Wybieramy najlepsze grzejniki do kuchni. Praktyczne, dyskretne i komfortowe w użytkowaniu

2020-12-18 6:44 Materiał sponsorowany Redakcja
Kuchenny grzejnik
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik kuchenny INDIVI NEW

Już dawno minęły czasy, gdy w kuchniach królowały toporne, masywne i nieestetyczne grzejniki. Dzisiaj, producenci kuchennych grzejników dają nam ogromne możliwości wyboru - z łatwością dopasujemy konkretny model kaloryfera do naszego wnętrza, stylu i osobistych potrzeb. Czym powinien charakteryzować się kuchenny grzejnik i gdzie najlepiej go zamontować? Sprawdzamy!

Funkcjonalność zamknięta w pięknej formie

Kuchnia to prawdziwe serce domu - to właśnie tutaj gotujemy, spożywamy posiłki, spędzamy czas z bliskimi, a czasem nawet podejmujemy gości. Musi być więc dobrze urządzona i wyposażona. Jednym z elementów, którego w kuchni nie może zabraknąć jest grzejnik. 

Obecnie nie musimy martwić się, że kaloryfer w kuchni jest zbyt duży, sprawia problemy w codziennym użytkowaniu lub po prostu, że jest niezbyt atrakcyjny wizualnie. Nowoczesne grzejniki kuchenne dzięki mnogości form i kształtów dają się łatwo dopasować do mieszkań niezależnie od stylu, a ich dyskretny sposób montażu sprawia, że nie przeszkadzają a wręcz pomagają w korzystaniu z kuchni. Wiele z nich spełnia funkcję suszarki, na której można wieszać kuchenne ścierki czy ręczniki! Stanowią też.. oryginalną dekorację.

By kaloryfer spełniał swoją funkcję, musimy pamiętać o zapewnieniu mu odpowiednich warunków. Przede wszystkim nie należy montować grzejnika zbyt wysoko – tuż pod sufitem. Ogrzane powietrze jest lżejsze od powietrza schłodzonego i gromadzi się w górnej części pomieszczenia, przez co mimo pracy grzejnika możemy odczuwać chłód w tej części kuchni, którą faktycznie użytkujemy.

Nie oznacza to, że nowoczesne grzejniki muszą być ukryte pod oknem, tym bardziej, że prawdopodobnie znajduje się ono tuż nad blatem kuchennym lub zlewem. Gdzie w takim razie zamontować grzejnik w kuchni? Idealnym miejscem będzie sąsiedztwo drzwi prowadzących do pomieszczenia. Nie powinno się natomiast umieszczać grzejnika w kuchni bezpośrednio obok lodówki lub zamrażarki. Jeśli to zrobimy, urządzenia będą musiały pracować ciężej, a tym samym zużywać więcej energii, co na pewno odczujemy w portfelach.

Dlatego świetnym wyborem do kuchni są pionowe grzejniki dekoracyjne oraz grzejniki i suszarki elektryczne, ponieważ mogą być wysokie i wystarczająco smukłe, aby można je było zamontować w miejscach, w których przestrzeń na ścianach jest ograniczona. 

Grzejnik kuchenny
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik kuchenny INDIVI NEW

Najlepsze grzejniki do kuchni wg ekspertów Instal-Projekt

INDIVI NEW - grzejnik został doceniony w konkursach „Dobry Design 2014” i „Dobry Design 2014”. Elegancka, szklana i płaska forma prostokątnego grzejnika z zaokrąglonymi narożnikami występuje w dwóch wersjach. Do naszej kuchni możemy wprowadzić grzejniki z wykończeniem szklanym (szkło białe i czarne) lub z wykończeniem lustrzanym (lustro białe i grafitowe), które optycznie powiększą przestrzeń kuchenną. Kolejną zaletą tego produktu jest możliwość pisania na szklanym ekranie grzejnika (w tym zmywalny długopis i gąbka).

Grzejnik kuchenny
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik kuchenny MAGIC

MAGIC - wyróżniony w konkursie „Dobry Design 2016”. Ekran grzejnika osłania zdejmowana transparentna szyba, dzięki czemu sami możemy zdecydować, jak będzie wyglądał. Dzięki łatwej wymianie powierzchni dekoracyjnej (pod szybę możemy włożyć np. tapetę, grafikę, czy rysunek) możemy zmieniać wygląd grzejnika, dopasowując go do aktualnie panujących trendów i tworząc nowe aranżacje kuchennego wnętrza.

Grzejnik kuchenny
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Grzejnik kuchenny SISI

SISI - dla lubiących oryginalne rozwiązanie. Grzejnik to efekt połączenia nowoczesnego myślenia projektantów z ponadczasową prostotą, dzięki czemu model ten można zastosować w większości kuchni. Produkt dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: klasycznej bieli oraz eleganckiej czerni.

Suszarka elektryczna do kuchni
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Suszarka elektryczna POP STAR ELECTRO

Suszarki elektryczne od Instal-Projekt idealne do kuchni

POP STAR ELECTRO - nowoczesna, sterowana dotykowo suszarka elektryczna, o minimalistycznym designie. Produkt dostępny jest w pełnej gamie kolorystycznej producenta, dzięki czemu nie musimy się ograniczać do klasycznych kolorów i nasze wnętrze możemy przełamać na przykład intensywną czerwienią, nadając mu wyjątkowy charakter.

Suszarka elektryczna do kuchni
Autor: materiały prasowe Instal-Projekt Suszarka elektryczna PRIMAVERA

PRIMAVERA - smukły kształt tej suszarki idealnie wpasuje się w kuchnię w stonowanych kolorach, choć można ją również zastosować w odważniejszych wnętrzach, wymagających od projektantów przemyślanej decyzji. W zależności od rodzaju przestrzeni genialnie wkomponuje się we wnętrze lub stanie się elegancką ozdobą. Jego największą zaletą jest energooszczędność i funkcjonalność - niewielkie rozmiary oraz możliwość zawieszenia na ścianie sprawiają, że produkt sprawdzi się nawet w małej kuchni.

Więcej o grzejnikach kuchennych i suszarkach elektrycznych marki Instal-Projekt na stronie: https://www.niezawodny.pl/