Zjawiskowy połysk czy szlachetny mat? Wybieramy piękne i praktyczne fronty kuchenne

2021-07-07 8:43 Materiał sponsorowany
Kuchnia REHAU RAUVISIO noir
Autor: REHAU, materiały prasowe

Przed kilku laty świat designu zachwyciły zabudowy lakierowane na wysoki połysk – efektowne i urzekające głębią koloru. Teraz jednak wyrosła im silna konkurencja w postaci frontów w głębokim macie. Podpowiadamy, jakie zalety mają oba rozwiązania oraz które z nich warto wybrać.

Błyszczące fronty bez wątpienia prezentują się bardzo efektownie. Starannie wykonane z dobrych materiałów (lakierowane, akrylowe albo pokryte szkłem polimerowym), dają wnętrzu klasę. Ponadto, dzięki refleksom światła i odbiciom otoczenia, zwłaszcza w przypadku rozległej zabudowy w małej kuchni wywołują wrażenie większej przestrzeni. Z drugiej strony na błyszczących powierzchniach, przede wszystkim lakierowanych czy tradycyjnych szklanych, szczególnie pod światło widoczne stają się wszelkie plamy, o jakie zwłaszcza w kuchni nietrudno, oraz odciski palców. Te ostatnie są wyjątkowo uciążliwe w przypadku frontów bezuchwytowych – podfrezowanych lub otwieranych na dotyk.

Dyskretny urok matu

Kuchnia REHAU noble matt w odcieniu Oliwka.
Autor: REHAU, materiały prasowe

Fronty matowe dla odmiany wyróżniają się prawdziwą elegancją. Swym dyskretnym urokiem są w stanie wzbudzić zachwyt największych koneserów piękna – ale nie tylko. Dziś, gdy dom w coraz większej mierze staje się azylem i miejscem wytchnienia, ich powściągliwość pomaga wykreować efekt spokoju, wyciszenia, przytulności. 

Walory te są szczególnie widocznie w przypadku zastosowania powierzchni REHAU noble matt. Po pierwsze wyróżniają się one niedostępną wcześniej głębią matu (nawet pod światło), która przekłada się na wyjątkowe wrażenie szlachetności materiału. Po drugie w dotyku są jedwabiście gładkie, co szczególnie istotne w przypadku szuflad i drzwiczek z podfrezowanym uchwytem lub otwieranych przez naciśnięcie. 

Kuchnia REHAU noble matt
Autor: REHAU, materiały prasowe

Kolory, wśród których znajdziesz ten dla siebie

Ponadto powierzchnie te dostępne są w nowych, przyjemnych dla oka, kojących paletach kolorów zainspirowanych najnowszymi trendami. Warto przy tym podkreślić, że dostępne odcienie pozwolą zbudować wnętrza o bardzo zróżnicowanym nastroju. Kolekcja RAUVISIO brilliant noble matt przynosi odcienie zupełnie jasne — od czystej bieli i subtelnej wanilii przez szarość i antracyt aż po atramentową czerń. Linia RAUVISIO noir obejmuje z kolei jeszcze liczniejsze odcienie bieli, beżu i szarości, a także ciemną oliwkową zieleń, zgaszony granat oraz czerń. Czy więc zgodnie z naszą intencją zabudowa meblowa będzie miała grać we wnętrzu główną rolę, czy też usunąć się w partię tła, bez trudu dobierzemy dla niej odpowiednią szatę kolorystyczną. Aby poznać bliżej gamę dostępnych kolorów — zajrzyj tu.

REHAU noble matt w przestrzeni o dużym ruchu
Autor: REHAU, materiały prasowe

Matowe, czyli piękne i praktyczne

Warto też dodać, że zwłaszcza w przypadku zabudowy kuchennej, ale również tej w łazience, przedpokoju czy salonie, zaletą nowych matowych powierzchni REHAU jest znakomita odporność m.in. na powstawanie odcisków palców, osadzanie się plam, a także zarysowania czy obtłuczenia. W efekcie meble z takim wykończeniem doskonale znoszą mniejsze i większe domowe wyzwania, dzięki czemu przez długie lata prezentują się jak w dniu montażu nawet pomimo intensywnego użytkowania. 

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Wakacyjny, kolorowy, radosny. Taki jest lipcowy numer „M jak Mieszkanie” . Prezentujemy w nim inspirujące zestawy mebli oraz dodatków na balkon i taras - w różnych stylach, na każdy metraż.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Lipiec 2021