Remontujesz kuchnię? Filtr przepływowy to niezbędne wyposażenie każdego domu

2022-11-16 15:14 Materiał sponsorowany

Zależy Ci na czystej i smacznej wodzie na wyciągnięcie ręki? Dafi Flow Comfort to technologia, która oszczędza Twoje pieniądze, czas i środowisko naturalne. Zadbaj o zdrowie całej rodziny – zainwestuj w kuchnię przyszłości!

Wyposażenie kuchni
Autor: materiały prasowe

Dlaczego warto filtrować wodę w domu?

Picie wody z kranu w większości regionów Polski nie należy do przyjemności. Planując wyposażenie nowej kuchni, warto pomyśleć o technologii, która zapewni domownikom to, co najważniejsze – dostęp do filtrowanej, zdrowej i smacznej wody.

Filtracja wody przekłada się również na wyraźne korzyści ekonomiczne. Po pierwsze, nie musisz już kupować stale drożejącej wody butelkowanej. Przy skromnej konsumpcji 10 litrów na tydzień to wydatek rzędu ponad 1 400 złotych rocznie! Warto dodać do tego koszty naprawy i wymiany urządzeń AGD zniszczonych przez kamień wytrącający się z kranówki.

Każda kupiona butelka wody to również dodatkowy kawałek plastiku, który ląduje w śmieciach. W skali globalnej butelki PET są poważnym problemem ekologicznym. Wpływają m. in. na jakość mórz i oceanów. Jeśli już inwestujesz w nowy, lepszy dom, rób to tak, aby ulżyć naszej planecie.

Wyposażenie kuchni
Autor: materiały prasowe

Filtr przepływowy – rewolucja na rynku!

Filtrować wodę można na wiele sposobów. Dla bardziej wymagających powstała na rynku interesująca alternatywa. Dafi Flow Comfort to rozwiązanie, które pozwala pobierać zdrową, filtrowaną wodę prosto z kranu!

Martwisz się, że dodatkowa instalacja podniesie koszty renowacji? Niepotrzebnie. Filtr przepływowy Dafi to kompaktowy zestaw obejmujący wszystkie części potrzebne do montażu. W przeciwieństwie do konkurencyjnych rozwiązań instalację łatwo przeprowadzisz samodzielnie, a pomocą posłuży Ci profesjonalna instrukcja w formie video czy instrukcji.

Co jednak, jeśli zafascynowała Cię idea filtra przepływowego, ale akurat nie planujesz remontu kuchni? Nic straconego. Montaż zajmuje nie więcej niż kilka godzin, a dodatkowo nie wiąże się on ze zmianami. Urządzenie filtrujące mocowane jest w szafce pod zlewem, a kran zamiast lub obok zwykłego. Ponadto nie wymagane jest użycie specjalistycznych narzędzi, ani materiałów.

Owszem, w najtańszych zestawach Flow Comfort, dostępnych już za mniej niż 500 złotych, konieczne jest wywiercenie otworu na dodatkową baterię w zlewozmywaku. Natomiast jeżeli postawisz na system z trójdrożną baterią, wodę zimną, ciepłą i filtrowaną będziesz pobierać z jednego kranu, ale będzie ona dostarczana osobnymi torami! Wygoda idzie przy tym w parze z designem – czarne i chromowane baterie od Dafi odnajdą się w każdej stylowej kuchni.

Jak rozwiązać problem twardej wody?

Woda z kranu może zawierać różne ilości jonów wapnia czy magnezu. Tam, gdzie jest ich więcej, mówi się o twardej wodzie, a także o wyraźnym mineralnym posmaku. Niestety, węglany wapnia i magnezu łatwo się wytrącają i osadzają na naczyniach oraz urządzeniach jako dobrze wszystkim znany kamień. Zaniesione nim czajniki, ekspresy do kawy, żelazka i nawilżacze działają gorzej oraz mają krótszą żywotność. Twarda woda jest również problematyczna w kontekście podlewania roślin domowych, którym nadmiar minerałów może szkodzić, zmieniając odczyn pH podłoża.

Wyposażenie kuchni
Autor: materiały prasowe

Z tego właśnie powodu filtr przepływowy Flow Comfort został wyposażony w złoże żywicy jonowymiennej, które działa jako sorbent. Wymienia ono z wody kranowej część jonów wapnia i magnezu na jony potasu, które posiada. Woda zostaje więc skutecznie zmiękczona przez co nie wytrąca już tyle kamienia, dodatkowo także zawiera więcej korzystnego dla serca potasu.

Nie masz pewności, jak twarda jest woda w Twoim kranie? Test paskowy dołączony do filtra Dafi pozwali szybko i łatwo ocenić poziom zawartości minerałów. W zależności od wyniku testu regulujesz poziom filtrowania tak, aby osiągnąć pożądany stopień miękkości. To ważne, bo w różnych miejscach Polski sytuacja wygląda inaczej.

Wyposażenie kuchni
Autor: materiały prasowe

Możliwość indywidualnego regulowania pracy filtra można również wykorzystać sezonowo. Latem, gdy domownicy chętniej piją chłodną wodę z kranu, możesz postawić na wyższy poziom mineralizacji, korzystny dla smaku. Zimą z kolei, gdy pije się głównie kawę i herbatę, miękka woda pomoże uchronić sprzęt AGD przed uszkodzeniem.

Dafi Flow Comfort – filtracja na najwyższym poziomie

Na etapie remontu czy instalacji nowej kuchni możesz często zastanawiać się nad relacją jakości do ceny poszczególnych rozwiązań technicznych. W przypadku filtra przepływowego Dafi nie musisz jednak iść na kompromis. Przy kosztach znacznie niższych od zagranicznej konkurencji Flow Comfort oferuje zaawansowaną technologię filtracji.

Oprócz wspomnianego już złoża żywicznego filtr obejmuje również włókninę poliestrową separującą mechaniczne zanieczyszczenia. Ma także blok węglowy, który poprawia smak i klarowność wody oraz redukuje przykry zapach chloru. W efekcie prosto z kranu płynie pyszna, czysta i zdrowa woda, podczas gdy w rodzinnym budżecie co miesiąc pozostają znaczne oszczędności!

Nasi Partnerzy polecają
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE