Sposób na porządek w kuchni. Te sprytne rozwiązania pomogą zapanować nad bałaganem

2022-09-01 9:11 Materiał sponsorowany

Choć utrzymanie porządku w kuchni może wydawać się trudnym zadaniem, to jednak nie jest niemożliwe. W prosty sposób można sprawić, że wszystkie kuchenne produkty i urządzenia będą miały swoje miejsce. Sprawdź, jak zorganizować kuchenną przestrzeń.

Kuchnia
Autor: materiały prasowe

Kuchnia to bez wątpienia jedno z najważniejszych pomieszczeń w każdym domu. Urządzając ją, staramy się, by nie tylko spełniała nasze estetyczne wymagania, ale była przede wszystkim funkcjonalna, wygodna i przystępna w codziennym użytkowaniu. Niestety, przez to, że w kuchni tętni rodzinne życie, trudno utrzymać w niej porządek. Nie jest to jednak niemożliwe. Oto proste sposoby na zapanowanie nad bałaganem w kuchni.

Sposób na porządek na kuchennym blacie

Nie da się ukryć, że przygotowywanie posiłków dla całej rodziny, a często i gości, nie sprzyja utrzymaniu porządku na kuchennym blacie. Staje się to wyjątkowo uciążliwe, gdy kuchnia jest częścią salonu i nie jesteśmy w stanie odizolować się od bałaganu, jedynie zamykając drzwi. Są na to jednak proste sposoby. Wystarczy wyznaczyć odpowiednie strefy, które sprawią, że wszystkie produkty i urządzenia będą miały swoje miejsce.

Organizacja kuchennej przestrzeni wbrew pozorom nie jest taka trudna. Zadanie ułatwiają różnego rodzaju pomoce, takie jak pojemniki na żywność czy organizery do zlewu. Kluczem do sukcesu jest również regularne sprzątanie, odkładanie wszystkich przedmiotów na przeznaczone im miejsce. I choć może kusić ukrycie wszystkich urządzeń i kuchennych akcesoriów w szafkach i szufladach, by nie zajmowały miejsca na blacie, to jednak jest to tylko droga na skróty. W końcu w szafkach również warto zadbać o odpowiednią organizację przestrzeni, która ułatwi panowanie nad bałaganem i przyspieszy robienie porządku.

szuflady
Autor: materiały prasowe

Sposób na porządek w szafkach i szufladach

Bez względu na to, czy kuchnia jest mała, a co za tym idzie, ma niewielką przestrzeń do wykorzystania, czy może duża i ma imponującą liczbę szafek oraz szuflad, warto zadbać o organizację ich przestrzeni. Dzięki temu zyskujemy więcej miejsca na niezbędne przedmioty, a także w prosty sposób dbamy o porządek. Dzięki serii MOVIX PRO od GTV możemy w 100 procentach wykorzystać miejsce w kuchennych szafkach. W skład kolekcji MOVIX PRO wchodzą funkcjonalne kosze cargo, a także kosze typu magic corner.

Magic corner
Autor: materiały prasowe

Cargo z kolekcji MOVIX PRO od GTV to kosze, które ułatwiają przechowywanie takich produktów, jak: przyprawy, oleje, oliwy i zapasy żywności. Kosze cargo można zamontować w szufladach, ułatwiając tym samym segregację produktów. Marka oferuje szeroki wybór rozmiarów od 150, 200, 300, aż po 400 i 500 mm, dzięki czemu kosze cargo można dopasować niemal do każdej wnęki. Kosze cargo mają udźwig do 20 kg, zapewniają łatwy dostęp do wszystkich potrzebnych produktów, posiadają antypoślizgowe maty, które sprawiają, że akcesoria kuchenne są na swoim miejscu, a dno szuflady nie rysuje się. Do tego kosze cargo w rozmiarach 150 i 200 mają cztery separatory, które ułatwiają przechowywanie zawartości szuflad.

cargo
Autor: materiały prasowe

Magic Cornery z serii MOVIX PRO od GTV to z kolei kosze, które pozwalają zoptymalizować trudno dostępne miejsca w kuchennych szafkach, czyli narożniki. Dzięki magic cornerom zyskujemy przestrzeń, która bez nich byłaby niewykorzystana. Gdy już są zamontowane, wystarczy lekko pociągnąć uchwyt ramy lub front i odchylić go w bok, a wewnętrzne kosze automatycznie przesuną się na miejsce przednich. Można umieścić w nich sprzęty o dużych gabarytach - garnki, patelnie, a także sprzęt AGD - miksery, blendery, parowary oraz sokowirówki.

Magic corner
Autor: materiały prasowe

Co również istotne, kosze cargo i magic cornery występują w trzech wersjach kolorystycznych: chrom z matą antracyt, chrom z matą białą i antracyt z matą w tym samym kolorze, dzięki czemu będzie można je dopasować do kuchennych szafek również pod kątem estetycznym, a nie wyłącznie funkcjonalnym.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE