Dla zdrowia i dla planety. Czysta woda w Twojej kuchni

2021-11-16 6:40 Materiał sponsorowany
franke vital
Autor: FRANKE

Zdrowy styl życia to szereg świadomych wyborów od pełnej wartości odżywczych żywności, przez dzienną dawkę ruchu, aż po wypijaną wodę. Większość z nas każdego dnia raczy się wodą z kranu, ale czy jest ona na pewno zdrowa? Jak mieć pewność, że pospolita "kranówka" jest czysta i pozbawiona szkodliwych substancji?

Woda z kranu - dlaczego należy ją filtrować?

Zanim woda trafi do sieci wodociągowej jest oczyszczana i uzdatniana. Mimo tych zabiegów, w kranówce wciąż mogą znajdować się zanieczyszczenia w postaci pestycydów, hormonów, mikroplastiku, wirusów i innych drobnoustrojów (np. cysty).

Z kolei niedoskonały proces oczyszczania i skorodowana instalacja wodociągowa (często występuje w starych budynkach mieszkalnych) może odpowiadać za obecność rdzy i osadów w wodzie. Nie zawsze zanieczyszczenia widoczne są gołym okiem, dlatego możemy nie mieć świadomości, że pijemy słabej jakości wodę... Dlatego dobrym pomysłem jest filtrowanie wody z kranu przed jej użyciem!

Bateria na kapsułki z filtrem

Filtrować wodę z kranu możemy na kilka sposobów: dużą popularnością cieszą się dzbanki z filtrami, a także duże systemy filtracyjne, które montuje się pod zlewem. Dzbanki filtrujące nie dla każdego będą wygodną opcją, są również ograniczone pod względem pojemności. Z kolei filtry montowane pod zlewem zajmują dużo miejsca i są drogie, co może zniechęcać do ich zakupu. 

Dobrym rozwiązaniem, które nie ograniczy nas (jak litrowy dzbanek) i jednocześnie nie nadwyręży domowego budżetu (jak duży filtr chowany pod zlewem) są baterie kuchenne na kapsułki z filtrem marki Franke. Bateria kuchenna Franke Vital to jedyna bateria, w której proces filtrowania odbywa się w małej kapsułce umieszczonej w dodatkowej wylewce. Oznacza to, że w szafce zlewozmywakowej nie trzeba montować żadnych specjalnych urządzeń.

Bateria dostępna jest w trzech wersjach: z ruchomą lub stałą wylewką oraz jako sama wylewka filtrująca, którą można zamontować obok istniejącej już baterii. Do wyboru mamy również dwa warianty wykończenia. Innowacyjne rozwiązania i subtelny design Vital zapewniły jej nagrodę Red Dot, jedną z najbardziej prestiżowych w dziedzinie projektowania.

franke
Autor: FRANKE

Zalety filtra kapsułkowego

Dlaczego warto zdecydować się na baterię z filtrem kapsułkowym? Filtr kapsułkowy baterii Vital oczyszcza wodę nie tylko z rdzy, osadów czy piasku, ale usuwa również 99% wirusów i bakterii oraz mikrocząsteczki plastiku. Z kolei obecny w filtrze węgiel aktywny poprawia jej smak i zapach. Oprócz oczyszczania i poprawy smaku wody, filtr węglowy pozostawia w wodzie cenne minerały i mikroelementy, które potrzebne są naszemu organizmowi.

Kapsułki filtrujące Franke Vital dostępne są dwóch wersjach: do wody o mniejszej i większej mętności (zmętnienie jest uważane za dobry wskaźnik do oceny jakości wody pitnej wg. WHO 2017), a ich wydajność to około 500 litrów. Dla statystycznej, czteroosobowej rodziny i czworonoga, wystarczy to na dwa, trzy miesiące.

Korzystanie z baterii na filtr kapsułkowy dbamy o naszą planetę i domowy budżet. Wybierając tę opcję przyczyniamy się znacząco do redukcji zużycia plastiku (o ok. 5000 butelek PET mniej w skali roku) i możemy oszczędzić nawet do 2472 zł rocznie (zakładając, że zalecane dzienne spożycie wody to ok. 2 l, zatem 4 osoby w gospodarstwie domowym zużywają do 3000 litrów wody rocznie).

Czysta woda, bezpośrednio z kranu to wygodne rozwiązanie w szczególności dla dzieci i osób starszych, które samodzielnie mogą z niej korzystać o dowolnej porze dnia lub nocy. Możemy również używać jej nie tylko do picia, ale również do gotowania, co korzystnie wpłynie na smak potraw.

Więcej o bateriach Vital marki Franke na stronie www.franke.pl

franke vital
Autor: FRANKE
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Uroki grudnia chłoniemy wszystkimi zmysłami. Wzrokiem, smakiem, dotykiem… Wyraz temu dajemy w aktualnym numerze „M jak Mieszkanie”.

Kup dostęp od 1 zł
Mjakmieszkanie grudzień