NOWE MIESZKANIE. Lekkość eklektyzmu – kuchnia w wersji trzeciej

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Lekkość eklektyzmu, czyli kuchnia w wersji trzeciej.

Ujęta w drewnianą ramę kuchnia ma spokojne formy, które równoważą bogactwo wizualne salonu. Materiały i kolory z części wypoczynkowej powracają tu w delikatniejszym wydaniu, tworząc razem lekką i bardzo apetyczną całość.

Jak urządzić kuchnię? Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowni WZ Studio, architektki biorące udział w projekcie NOWE MIESZKANIE – akcji specjalnej miesięcznika „M jak Mieszkanie” i Urzadzamy.pl – w oparciu o bogatą ofertę centrum wyposażenia wnętrz Domoteka przygotowały 3 warianty wyposażenia i wystroju strefy kuchenno-jadalnianej przykładowego mieszkania w warszawskiej inwestycji Murapol Osiedle Natura. Oto trzeci z nich, zatytułowany „Lekkość eklektyzmu”.

Inaczej niż w dwóch poprzednich propozycjach, tu górna zabudowa pojawiła się tylko na jeden ze ścian. Aby w tej sytuacji zapewnić odpowiednią przestrzeń do przechowywania kuchennych utensyliów oraz zastawy stołowej, projektantki z pracowni WZ Studio zdecydowały się zróżnicować głębokości szafek wiszących. Tuż nad blatem zawisły standardowe, w kolorze białym – jak mozaika RAW Decor w tle (Aleotti). Pod sufitem z kolei powstał pas szafek tak głębokich jak dolna zabudowa i zamkniętych frontami z tego samego gatunku drewna (Rust), choć już nie płycinowanych, a gładkich. Ponieważ ten sam materiał posłużył do wykonania obudowy komina, główna ściana kuchni została jakby ujęta w ramę. 

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Lekkość eklektyzmu, czyli kuchnia w wersji trzeciej.

Podobnie jak w salonie, także w kuchni pojawiają się wyraziste złote akcenty. Najważniejszy to bez wątpienia cylindryczny okap naścienny, wyeksponowany nad blatem na tle dużej płaszczyzny dekoracyjnej mozaiki. Barwa szlachetnego kruszcu powraca m.in. w baterii Essence marki GROHE (BODO wyposażenie łazienek) oraz relingowych uchwytach frontów dolnej partii zabudowy (górna otwiera się na dotyk). Złotem w nowoczesnej odsłonie pobłyskują także lekkie meble jadalniane. 

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Lekkość eklektyzmu, czyli kuchnia w wersji trzeciej.
Projektantki radzą
Ada Skwira, Małgorzata Liebhart – WZ Studio

Autor: WZ Studio, materiały prasowe

Ada Skwira, Małgorzata Liebhart – WZ Studio

Aby zabudowie o pogłębionych górnych szafkach dodać lekkości, wykorzystałyśmy kilka trików. Pierwszy to oczywiście biały kolor frontów płytszych schowków, które dzięki temu wtapiają się w białą ścianę. Kolejnym jest zróżnicowanie form drewnianych drzwiczek – te całkiem gładkie, w pasie pod sufitem, nie zwracają uwagi tak jak płycinowane, zamontowane na dole. Odbiera się je więc jako delikatniejsze. Na końcowy efekt wpływa też wybór zlewozmywaka podwieszanego, który znika pod poziomem kamiennego blatu (Alabaster Gallery by Focus Stone). Nie bez znaczenia jest również duża liczba źródeł światła. Listwy LED pod białymi szafkami, reflektorki w dnie górnego pasa zabudowy, do tego dwie tuby po obu stronach okapu, wreszcie dekoracyjne lampy w kształcie kuli – wszystkie one sprawiają, że skąpaną w świetle kuchnię odbiera się jako znacznie przestronniejszą niż w rzeczywistości. 

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Lekkość eklektyzmu, czyli kuchnia w wersji trzeciej.

W strefie jadalnianej stanęły nieprawdopodobnie lekkie meble o ażurowej konstrukcji w kolorze złotym: stół Liverpool marki Halmar (Excellent Meble) i krzesła Beetle firmy Gubi (NAP). Te ostatnie mają apetyczny łososiowy kolor, przypominający ceglaste odcienie z salonu, choć w delikatniejszej odsłonie. Eleganckie meble doskonale prezentują się na tle emanującej radością życia posadzki z wielobarwnego terrazzo (Peronda Ofelia, BODO wyposażenie łazienek). Miejsce stołu w przestrzeni dziennej podkreśla lampa Palma marki Vibia (Exclusive Lights). Do tej samej linii należy druga, wisząca na styku zabudowy z salonem, która poniżej klosza ma kwietnik. 

Akcja specjalna: Nowe Mieszkanie
 Murapol: propozycja aranżacji mieszkania

Autor: materiały prasowe MURAPOL

Wyjątkowa akcja redakcyjna ukazująca proces urządzania mieszkania od stanu deweloperskiego po w pełni wykończone wnętrze. Pod okiem profesjonalistek, architektek wnętrz, powstaje projekt, który na łamach „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl będziemy prezentować pomieszczenie po pomieszczeniu – ze wskazaniem godnych polecenia rozwiązań przestrzennych i produktowych.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021