Horoskop wnętrzarski. Sprawdź, jaki styl i kolor wnętrz pasuje do Twojego znaku zodiaku

2021-02-05 8:57 Materiał partnerski
horoskop wnętrzarski
Autor: materiały prasowe Ceramstic

Każdy z nas ma różne preferencje jeśli chodzi o urządzanie wnętrz, style i kolorystykę. Jeśli planujesz remont lub urządzasz mieszkanie, ale nie masz pomysłu na wzory czy motywy barwne - sprawdź nasz horoskop. Twój znak zodiaku podpowie Ci, w jakim otoczeniu będziesz czuł się najlepiej.

Baran (21 marca - 20 kwietnia)

Barany to osoby o niespożytej energii. Nieustraszeni, pełni werwy i inicjatywy z łatwością przejmują funkcję lidera oraz podporządkowują sobie innych. Dzięki odwadze, zdecydowaniu, przedsiębiorczości, a także konsekwencji w działaniu często odnoszą sukcesy i chętnie inicjują innowacyjne przedsięwzięcia. Poza tym Barany są ciekawe świata, mają wiele zainteresowań, nie lubią monotonii i chętnie podejmują nowe, nawet trudne wyzwania. Pociąga je postęp, nowe idee oraz nieustanny rozwój. Preferują wyrazisty, pełen charakteru styl, który odzwierciedla ich silną osobowość. Dlatego najchętniej wybierają nowoczesne, a zarazem praktyczne rozwiązania. Kolory Barana to czerwień, burgund oraz pomarańcz. Dobrze czują się w otoczeniu kontrastowych, dynamicznych oraz niebanalnych wzorów.

Granderoca Coral
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Coral
Unikato Arete Blue
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Unikato Arete Blue

Byk (21 kwietnia - 20 maja)

Byk to znak zdecydowany, stabilny, rozsądny i praktyczny. Osoby urodzone pod tym znakiem charakteryzują się uporem, cierpliwością, wytrzymałością i rozsądkiem. Cenią spokój, wypoczynek na łonie natury oraz uporządkowany tryb życia. Byki potrzebują stabilności i poczucia bezpieczeństwa, stawiają na praktyczne rozwiązania i sprawdzone metody. Dobra materialne mają dla nich ogromne znaczenie, podobnie jak przyjemności zmysłowe. Interesują się sztuką, lubią otaczać się pięknymi przedmiotami oraz mają duże wyczucie harmonii i piękna. Władający Bykiem żywioł ziemi sprawia, że preferuje on barwy natury, takie jak brąz, beż i zieleń. Ceni rzeczy wysokiej jakości, nie uznaje bylejakości i tandety. Najlepiej czuje się we wnętrzach luksusowych, eleganckich i urządzonych z dużym wyczuciem.

Granderoca Uvia
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Uvia
Granderoca Salpica
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Salpica

Bliźnięta (21 maja - 21 czerwca)

Bliźnięta to osoby komunikatywne, kreatywne i ruchliwe. Poczucie humoru, bystry umysł oraz swobodny styl bycia sprawiają, że z łatwością zjednują sobie ludzi. Mają wiele zainteresowań, lubią zgłębiać wiedzę i poznawać wszelkie nowinki. Ciekawe świata i żywotne lubią zmiany oraz niespodzianki. Ich wesołe usposobienie, optymizm oraz beztroskie podejście do życia pozwala im bez szwanku przechodzić przez życie i szybko podnosić się po porażkach. Bliźnięta najlepiej czują się we wnętrzach eklektycznych, oryginalnych, dynamicznych. Lubią kolekcjonować unikalne rzeczy i dodatki. Kolorami, które najtrafniej oddają ich optymistyczną naturę są odcienie żółtego, a także wszystkie intensywne, nasycone barwy.

Granderoca Torcido
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Torcido
Unikato Unique
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Unikato Unique

Rak (21 czerwca – 22 lipca)

Raki to wrażliwe, łagodne i nieśmiałe osoby o naturze marzycieli. Ważne jest dla nich życie rodzinne, tradycja i poczucie bezpieczeństwa. Jako wodny znak mają w sobie głębokie uczucia, nieodgadnione sekrety i tajemnice. Pozorny chłód, którym często emanują wynika z ostrożności i obawy przed zranieniem. Raki posiadają silną intuicję, dużą empatię, są opiekuńcze i skłonne do poświęceń. Dom jest dla nich przystanią, w której szukają spokoju i wytchnienia. Dlatego najlepiej czują się w przytulnych wnętrzach o stonowanych barwach, które pozwalają im się wyciszyć, zrelaksować i odzyskać równowagę. Planetą, która włada Rakiem to Księżyc, dlatego chętnie otaczają się przedmiotami w odcieniach szarości i srebra. 

Granderoca Oxido
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Oxido
Unikato Trankil
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytki Unikato Trankil

Lew (23 lipca - 22 sierpnia)

Lwy mają dużą charyzmę, potrzebę władzy i bycia w centrum uwagi. Pewność siebie, poczucie własnej wartości oraz działania pełne rozmachu sprawiają, że trudno im pozostać niezauważonymi. Lwy mają wielkie ambicje, które udaje im się realizować poprzez ciężką pracę i wytrwałość. Dzięki dużym zdolnościom przywódczym i organizatorskim często zdobywają wysoką pozycję społeczną. To osoby lojalne, hojne, życzliwe i wielkoduszne. Najlepiej czują się w miejscach eleganckich, luksusowych i wytwornych. Ponieważ pragną zaskakiwać, brylować i robić wrażenie na innych, ich mieszkania najczęściej urządzone są w ekskluzywnym, a zarazem gustownym stylu. Złoty kolor, połyskujące powierzchnie oraz kunsztowne ozdoby sprawią, że ich wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru.

Granderoca Estal
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Estal

Panna (22 sierpnia - 22 września)

Panny posiadają zdolności analityczne i organizatorskie, dużą spostrzegawczość oraz skłonność do porządku. Pracowite, odpowiedzialne i skrupulatne zawsze wywiązują się z powierzonych im obowiązków, co sprawia, że są idealnymi pracownikami. Praktyczne, oszczędne i zapobiegliwe doskonale zarządzają swoimi finansami. Panny nie lubią bałaganu, chaosu i improwizacji, wszystko ma u nich swoje miejsce, a wszelkie działania planują z wyprzedzeniem. Wnętrze, w którym poczują się dobrze musi być przede wszystkim funkcjonalne i dobrze rozplanowane. Idealne kolory dla Panny to spokojne i stonowane odcienie, np. pastele, natomiast wzory harmonijne i uporządkowane.

Allda art deco dark
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Allda art deco dark
Granderoca Nube
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Nube

Waga (23 września - 22 października)

Waga to znak skłonny do kompromisów i dążący do harmonii. Dobre relacje z innymi, unikanie konfliktów i kłótni, tolerancja i życzliwość powodują, że osoby spod tego znaku są lubiane i szanowane. Starają się unikać konfrontacji, bywają nieśmiałe i zachowawcze. Uprzejme, życzliwe i subtelne Wagi mają pełną uroku, ujmującą osobowość. Ważne jest dla nich zdanie innych ludzi oraz przestrzeganie norm społecznych. Wagi dobrze czują się w wyważonych, estetycznie urządzonych pomieszczeniach. Cenią dzieła sztuki, antyki oraz romantyczne i wzbudzające sentyment dodatki. Najbardziej odpowiadają im kojące barwy, takie jak zieleń, błękit, turkus, fiolet czy zgaszony róż. Preferują artystyczne, delikatne i wyszukane wzory.

Granderoca Ligo
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Ligo
Granderoca Globo
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Globo

Skorpion (23 października - 21 listopada)

Silny charakter, zdolność podnoszenia się po porażkach, pewność siebie i zdecydowanie pomagają Skorpionom w odniesieniu sukcesu oraz osiągnięciu wytyczonych celów. Silne uczucia i namiętności mogą przyjmować u nich skrajną formę, często jednak skrzętnie je ukrywają. Niezwykła intuicja pozwala im przenikać innych ludzi oraz podejmować właściwe decyzje. Skorpiony są niezwykle lojalne i szlachetne, co czyni ich idealnymi kandydatami na partnerów czy przyjaciół. Do tajemniczego i emocjonalnego Skorpiona najbardziej pasuje kolor czarny i czerwony. Osoba urodzona pod tym znakiem nie boi się odważnych rozwiązań we wnętrzach.

Unikato Rakimo
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Unikato Rakimo
Granderoca Veta
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Veta

Strzelec (22 listopada - 21 grudnia)

Strzelce to osoby pełne energii, ekspansywne i kochające wolność. Uwielbiają podróże, poznawanie nowych kultur oraz częsty kontakt z ludźmi. Mają wiele zainteresowań, otwarty umysł i duże ambicje. Nie znoszą nudy i przewidywalności. Nieokiełznany temperament oraz duża pewność siebie powodują, że nie uznają ograniczeń, podejmują ryzykowne działania oraz chętnie rywalizują z innymi. Do największych zalet Strzelca możemy zaliczyć mądrość, optymizm, szlachetność oraz idealistyczne podejście do życia. Idealne mieszkanie dla osób spod znaku Łucznika jest funkcjonalne, przestrzenne i lekkie. Dominują w nim żywe barwy i wyraziste wzory. Co więcej, mieszkanie Strzelca łączy w sobie różne style i jest przyozdobione egzotycznymi dodatkami.

Unikato Rokios
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Unikato Rokios
Allda Tropic
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Allda Tropic

Koziorożec (22 grudnia - 20 stycznia)

Koziorożec to najbardziej pracowity i ambitny ze wszystkich znaków zodiaków. Wyjątkowo dojrzały i odpowiedzialny, od wczesnych lat wykazuje się dużą niezależnością i samodzielnością. Godna podziwu konsekwencja w działaniu, zwalczanie w sobie wszelkich słabości oraz realne spojrzenie na życie sprawiają, że w swojej dziedzinie osiąga mistrzostwo. Jego opanowanie, spokój i wyważenie wzbudzają zaufanie i są dla innych prawdziwą ostoją. Koziorożce preferują wnętrza tradycyjne, jednak nie stronią od zaskakujących, nowoczesnych rozwiązań. Kolory najlepiej oddające stabilną naturę Koziorożca to czerń i brąz, natomiast odcienie złota lub fioletu pozwolą mu się rozweselić i otworzyć na innych.

Granderoca Vergo
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Vergo
Unikato Cinamona
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Unikato Cinamona

Wodnik (21 stycznia - 20 lutego)

Wodniki to ludzie niekonwencjonalni, ekscentryczni, niezależni, o otwartym umyśle. Interesują ich nowe idee, niewyjaśnione zjawiska i mistycyzm. Dzięki kreatywności, intuicji i odwadze często przecierają nowe szlaki, przeciwstawiając się utartym schematom. Mają silny charakter, buntowniczą naturę, są uparte i wiedzą czego chcą od życia. Wodniki mają dużą potrzebę wolności, potrafią być nieprzewidywalne i niezwykle żywiołowe. To znak bardzo spontaniczny, impulsywny, energiczny, czasem nieco oderwany od rzeczywistości i trudny do zrozumienia. Wodniki są bardzo lojalne, przyjacielskie, szlachetne i wielkoduszne, co czyni ich doskonałym materiałem na przyjaciela i powiernika sekretów. Cechuje je prawdomówność, bezpośredniość i naturalność. W mieszkaniach Wodników dominuje najczęściej styl nowoczesny. Wnętrza zawsze są artystyczne i oryginalne, nigdy nudne. Wodniki nie stronią od ekstrawaganckich, rzucających się w oczy dodatków, a kolory, które najbardziej pasują do Wodników to m.in. turkus, błękit, fiolet, srebro i odcienie szarości.

Granderoca Oceano
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Oceano
Unikato Pacific
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Unikato Pacific

Ryby (21 lutego - 21 marca)

Ryby charakteryzują się bezgraniczną empatią, wyrozumiałością i współczuciem. Uduchowione, nieśmiałe i marzycielskie Ryby sprawiają wrażenie tajemniczych i nieodgadnionych. Dzięki dużej intuicji dostrzegają to co dla innych jest ukryte i nieuchwytne. W życiu poszukuj głębi, sensu i niezwykłych doznań. Bardzo romantyczne, idealistyczne i oddane tworzą harmonijne związki oraz zawierają trwałe przyjaźnie. Do zalet Ryb należy również skromność, bezkonfliktowość, altruizm i fantazja. Ryby najlepiej czują się w mieszkaniach przytulnych, urządzonych w artystyczny i wyważony sposób. Uwielbiają stonowane, pastelowe barwy, np. błękity, zielenie, beże, szarości i brudne biele. Preferują delikatne, wyszukane desenie w romantycznym stylu.

Granderoca Nevagar
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Granderoca Nevagar
Allda Ola Bianco
Autor: materiały prasowe Ceramstic Płytka Allda Ola Bianco

NOWY NUMER

To już trzecie wydanie „M jak Mieszkanie” w 2021 roku. Cieszymy się, że jesteście z nami! W tym numerze podpowiadamy, jak urządzić salon - idealny do wypoczynku, zabaw z dziećmi, ale też do pracy.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie okładka 03/2021