Komfort i wygoda podczas gotowania. Okapy kuchenne nowej generacji

2021-06-11 10:33 Materiał sponsorowany Barbara Ruppel
Okapy Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec Okap wyspowy Zenith

W kuchni otwartej na salon szczególnie ważna jest wentylacja. Okap kuchenny w takim pomieszczeniu powinien nie tylko dokładnie pochłaniać nieprzyjemne zapachy, ale również estetycznie wyglądać - zwłaszcza gdy strefa gotowania znajduje się nad wolno stojącą wyspą. Wśród okapów kuchennych dostępnych na rynku wyróżniają się szczególnie trzy modele marki Falmec: Levante, Spazio i Zenith NRS. Wyposażone w najnowocześniejsze technologie zapewniają maksymalny komfort podczas przygotowywania posiłków i zachwycają eleganckim wyglądem.

Okap ukryty w suficie

Okap Levante wyposażony jest w zdalnie sterowany system odpowiedzialny za jego podnoszenie i opuszczanie. Mechanizm pozwala opuścić okap do minimalnej wysokości jednego metra od sufitu. Po zakończonej pracy urządzenie wraca do pozycji wyjściowej i parkuje na suficie. Złożony z imponującej prostokątnej ramy z hartowanego szkła, Levante dostępny jest w zupełnie nowym grafitowym wykończeniu. Wybarwienie szkła grafitowego zostało wykonane specjalną techniką, która pozwala zachować naturalny kolor bez malowania.

Produkt marki Falmec uzupełnia wewnętrzna ramka ze stali nierdzewnej w wykończeniu Scotch Brite, a także stylowy panel LED, który zapewnia optymalną moc świetlną podczas pracy okapu oraz klimatycznie oświetla otoczenie, gdy urządzenie schowane jest pod sufitem. 

Funkcja Dynamic Light, w którą wyposażony jest okap Levante pozwala zmienić barwę światła i dostosować ją do naszych potrzeb oraz preferencji. W okapie zastosowano również filtr Carbon.Zeo wyprodukowany z naturalnych materiałów, m.in. węgla aktywnego i zeolitu. Filtr jest wydajny i skutecznie eliminuje wszelkie niepożądane zapachy, a także nagromadzoną podczas gotowania wilgoć. 

Okap Levante w suficie
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Levante w suficie
Okap Levante
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Levante

Okap wyspowy z portem USB

Ciekawą propozycją do kuchni jest również okap Spazio. 180 i 130-centymetrowy model kryje w sobie praktyczne półki z matowego szkła do przechowywania naczyń oraz pojemniki na własny zielnik. Ponadto, okap wyspowy Spazio wyposażony został w port USB oraz gniazda zasilające, które pozwalają na ładowanie urządzeń elektrycznych, a wygodny uchwyt na tablet ułatwia korzystanie z przepisów i kucharskich ebooków. Natomiast dzięki licznym uchwytom na przyprawy i przybory kuchenne gotowanie staje się jeszcze prostsze!

Konstrukcja okapu Spazio wykonana ze stali nierdzewnej lakierowanej na kolor czarny. Co wiecej, posiada on innowacyjny system Circle.Tech, który dba o jakość powietrza w kuchni. System pochłania i filtruje powietrze bez konieczności stosowania połączeń rurowych do odprowadzania oparów, a przy tym jest niezwykle cichy. Wielofunkcyjność i praktyczność okapu Spazio sprawia, że sprawdzi się w każdej kuchni. 

Okap Spazio
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Spazio
Okap Spazio
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Spazio

Okap, którego nie słychać

Przy tworzeniu okapu Zenith wykorzystano opatentowaną przez markę Falmec technologię NRS® (Noise Reduction System), która maksymalnie redukuje szum powietrza podczas pracy urządzenia. Poziom hałasu we wszystkich produktach z serii NRS jest nawet o 86% mniejszy niż w tradycyjnych okapach dostępnych na rynku. W efekcie okap jest praktycznie niesłyszalny.

Zenith NRS® jest świadectwem formalnej prostoty i przykładem projektu stworzonego zgodnie z zasadami lekkości i minimalizmu. Rama okapu została wykonana z najwyższej jakości stali nierdzewnej. Szklana półka wykonana jest ze szkła hartowanego i dostępna jest w trzech długościach – 90, 120, 180 cm. Obudowa Zenith NRS® posiada energooszczędny system LED, który daje rozproszenie oświetlenia na całej powierzchni. Światło świeci w górę i w dół, oświetlając obszar blatu.

Więcej o okapach Falmec na stronie www.falmecpolska.pl

Okap Zenith
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Zenith
Okap Zenith
Autor: materiały prasowe Falmec Okap Zenith
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE

NOWY NUMER

Z czerwcowym „M jak Mieszkanie” w sezon letni wkraczamy pełni optymizmu – z fantazją, lekkością i w kolorze! Pomogą w tym rozwiązania, meble i dodatki, które poprawią nasz komfort wypoczynku i pozwolą poczuć się jak na wakacjach.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Czerwiec 2021