Wielka mała kuchnia. Ile miejsca można zyskać dzięki nowym rozwiązaniom?

2021-06-11 12:03 Materiał sponsorowany
kuchnia
Autor: materiały prasowe HAFELE

Organizacja przestrzeni w kuchni to jedno z najważniejszych i najtrudniejszych zadań podczas urządzania tego pomieszczenia. Zwłaszcza gdy dysponujemy ograniczonym metrażem. Aranżacja małej, ale funkcjonalnej kuchni wcale nie musi nam spędzać snu z powiek – wystarczy, że zastosujemy rozwiązania, które pozwolą maksymalnie wykorzystać dostępna przestrzeń i wprowadzą do niej wrażenie ładu oraz porządku.

Wygoda i pojemność

Jak urządzić małą kuchnię, by była funkcjonalna, a przy tym atrakcyjna wizualnie? Oprócz zastosowania modnych kolorów, które dodatkowo optycznie powiększają pomieszczenie (np. bieli, beżu czy szarości), bardzo ważnym elementem jest odpowiednio dobrana zabudowa kuchenna.

By uniknąć zagracenia małej kuchni, większość elementów wyposażenia dobrze jest schować w szufladach i szafkach. Mowa tu nie tylko o produktach spożywczych czy przetworach, ale również garnkach, zastawie stołowej, a także małym sprzęcie AGD. Do tego będą nam potrzebne pojemne i wygodne systemy meblowe.

Doskonałym przykładem są szuflady Matrix P marki Hafele, które charakteryzują się nie tylko dużą pojemnością, ale również imponującym udźwigiem. Dzięki solidnym prowadnicom, szuflady Matrix P są w stanie udźwignąć ciężar do 70 kg! Bez problemu schowamy w nich wszystko, co potrzebne: zgrzewki wody, porcelanową zastawę stołową, ciężkie garnki, mały sprzęt kuchenny czy środki czystości.

Maksymalny wysuw szuflad Matrix P gwarantuje nieograniczony dostęp do wnętrza mebla, a podwyższone boki i dodatkowe relingi zapewniają bezpieczeństwo przechowywania nawet najbardziej problematycznych przedmiotów.

Co więcej, szuflady Matrix P dają dowolny wybór i mnóstwo możliwości w postaci wewnętrznej konfiguracji: to, jak będą wyglądać nasze szuflady zależy w głównej mierze od nas samych. Swobodę aranżacji systemu zapewnia pełna kompatybilność wszystkich elementów i aż 3 wersje kolorystyczne, dzieki którym możemy dopasować wygląd i styl szuflad do naszych gustów i potrzeb.

Szuflady Matrix P
Autor: materiały prasowe HAFELE Szuflady Matrix P

W małej kuchni liczy się każdy centymetr. Jeśli marzy się nam duży stół, ale nie możemy sobie pozwolić na wstawienie pokaźnego blatu do kuchni, dlaczego nie skorzystać z opcji składanej? Marka Hafele oferuje model wysuwanego stołu, który idealnie sprawdzi się w małych kuchniach. Solidna metalowa konstrukcja o udźwigu do 60 kg przechowywana jest dyskretnie w korpusie mebla – można ją zamontować zamiast szuflady.

Rozkładany stół
Autor: materiały prasowe HAFELE Rozkładany stół

Mówiąc o sprytnych rozwiązaniach, nie możemy pominąć szaf cargo. Model Sige 295 Materia z oferty Hafele to wygodny regał mieszczący 5 obszernych półek, na których możemy przechowywać większe ilości produktów spożywczych. To świetny sposób na zorganizowanie domowej spiżarni nawet w ciasnej, ograniczonej przestrzeni!

Szafka Cargo Sige 295 Materia
Autor: materiały prasowe HAFELE Szafka Cargo Sige 295 Materia

Maksymalne wykorzystanie przestrzeni

Jednym z najbardziej problematycznych miejsc w małych kuchniach są narożniki. Źle zaprojektowane szafki narożne mogą stać się prawdziwym utrapieniem, dlatego warto wybierać rozwiązania, które pozwolą na maksymalne wykorzystanie tej trudnej przestrzeni i wygodny dostęp do wnętrza narożnego mebla.

Jednym z nich są systemy narożne Nuvola wyposażone w dwie niezależnie wysuwane półki, dzięki czemu zawsze mamy 100% dostępności do przechowywanych przedmiotów. Szafki narożne Nuvola oprócz pełnego wysuwu zostały wyposażone w wysokie relingi, dzięki czemu możemy w nich bezpiecznie przechowywać nawet najbardziej problematyczne produkty. Wygodę użytkowania mebla podnosi dodatkowo cichy domyk.

Narożna szafka Nuvola
Autor: materiały prasowe HAFELE Narożna szafka Nuvola

Innym sposobem na wykorzystanie ograniczonej przestrzeni w małej kuchni są okucia Free Space. Te niepozorne elementy konstrukcyjne dają ogromne możliwości. Z ich pomocą jesteśmy w stanie dopasować fronty nawet do płytkich mebli – jeden podnośnik Free Space zajmuje bowiem tylko 63 mm wnętrza szafki.

Co więcej, okucia Free Space są w stanie udźwignąć fronty o wadze do 10.7 kg i możemy bez problemu dopasować je do większości mebli dostępnych na rynku, co dodatkowo zwiększa możliwości aranżacyjne.

Podnośnik Free Space marki Hafele
Autor: materiały prasowe HAFELE Podnośnik Free Space

Urządzanie małej kuchni nie należy do najłatwiejszych zadań i wymaga dokładnego zaplanowania każdego centymetra przestrzeni. Dzięki ergonomicznym rozwiązaniom jesteśmy w stanie stworzyć kuchnię, która nie tylko spełni nasze oczekiwania, ale również zapewni maksimum komfortu podczas przygotowywania posiłków.

Więcej na www.hafele.pl

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021