Naturalnie, pysznie, zdrowo. Jak wygodnie gotować ze sprzętem Electrolux?

Czego wymagamy od gotowania w nowoczesnej kuchni? Ma być po pierwsze wygodnie. Ergonomia to podstawa. Po drugie – oczekujemy dziś od domowych kuchni zdrowych dań na najwyższym poziomie. Zatem precyzja. A w końcu – co nie najmniej ważne – ma być pięknie. Producenci dwoją się więc i troją, żeby zaspokoić taki zestaw oczekiwań. Efektem takich starań jest seria intuicyjnych sprzętów marki Electrolux.

SensePro - nowoczesna płyta indukcyjna
EasyLift
SensePro - nowoczesna płyta indukcyjna
Electrolux
Electrolux

Wygodne gotowanie w skandynawskim stylu

Nowa linia prawdziwie intuicyjnych urządzeń AGD marki Electrolux pozwala kształtować lepsze kuchenne życie. Osiąga to, odnawiając znaczenie wspaniałego smaku jedzenia i stawiając na pełną personalizację, żeby dostosować się do indywidualnego stylu gotowania i wymagań poszczególnych użytkowników.

Urządzenia z tej serii potrafią oczarować już na pierwszy rzut oka. Jednak prostota formy i ponadczasowa szwedzka estetyka to nie wszystko. Istotą skandynawskiego designu jest ukierunkowanie na człowieka. Ambicjami takiego projektowania jest minimalizacja wysiłku, maksymalizacja przyjemności i możliwości. AGD zaprojektowane w ten sposób ma pozwolić odkrywać nowe smaki i przeżywać nowe doświadczenia kulinarne.

Poczuj się jak szef kuchni – płyta SensePro®

Płyta indukcyjna SensePro® to znacznie więcej niż bezpieczna i funkcjonalna płyta indukcyjna. Absolutną światową innowacją jest zastosowanie bezprzewodowej termosondy. To akcesorium, które zamieni domową kuchnię w zaplecze gwiazdkowej restauracji.

Bezprzewodowa termosonda mierzy temperaturę wnętrza potrawy, pozostając w ciągłej łączności z płytą. Niezależnie od tego czy gotujemy, smażymy, dusimy, czy przygotowujemy coś sous-vide, SensePro® pozwoli nam osiągnąć niespotykane dotąd poziomy precyzji.

Taka dokładność jest szczególnie ważna w przypadku technik tak wymagających, jak sous-vide. Płyta z systemem SensePro® pozwala na kontrolę temperatury z dokładnością do jednego stopnia Celsjusza. Serwując gościom stek, możemy precyzyjnie kontrolować stopień wysmażenia.

 Electrolux Termosonda

Intuicyjne sprzęty Electrolux dają możliwość tworzenia we własnej kuchni dań rodem z najlepszych restauracji. Przykładem jest bezprzewodowa termosonda, dzięki której nie musimy być zawodowymi kucharzami, by przygotować doskonałe mięso.

Fot. Electrolux

Piekarnik parowy z funkcją Steamify®

Żeby nie martwić się o finalny efekt pieczenia i ułatwić kontrolę parametrów sięgnijmy po piekarnik parowy. Piekarniki parowe marki Electrolux z funkcją Steamify® pozwalają na spokojniejsze i bardziej kompetentne pieczenie.

Piekarniki z tej serii umożliwiają zarówno tradycyjne pieczenie z termoobiegiem, jak i wykorzystanie pary w trzech różnych trybach: gotowania na parze, odgrzewania i pieczenia.

Co daje stosowanie pary? Dzięki tej technologii możemy piec potrawy w niższej temperaturze i zachować naturalną wilgotność pieczonych dań. Steamify® to także ułatwienia w sterowaniu.

Piekarnik z tą technologią sam ustawi wszystkie parametry. Użytkownik musi jedynie ustawić przewidzianą temperaturę.

Funkcja Steamify® jest dostępna w piekarniku SENSE 900 CookView® oraz w piekarnikach PRO 800 SteamBoost i PRO 900 SteamPro.

Po udanym gotowaniu – intuicyjne zmywanie

Podobna intuicyjność cechuje zmywarki Electrolux z funkcją QuickSelect. Ten nowatorski panel sterowania zdejmuje z użytkownika ciężar decydowania o wszystkich parametrach zmywania. Jedyne, o czym musimy decydować, to czas, jaki możemy przeznaczyć na cykl.

Ponadto zmywarki QuickSelect wyposażono program Machine Care. To funkcja, która sprawia, że zmywarki tej linii są urządzeniami samodzielnymi, które same potrafią o siebie zadbać i utrzymywać najwyższy poziom efektywności.

Wśród zmywarek Electrolux doświadczymy także nowatorskiej funkcji ComfortLift®, która – co śmiało możemy stwierdzić – wyznacza nowy standard ergonomii dla urządzeń tego typu.

System ComfortLift® dba o komfort użytkownika i o naczynia, umożliwiając podniesienie dolnego kosza w zmywarce na wygodną wysokość. Obsługa zmywarki jeszcze nigdy nie była tak wygodna. Płynny i kontrolowany ruch podczas opuszczania kosza gwarantuje pełne bezpieczeństwo naczyń.

Artykuł przygotowany we współpracy z firmą Electrolux, www.electrolux.pl

Ocena: 5
Zdjęcia: Electrolux

POLECANE ARTYKUŁY