NOWE MIESZKANIE. Klasyczna elegancja – kuchnia w wersji pierwszej

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Klasyczna elegancja, czyli kuchnia w wersji pierwszej.

Klasyczne barwy – butelkową zieleń, złoto, biel i czerń – zostały tu wykorzystane w sposób dość ekstrawagancki. To inspiracja i zachęta, by również pośród tradycyjnych rozwiązań śmiało poszukiwać nowych, świeżych zestawień.

Jak urządzić kuchnię? Ada Skwira i Małgorzata Liebhart z pracowni WZ Studio, architektki biorące udział w projekcie NOWE MIESZKANIE – akcji specjalnej miesięcznika „M jak Mieszkanie” i Urzadzamy.pl – w oparciu o bogatą ofertę centrum wyposażenia wnętrz Domoteka przygotowały 3 warianty wyposażenia i wystroju strefy kuchenno-jadalnianej przykładowego mieszkania w warszawskiej inwestycji Murapol Osiedle Natura. Oto pierwszy z nich, zatytułowany „Klasyczna elegancja”.

Podobnie jak pozostałe warianty, tak i ten przynosi układ funkcjonalny na planie litery L. Tu jednak na obu sąsiadujących ścianach zawisły górne szafki o płaskich litych frontach w kolorze złocistym, a jednocześnie lodówka pociągnęła w górę głęboką zieleń szafek dolnych o płycinowanych drzwiczkach. W ten sposób powstał mocny akcent określający granicę zabudowy od strony przedpokoju. Od strony salonu z kolei pas dolnych szafek został zamknięty... blatem, który w modny dziś sposób z płaszczyzny pionowej skręca w dół i biegnie aż do podłogi. Efektowne meble pochodzą z oferty marki Rust.

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Klasyczna elegancja, czyli kuchnia w wersji pierwszej.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę na sposób opracowania ścian. Zostały wykończone drobną mozaiką złożoną z elementów w kształcie mocno wydłużonych heksagonów; to produkt marki RAW Decor (Aleotti). Siateczka złocistej fugi zwłaszcza z perspektywy przedpokoju i salonu wzbogaca w gruncie rzeczy bardzo powściągliwą aranżację. Narożny szacht z kominem został z kolei pokryty tym samym spiekiem kwarcowym, z którego wykonano ścianę z telewizorem (Alabaster Gallery by Focus Stone). W żyłach marmurowego wzoru również pobłyskuje złoto.

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe Klasyczna elegancja, czyli kuchnia w wersji pierwszej.

Podłoga wzdłuż ciągu ze zlewozmywakiem i zmywarką została pokryta płytkami lastriko Peronda Ofelia (BODO wyposażenie łazienek). Drewniana podłoga, która tworzy bazę aranżacji części wypoczynkowej, w strefie kuchni sięga jednak pod sąsiedni ciąg, z kuchenką. Tu ryzyko zalania czy trwałego zabrudzenia efektownej jodełki jest znacznie mniejsze, a już niemal całkowicie wyeliminuje je użycie odpowiedniego olejowosku lub lakieru o podwyższonej odporności. 

Projektantki radzą
Ada Skwira, Małgorzata Liebhart – WZ Studio

Autor: WZ Studio, materiały prasowe

Ada Skwira, Małgorzata Liebhart – WZ Studio

Aneks kuchenny znajduje się daleko od okna, jednak za sprawą otwartego układu strefy dziennej będzie docierało do niego światło słoneczne. Niemniej należy tu starannie opracować oświetlenie. Ściśle funkcjonalne są oprawy podszafkowe, dające wygodę pracy na blacie. Za oświetlenie ogólne służą natomiast lampy sufitowe Kushi, z tej samej linii co oprawy w strefie wypoczynkowej. Charakter dekoracyjny i nastrojowy ma natomiast zawieszony nad stołem żyrandol Raccio marki Zuma Line, który podobnie jak lampy Kushi pochodzi z oferty salonu KOMA Oświetlenie. Swą efektowną formą mocno akcentuje pozycję jadalni w pomieszczeniu. 

NOWE MIESZKANIE. Kuchnia
Autor: WZ Studio, materiały prasowe

Na styku kuchni i salonu stanął okrągły stół marki Catellan Italia (Italmeble) otoczony krzesłami Carl Hansen & Son (Nap). Ich ażurowe formy i miękkie kształty są wprost wymarzone do niewielkiej jadalni usytuowanej tuż przy głównym ciągu komunikacyjnym – nie przesłaniają widoku ani nie stanowią przegrody czy bariery. Kolorystyka mebli – czerń oraz złoto w obręczy obiegającej okrągły blat – wpisuje je w paletę barw i kuchni, i salonu.

Akcja specjalna: Nowe Mieszkanie
 Murapol: propozycja aranżacji mieszkania

Autor: materiały prasowe MURAPOL

Wyjątkowa akcja redakcyjna ukazująca proces urządzania mieszkania od stanu deweloperskiego po w pełni wykończone wnętrze. Pod okiem profesjonalistek, architektek wnętrz, powstaje projekt, który na łamach „M jak Mieszkanie” i serwisu Urzadzamy.pl będziemy prezentować pomieszczenie po pomieszczeniu – ze wskazaniem godnych polecenia rozwiązań przestrzennych i produktowych.

NOWY NUMER

W kwietniowym numerze M jak Mieszkanie szykujemy się do Wielkanocy. Porządki? Gotowanie? Nie tym razem. Tegoroczne święta witamy pięknie udekorowanym domem.

Kup dostęp od 1 zł
M jak Mieszkanie - Kwiecień 2021