Okap kuchenny jak designerska lampa - to warto mieć!

2020-04-02 17:11

Czy możemy wyobrazić sobie nowoczesną kuchnię bez okapu? Odpowiedź jest prosta – nie! Okap jest urządzeniem w kuchni niezbędnym, które odgrywajac istotną rolę, eliminuje opary będące wynikiem gotowania, dba o to, by powietrze było czyste. Dzięki zastosowanej nowoczesnej technologii okap jest też cichy. To jeszcze nie koniec zalet. Teraz okap może wyglądać jak lampa!

Ogromną popularnością cieszą się okapy wyglądem przypominające stylową lampę. Falmec, odpowiadając na oczekiwania klientów, przedstawia nową linię okapów Circle.Tech, które wpływają na polepszenie jakości oczyszczanego powietrza w kuchni.

Nowoczesna technologia w okapach FALMEC

Okapy filtrujące Circle.Tech działają na zasadzie przepychania poziomego powietrza - w tradycyjnych okapach powietrze przepływa pionowo. Tutaj przechodzi ono przez korpus filtrujący oraz silnik i jest rozprowadzane w sposób jednolity. Dzięki okrągłej formie silnika powietrze filtrujące osiąga maksymalną wydajność pochłaniania i filtrowania. Równomierny przepływ powietrza na wyjściu z okapu redukuje zawirowania, co wpływa również na zmniejszenie hałasu podczas użytkowania.

Okapy Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec

Okapy z filtrami, które można regenerować!

W okapach FALMEC Circle.Tech wykorzystano innowacyjną technologię filtrowania, w której zastosowano materiały występujące w przyrodzie: węgiel i zeolit. Zapewniają większą wydajność filtrowania. Filtr Carbon.Zeo jest stosowany w okapach z technologią Circle.Tech. W warunkach normalnego korzystania zaleca się jego regenerację co 18 miesięcy, a wymianę co 3 lata. Aby zregenerować filtr Carbon.Zeo, należy włożyć go do piekarnika rozgrzanego do temperatury 200°C na około 2 godz. W grupie okapów z silnikiem Circle.Tech znajduje się 6 okapów, które przypominają stylową lampę.

 

Okap czy designerska lampa?

Okapy filtrujące Circle.Tech mają jeszcze jedną zaletą. Wyglądają jak designerskie lampy! Świetnie prezentują się w kuchniach w stylu nowoczesnym otwartych na salon lub jadalnię. Nad dużą wyspą kuchenną ładnie wyglądają dwa identyczne okapy obok siebie.

Okapy Falmec
Autor: materiały prasowe Falmec