.

Zapytana o interpretację swojego rzemiosła oraz tego, co w projektowaniu wnętrz jest najprzyjemniejsze, Ewelina Niska odpowiedziała: - Uważam, że projektowanie wnętrz jest rodzajem kreatywnego podejścia, w którym nic nie dzieje się bez powodu. Efekt piękna jest prawdziwy gdy pojawia się jako konsekwencja ciężkiej pracy, w zgodzie z prawidłami sztuki. Odwrotna kolejność może jedynie stworzyć iluzję piękna, która ma w zwyczaju znikać równie prędko jak się pojawia.

Głosowanie trwa!

Ocena nadesłanych prac konkursowych następuje w dwóch etapach:

I) w pierwszym etapie (60% wagi głosów) o wartości prac decyzuje powołane w tym celu Jury,

II) w drugim etapie (40% wagi decyzji) ocenę prac powierza się głosowaniu internautów, którzy liczbą swoich głosów rozstrzygną ostatecznie werdykt!

Głosowanie potrwa do 5 września, godz. 17:30 !