Proste sposoby na wygodniejszą kuchnię. Stół w szufladzie, wysuwane półki i...

2020-10-01 13:43 Materiał partnerski
Stół w szufladzie. Praktyczne rozwiązanie marki Häfele.
Autor: Häfele, materiały prasowe Firma Häfele proponuje pomysłowe rozwiązania, które podnoszą komfort korzystania w kuchni – i w czasie wspólnego gotowania lub pieczenia, i w trakcie rodzinnych posiłków.

Zaprojektowanie każdej przestrzeni wymaga zastosowania rozwiązań, które zwiększą komfort jej użytkowania. Nie inaczej jest z kuchnią, która powinna być jednocześnie funkcjonalna, pojemna, dostępna i bezpieczna. Dlaczego jest to tak ważne? Wystarczy stwierdzić, że to w niej spędzamy często najwięcej czasu i to wokół niej skupia się nasze życie rodzinne. Wybór systemów meblowych, które uwzględnią indywidualne potrzeby, wymagania, ale i ograniczenia naszych najbliższych, jest zatem kluczowy!

Z odpowiednimi rozwiązaniami łatwiej zagwarantować sobie swobodę oraz wygodę działania, której oczekujemy. Same sprzęty jednak nie wystarczą. Ważne, by w swoim projekcie zawrzeć podział na strefy robocze i zasadę trójkąta roboczego. Koncept, który oparty będzie na dobrym zaplanowaniu wszystkich stref i połączy ergonomię z estetyką, to przepis na stworzenie idealnej kuchni dla wszystkich członków rodziny.

Stół w szufladzie

Przykładem niech będzie rozwiązanie dedykowane strefie przygotowywania. Wysuwany stół od Häfele to aż 60 kg udźwigu i 140 cm długości, dzięki którym zyskujemy dodatkowe miejsce „na specjalne żądanie”. System mieści się w szufladzie, a dzięki temu, że pojawia się i znika wyłącznie wtedy, kiedy tego oczekujemy, doskonale sprawdza się w małych wnętrzach oraz w nietypowych i wymagających realizacjach. To sprawdzony patent na udane spotkanie w gronie najbliższych!

Stół w szufladzie. Praktyczne rozwiązanie marki Häfele.
Autor: Häfele, materiały prasowe Stół w szufladzie. Praktyczne rozwiązanie marki Häfele.

Podnośnik Free Fold

Strefa przechowywania to z kolei miejsce, w którym szczególnie istotny jest dostęp do przestrzeni. By mieć pod ręką wszystkie niezbędne akcesoria, produkty i sprzęty, warto sięgnąć po sprawdzone oraz komfortowe rozwiązania. Idealne okażą się m.in. obszerne szafki wiszące, którym doskonale sprosta podnośnik Free Fold. Jest on wyjątkowo mocny i bezpieczny, o czym świadczy fakt, że podniesie wysoki, nawet metrowy i dwuczęściowy front, a do jego otwarcia wystarczy zaledwie jeden delikatny ruch dłonią. Mając taki podnośnik w kuchni, dziecko na rękach to już nie problem!

Podnośnik Free Fold marki Häfele. Podwyższona funkcjonalność górnych szafek – nie tylko w kuchni!
Autor: Häfele, materiały prasowe Podnośnik Free Fold marki Häfele. Podwyższona funkcjonalność górnych szafek – nie tylko w kuchni!

Półka narożna Nuvola

Bardzo ważne jest także właściwe zaplanowanie strefy gotowania i pieczenia. To właśnie tu wszystko dzieje się dynamicznie, jak w przepisie na ulubione danie! Błyskawiczny dostęp do ulubionych składników czy użytecznych w danym momencie urządzeń i 100% zagospodarowania przestrzeni pełni tu kluczową rolę. Przykładem systemu, który stanowi funkcjonalną odpowiedź na te wymogi, jest szafka narożna Nuvola. Wykorzystuje ona pozornie niedostępne miejsce i oferuje dwie, wyjątkowo ergonomiczne i niezależnie wysuwane półki. To jednak nie wszystkie jej zalety! Szafka ma wysokie relingi, co gwarantuje bezpieczeństwo przechowywania wyższych sprzętów, a samo jej działanie sprawia, że nie trzeba się po nie schylać i głęboko sięgać. Docenią to wszyscy użytkownicy kuchni, a przede wszystkim osoby starsze, których sprawność fizyczna ze względu na wiek jest już ograniczona.

Szczegóły znajdziesz na hafele-systemy.pl

Półka narożna Nuvola. Z marką Häfele wykorzystasz w kuchni każdy centymetr.
Autor: Häfele, materiały prasowe Półka narożna Nuvola. Z marką Häfele wykorzystasz w kuchni każdy centymetr.
Partnerzy