Wybieramy najlepsze drzwi do spiżarni. Estetyczne i funkcjonalne modele do każdej kuchni

2023-03-01 6:06 Materiał sponsorowany

W urządzaniu kuchennej spiżarni istotne jest nie tylko zaplanowanie jej wnętrza, ale również umiejętne wkomponowanie pomieszczenia w przestrzeń kuchenną. Dlatego, istotnym elementem każdej spiżarni są drzwi. Z jednej strony dyskretnie ukrywają jej zawartość, a z drugiej – stanowią dodatkową dekorację kuchni.

Amarylis 9, okleina biały ST CPL, klamka Oliwia R czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Amarylis 9, okleina biały ST CPL, klamka Oliwia R czarny mat

Jakie drzwi do spiżarni wybrać?

Jeśli mamy możliwość urządzenia osobnego pomieszczenia w kuchni do przechowywania przetworów i sprzętów, warto z niej skorzystać. Dobrze zorganizowana spiżarnia pomoże nam oszczędzić sporo miejsca w kuchni i optycznie powiększy jej przestrzeń.

Oprócz systemów szafek i szuflad, już na etapie urządzania spiżarni warto pomyśleć o odpowiednich drzwiach. Najlepszymi modelami będą drzwi pełne lub z nieprzeziernym przeszkleniem w kolorze czarnym lub mlecznym.

Takie drzwi skutecznie ukryją cała zawartość spiżarni, dlatego przydadzą się w mieszkaniach, gdzie kuchnia jest otwarta na salon.

Oczywiście względy praktycznie nie są jedynym kryterium w wyborze drzwi do spiżarni. Wygląd i estetyka również odgrywa istotną rolę – dobrze dobrany model drzwi podkreśli charakter i styl kuchni.

Na przykład we wnętrzach nowoczesnych doskonale sprawdzą się drzwi z dekoracyjnymi detalami jak złote intarsje czy złote klamki, a we wnętrzach o rustykalnym charakterze strzałem w dziesiątkę będą modele drzwi w kolorze drewna z dopasowanymi ościeżnicami i listwami przypodłogowymi.

Jeśli nie jesteśmy pewni, jaki model drzwi do spiżarni wybrać, warto zajrzeć do najnowszego katalogu drzwi wewnętrznych ERKADO na 2023 rok. Znajdziemy w nim mnóstwo nowości, m.in. Drzwi Amarylis, Peonia czy Epimedium 6.

W ofercie marki pojawiły się również nowe kolory oklein, klamki (np. Impera RT, Arrow Q, Oliwia R, Mondo), a także zupełnie nowy wzór i kolor intarsji, czyli dekoracyjnej wstawki zlicowanej z powierzchnią okleiny.

Jeśli interesujemy się okleinami w kolorze drewna, przeglądając katalog ERKADO zwróćmy uwagę na trzy nowe produkty imitujące drewno: dąb retro CPL, dąb classic CPL oraz orzech classic CPL.

W kuchni świetnie odnajdą się okleiny uszlachetnione powłoką AntiFinger, która ogranicza zabrudzenia i ślady po odciskach palców. W efekcie drzwi pokryte taką okleiną dużo łatwiej utrzymać w czystości! Teraz do grona oklein wzbogaconych powłoką AntiFinger dołączyły: granatowy ST CPL, ciemnozielony ST CPL i popielaty ST CPL.

5 modeli drzwi do spiżarni

Poniżej wybraliśmy 5 modeli drzwi do spiżarni, zarówno pełnych, jak i z przeszkleniami.

Na początek nowość – drzwi Peonia 2 z ozdobnym przeszkleniem w okleinie ciemnozielony ST CPL uszlachetnionej powłoką AntiFinger. Kojący, modny odcień zielonej okleiny doskonale pasuje do kuchni – będzie się dobrze prezentował zarówno we wnętrzach rustykalnych, jak i nowoczesnych.

Na uwagę zasługuje również mleczna szyba VSG z ozdobnymi szprosami. Szkło jest nieprzezierne, więc zawartość naszej spiżarni pozostaje tajemnicą. Z drugiej strony przeszklenie wprowadza do pomieszczenia wrażenie głębi i optycznie je powiększa.

Warto również powiedzieć kilka słów o właściwościach szyby VSG. Określana często „szkłem bezpiecznym” szyba VSG dzięki trwałemu sklejeniu dwóch szklanych tafli za pomocą specjalnej folii, nawet po silnym uderzeniu nie rozpada się na ostre kawałki, ale trzyma się całości, eliminując ryzyko pokaleczenia.

Drzwi Peonia 2 to opcja dla osób, które lubią drzwi z przeszkleniami, ale którym zależy jednocześnie na dyskrecji i prywatności.

Peonia 2, okleina ciemnozielony ST CPL, klamka Bella Slim mosiądz błyszczący
Autor: ERKADO Drzwi Peonia 2, okleina ciemnozielony ST CPL, klamka Bella Slim mosiądz błyszczący

Z początkiem 2023 roku popularną linię drzwi Epimedium zasilił nowy model, czyli Epimedium 6. Stonowana okleina w kolorze popielaty ST CPL uszlachetniona powłoką AntiFinger w połączeniu z czarnym szkłem VSG tworzy elegancki zestaw.

Ościeżnice i listwy przypodłogowe w kolorze drzwi podkreślają spójny charakter aranżacji, z kolei klamka Impera RT w nowoczesnym kształcie efektownie dopełnia aranżację.

W ofercie ERKADO znajdziemy bogaty wybór nie tylko oklein drzwi, ale również ościeżnic i listew przypodłogowych. Różnorodna kolorystyka pozwoli jeszcze lepiej spersonalizować wnętrza i dopasować je do naszych gustów.

Epimedium 6, okleina w kolorze popielaty ST CPL, klamka Impera RT czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Epimedium 6, okleina w kolorze popielaty ST CPL, klamka Impera RT czarny mat

Miłośnikom ponadczasowego duetu bieli i czerni na pewno przypadną do gustu drzwi Altamura 1 w kolorze białym z nowym wzorem intarsji i klamką Arrow Q (to również nowość!).

Minimalistyczne białe skrzydło zostało tu wzbogacone subtelnymi intarsjami w kolorze czarnym. To świetna opcja do nowoczesnych kuchni lub wnętrz w stylu skandynawskim.

Jeśli chcemy nieco ocieplić pomieszczenie, możemy do drzwi Altamura 1 dobrać ościeżnicę lub listwy przypodłogowe w kolorze drewna.

Altamura1, biały ST CPL z intarsją Lux 218, klamka Aroow Q czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Altamura1, biały ST CPL z intarsją Lux 218, klamka Arrow Q czarny mat

Kolejnym modelem do kuchennej spiżarni są drzwi Amarylis 9 w kolorze biały ST CPL z dużym mlecznym przeszkleniem. Ozdobą tego modelu są szprosy w kolorze skrzydła naklejane na szybę, a także dekoracyjna klamka Oliwia R w stylu retro.

Drzwi Amarylis 9 będą prezentować się znakomicie w klasycznych kuchniach, a także we wnętrzach inspirowanych stylem rustykalnym czy retro.

Amarylis 9, okleina biały ST CPL, klamka Oliwia R czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Amarylis 9, okleina biały ST CPL, klamka Oliwia R czarny mat

Ostatnim przykładem drzwi, które warto wziąć pod uwagę, urządzając domową spiżarnię są drzwi Baldur 1, czyli klasyka w zupełnie nowej odsłonie! Okleina imitująca drewno w kolorze dąb retro została tu połączona z czarnym szkłem VSG i kolejną nowością w ofercie, czarną klamką Mondo.

Duet drewna i czerni charakteryzuje się elegancją i dozą surowości, dlatego świetnie nadaje się np. do nowoczesnych kuchni i industrialnych loftów. Jeśli chcemy jeszcze bardziej podkreślić wyjątkowość drzwi Baldur 1, możemy zdecydować się na ościeżnicę i listwy przypodłogowe w kolorze czarnym.

Baldur 1 dąb retro, szkło VSG w kolorze czarnym, ościeżnica czarny ST CPL, klamka Mondo czarny mat
Autor: ERKADO Drzwi Baldur 1 dąb retro, szkło VSG w kolorze czarnym, ościeżnica czarny ST CPL, klamka Mondo czarny mat

Spiżarnia jako oddzielne pomieszczenie ma wiele zalet. Pozwala lepiej zagospodarować kuchenną przestrzeń i zapewnia dobre warunki przechowywanym w niej przetworom i innym produktom spożywczym. W aranżacji spiżarni ważną rolę odgrywają drzwi, które podkreślają autonomię pomieszczenia i dbają o jego dyskrecję.

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE