NOWE MIESZKANIE. Miejski minimalizm – kuchnia w wersji drugiej

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Miejski minimalizm, czyli kuchnia w wersji drugiej.

Prostą, wręcz surową formę zabudowy projektantki wzbogaciły tu o otwarte półki z loftowym rysem, a przede wszystkim ożywiły efektownym odcieniem różu. Oto dowód, że minimalizm może śmiało wykraczać poza klasyczną paletę bieli, szarości i czerni.

Jak urządzić kuchnię? Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowni WZ Studio, architektki biorące udział w projekcie NOWE MIESZKANIE – akcji specjalnej miesięcznika „M jak Mieszkanie” i Urzadzamy.pl – w oparciu o bogatą ofertę centrum wyposażenia wnętrz Domoteka przygotowały 3 warianty wyposażenia i wystroju strefy kuchenno-jadalnianej przykładowego mieszkania w warszawskiej inwestycji Murapol Osiedle Natura. Oto drugi z nich, zatytułowany „Miejski minimalizm”.

Projektantki radzą
Ada Skwira, Małgorzata Liebhart – WZ Studio

Autor: WZ Studio, materiały prasowe

Ada Skwira, Małgorzata Liebhart – WZ Studio

Kuchnie minimalistyczne kojarzą się przede wszystkim z paletą szarości i z obowiązkowym betonem. Tym projektem chciałyśmy pokazać, że możliwości jest znacznie więcej. Dlatego właśnie rygorystyczną geometrię zabudowy postanowiłyśmy przełamać odważniejszą kolorystyką. Efektem jest minimalizm trochę zwariowany, na pewno niebanalny, pełen pozytywnej energii. Zachęcamy, by po bliskie sercu barwy sięgać także we własnych wnętrzach. 

Podobnie jak w pierwszej wersji, także w drugiej projektantki zaproponowały dwa ciągi szafek dolnych i górnych, a od strony przedpokoju ograniczyły zabudowę mocnym akcentem pionu z lodówką. Tu jednak sięgnęły po kontrastowe zestawienie minimalistycznych form z wyrazistymi barwami – lawendowym odcieniem różu w dolnej partii, a antracytową szarością w górnej. Te atrakcyjne meble pochodzą z oferty marki Nolte. 

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Miejski minimalizm, czyli kuchnia w wersji drugiej.

Zarówno ściany, jaki i wystający w narożniku komin pokryła ta sama okładzina. Tym razem wybór padł na mozaikę ceramiczną złożoną z drobnych, mocno wydłużonych prostokątów (RAW Decor, Aleotti). Neutralnie biała i dość surowa w formie, w zestawieniu z zupełnie gładkimi frontami zabudowy okazuje się ogromnie dekoracyjna. Jej walory wydobywa też wyeksponowanie tego materiału na bryle szachtu. 

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Miejski minimalizm, czyli kuchnia w wersji drugiej.

Graficzny charakter kompozycji zabudowy kuchennej podkreśla wykorzystanie elementów w kolorze czerni – urządzeń AGD, baterii zlewozmywakowej Atlas firmy Franke (BODO wyposażenie łazienek), uchwytów-relingów, a także stołu, krzeseł i żyrandola w jadalni. Te akcenty mocno zaznaczają się w kompozycji. Nie mniej ważne są jednak również elementy najbardziej dyskretne, jak okap podszafkowy całkowicie schowany za frontem szafki nad płytą grzejną czy lampki tuby Pillar (Philips, KOMA Oświetlenie), wtapiające się w białe tło sufitu. Warto zwrócić uwagę, że w trosce o to, by otwierające się drzwiczki nie uderzały w oprawy oświetleniowe, projektantki przewidziały odpowiednio szerokie blendy ponad frontami górnych partii zabudowy. 

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Miejski minimalizm, czyli kuchnia w wersji drugiej.

W strefie jadalnianej stanęły wyjątkowo lekkie meble – stół Union marki Normann Copenhagen (NAP) oraz krzesła Ottawa o delikatnej formie, ale wyrazistych kształtach i intensywnie niebieskim kolorze (BoConcept). O atmosferę spotkań wespół w zespół z lampkami na suficie i podszadkowymi listwami LED (tyleż funkcjonalnymi, co nastrojowymi) dba modernistyczny żyrandol Tubular marki Schwung (NAP). 

Akcja specjalna: Nowe Mieszkanie
 Murapol: propozycja aranżacji mieszkania

Autor: materiały prasowe MURAPOL

Wyjątkowa akcja redakcyjna ukazująca proces urządzania mieszkania od stanu deweloperskiego po w pełni wykończone wnętrze. Pod okiem profesjonalistek, architektek wnętrz, powstaje projekt, który na łamach „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl będziemy prezentować pomieszczenie po pomieszczeniu – ze wskazaniem godnych polecenia rozwiązań przestrzennych i produktowych.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021