Modny sprzęt AGD w stylu retro. Nowoczesne funkcje i klasyczny design. ZDJĘCIA

Modern retro nadaje wnętrzu styl, jednocześnie podkreślając jego charakter. W zależności od aranżacji pasuje zarówno do rodzinnej kuchni w duchu prowansalskim, kreatywnego eklektyzmu w kamienicy, minimalistycznego loftu, jak i nowoczesnego apartamentu. Najważniejsze jednak by nie na stylu się kończyło. Modern retro to też zaawansowane rozwiązania oraz technologie, które ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków i dbają o domowy budżet.

Modne AGD do kuchni: lodówki w stylu retro
Modne AGD do kuchni: lodówki w stylu retro
Modne AGD do kuchni: lodówki w stylu retro
Modne AGD do kuchni: lodówki w stylu retro
Modne AGD do kuchni: lodówki w stylu retro

W ciągu ostatniej dekady kuchnie diametralnie zmieniły swoje oblicze. Wszystko za przyzwoleniem i pod czujnym okiem deweloperów oraz projektantów, którzy coraz częściej łączyli je z pokojami dziennymi, tworząc w ten sposób większą, otwartą przestrzeń. Trend ten nie tylko raz na zawsze zmienił branżę aranżacyjną czy oczekiwania konsumentów, ale pomógł również połączyć różne funkcje, tworząc wygodną przestrzeń do rodzinnego gotowania czy przyjmowania gości. W ten oto sposób kuchnia, z niewielkiego, często wąskiego pomieszczenia, stała się ważnym miejscem części reprezentacyjnej naszych domów. Był to sygnał dla designerów oraz producentów AGD, którzy swoją uwagę błyskawicznie skupili na zadaniu stworzenia wyposażenia, które podkreśli tę rolę kuchni. Trzeba przyznać, że niektórym udało się to z sukcesem.

Bądź retro, bądź trendy

Modern retro to trend, który doskonale sprawdza się w projektowaniu kuchni. Nadaje wnętrzu styl, jednocześnie podkreślając jego charakter. W zależności od aranżacji pasuje zarówno do rodzinnej kuchni w duchu prowansalskim, kreatywnego eklektyzmu w kamienicy, minimalistycznego loftu, jak i nowoczesnego apartamentu. Dodatkowo, we współczesnym świecie, to samo trochę sentymentalne retro kojarzy się z poczuciem bezpieczeństwa, innym razem dodaje energii wnętrzu. Najważniejsze jednak by nie na stylu się kończyło. Modern retro to też zaawansowane rozwiązania oraz technologie, które ułatwią wykonywanie codziennych obowiązków i dbają o domowy budżet.

Skandynawski design

Decydując się na styl modern retro warto wybierać takie elementy czy sprzęty, których stylistyka będzie spójna z nowoczesnym wyposażeniem. Vestfrost to duńska marka, znana przede wszystkim jako producent najwyższej klasy systemów chłodniczych. Po przejęciu w 2008 roku przez firmę Vestel - giganta w sektorze AGD, skandynawska firma rozszerzyło swoje portfolio o inne kategorie AGD.

Linia modern retro marki Vestfrost to flagowe produkty marki. Naszpikowane zaawansowanymi technicznie rozwiązaniami urządzenia są niezastąpione w kuchni. A dzięki oryginalnej stylistyce oraz intensywnym kolorom zamienią jej wnętrze w najbardziej atrakcyjną część twojego domu. Kolekcję tworzą chłodziarko-zamrażarki dostępne w pięciu różnych kolorach, a także kuchnia wolnostojąca i okap, w wersji bordowej lub beżowej. Nowym projektem jest Vestfrost Art Collection - trzy chłodziarko-zamrażarki z linii retro z autorskimi projektami graficznymi malarki Urszuli Clarise.

Poznaj modern retro marki Vestfrost

Na tle konkurencji linię lodówek marki Vestfrost wyróżnia oryginalna linia projektowa - proste, opływowe kształty oraz oryginalne detale, jak uchwyty w stylu lat 50. ubiegłego wieku. Do tego kolorystyka! Cała seria to aż 5 różnych propozycji - od stonowanego beżu, po intensywny pomarańcz. Bogactwo kryje się we wnętrzu. Chłodziarko-zamrażarki posiadają funkcję No Frost Multi, która zapobiega nie tylko osadzaniu się szronu i lodu, ale gwarantuje również równomierne chłodzenie oraz mrożenie żywności. Produkty nie wysychają, są dłużej świeże, zachowują swoje właściwości i kolorystykę. Oprócz tego urządzenia wyposażone są w opcję Ion Tech, która usuwa nieprzyjemne zapachy oraz cząsteczki kurzu z wnętrza chłodziarki, a także specjalny filtr wydłużający świeżość warzyw i owoców.

Vestfrost Art Collection to projekt specjalny, który pozwala zamienić kuchnię w prywatną galerię sztuki i zaprosić do kuchni światowe sławy. Każda z trzech chłodziarko-zamrażarek tej serii łączy intensywną barwę z reprodukcją portretu postaci ważnej dla świata kulinariów, sztuki i muzyki. I tak: z pomarańczowej lodówki spogląda na nas Salvador Dali, z czerwonej David Bowie, a z niebieskiej Anthony Bourdain. Autorką portretów jest malarka Urszula Clarise, która od lat kastomizuje przedmioty sprawiając, że ich właściciele czują się posiadaczami rzeczy wyjątkowych. Produkty, zaprezentowane po raz pierwszy na targach w 4 Design Days w Katowicach 2020, z miejsca podbiły serca konsumentów. W przyszłości Vestfrost nie wyklucza nowych modeli w kolekcji.

Dla osób, które marzą nie o akcencie, ale kompleksowym retro wyposażeniu kuchni, Vestfrost proponuje kuchnię wolnostojącą oraz okap, w dwóch wersjach kolorystycznych - beżu i bordo. W połączeniu z chłodziarko-zamrażarkami w tych kolorach tworzą wyjątkowe zestawy AGD, które zamienią kuchnię w stylowe wnętrze. Teraz kilka słów o możliwościach sprzętowych. Kuchnia wolnostojąca, obok zabezpieczenia przeciwypływowego gazu czy specjalistycznego palnika z koroną typu WOK, posiada również multifunkcyjny piekarnik z 9 programami pieczenia oraz potrójną szybą, która nie oddaje ciepła na zewnątrz i panelami katalitycznymi, czyli specjalnymi wkładami chłonącymi tłuszcz i brud. Z kolei okap retro marki Vestfrost to jedno z najcichszych urządzeń na rynku, które charakteryzuje wysoka wydajność i niska awaryjność, dzięki silnikowi bezszczotkowemu.

Więcej o produktach modern retro marki Vestfrost można znaleźć na stronie: vestfrosthome.eu

Ocena: 5
Zdjęcia: Vestfrost, materiały prasowe

POLECANE ARTYKUŁY